Skocz do zawartości
chicken2

jakie macie zuzycie paszy na kg kurczaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglada u was zuzycie paszy na 1kg kurczaka? U mnie czesto przekracza 2kg, znajomi zas mowia o 1,7kg. Ostatnio zdawalem i srednia waga wychodzila mi ok 2,48-2,58 po przeszlo 35 dniach... Czy to wina paszy? Jesli tak to jaka paszarnie polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyglada u was zuzycie paszy na 1kg kurczaka? U mnie czesto przekracza 2kg, znajomi zas mowia o 1,7kg. Ostatnio zdawalem i srednia waga wychodzila mi ok 2,48-2,58 po przeszlo 35 dniach... Czy to wina paszy? Jesli tak to jaka paszarnie polecacie?

Jeśli to nie pomyłka i po 35 dniach osiągnąłeś taką wagę to nie rozumiem twojego pytania o paszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pomylka, napisalem po przeszlo 35 dniach, bo nie oddaje wszystkich naraz, najpierw ida ciut mniejsze, (tzw. grillowka) ok 2,1kg i po kilku dniach reszta, tj. 4-7dni. Znajomy drobiarz osiagal 2,7

 

quote]

Jeśli to nie pomyłka i po 35 dniach osiągnąłeś taką wagę to nie rozumiem twojego pytania o paszę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zglosic do jakiej hodowlanej ksiegi rekordow. A odpowiadajac na Twoje pytanie: tak takie wagi to wina paszy-bankowo dosypujesz jakis niedozwolonych stymulatorow wzrostu:) Albo udajesz glupiego zadajac takie pytanie nalbo ja nie potrafie hodowac bo jak zyje w 35 dniu wagi ponad 2,4 nie osiagnalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie pomylka, napisalem po przeszlo 35 dniach, bo nie oddaje wszystkich naraz, najpierw ida ciut mniejsze, (tzw. grillowka) ok 2,1kg i po kilku dniach reszta, tj. 4-7dni. Znajomy drobiarz osiagal 2,7

 

 

Jezeli w 1-szym poscie piszesz ze srednia to 2,48-2,58 to nie jest to srednia (zawsze srednia to jedna wartosc) tylko jakis przedzial wartosci. Ja to rozumiem w ten sposob, ze sprzedajesz jakies 30% w 35 dniu w wadze sredniej 2,1kg (mozliwe), reszta schodzi w nastepnym tygodniu, zalozmy, 35% w wadze 2,48kg w 39 dniu i ostatnie 35% w wadze 2,58 w 41 dniu, Srednie wazone: mc - 2,40kg, dlugosc produkcji 38,5 doby. Malo prawdopodobne, a biorac pod uwage precyzyjnosc (a wlasciwie jej brak) danych jakie podajesz przypuszczam ze rzyczywiste wyniki sa inne. Tak czy inaczej fcr na poziomie 2kg/kg mc jest bardzo kiepskim wynikiem. Nikt rozsadny tutaj nie odpowie czy jest to wina mieszanki. Moze tak byc, ale moze byc rowniez wina po stronie ........ (zamiast kropek wpisz co chcesz, np twojej, zwd, warunkow srodowiskowych itp.). Nie podales jaka jest smiertelnosc ptakow a to bardzo mocno rzutuje na wynik produkcyjny (szczegolnie jak leca w koncowce - wtedy srednia mc moze byc ok ale fcr do bani). Srednia 2,40 w 39 dobie przy wsp. zyzycia paszy 2 - nie wierze, jest to nielogiczne

 

Nawiasem mowiac "znajomi" bardzo czesto osiagaja lepsze wyniki - tak to juz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiele też zależy od obsady na 1 m2 i kiedy zdajesz ostatnie ptaki, Kiedy zaczynasz przebierkę ile wtedy zdajesz itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tuczy się kurczaka(przez ile?),do jakiej wagi i jakie jest zużycie paszy przez takiego kurczaka??Prosze o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj no różnie to bywa ,ale zwykle wprost proporcjonalnie do liczby postów, można podać że 0d 0,374592 d0 4,567882 na kg zależy jak sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a serio to zalezy od wielu czynników, ale tucz trwa ok 6 tygodni uzyskuje sie 2,2 kg zywej wagi przy ok 1,85 kg zużycia paszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a serio to zalezy od wielu czynników, ale tucz trwa ok 6 tygodni uzyskuje sie 2,2 kg zywej wagi przy ok 1,85 kg zużycia paszy

 

Oj R2 gdyby hodowcy osiągali takie wyniki przy dzisiajeszych cenach pasz to nie wróżę przyszłości. Na dzień dzisiejszy to średnio 42 dni tuczu, 2,65 masza ciała, 1,85 zużycie. To taki średni, często wynik jest lepszy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wszyscy widze zamilkneli po wypowiedzi "Scoia_tael":) TYlko nie wiem czy ze wstydu ze osiagaja gorsze wyniki czy wiedza swoje i nie komentuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbysmy wszyscy mieli takie wyniki to przy cenach jakie były wczesniej siedzielibysmy na walizce kasy! I można by na zime budy zamknąć...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie na takie zuzycie moge sie ostatecznie zgodzic i uznac ze jest mozliwe do osiagniecia ale co do wagi ponad 2,6 na 42 dzien tuczu??!!Stary wydaj ksiazke dla drobiarzy wszyscy ja kupimy i nie bedziesz musial sie babrac w oborniku:)Albo firme - doradztwo w chowie drobiu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi panowie.Czyli rozumiem,że tucz trwa 6 tygodni przez które kurczaka tuczy się do średnio 2,5kg przy zużyciu paszy ok. 2kg/1szt. Teraz interesuje mnie ile można zarobić na takim 2,5 kg kurczaku przy cenie dajmy na to... 3,80 (jaka jest aktualna cena??) tu myslę o czystym zysku czyli po odliczeniu zakupu pisklęcia,odliczeniu koncentratu i witamin (zboże własne)?Nastepne pytanie to ile kurczaków można zmieścić na 1m2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Hodowców Jakie osiągacie wyniki na paszach z HaGe Polska dawny RAIFFPOL Prosze o szczere 0pinie.....Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi panowie.Czyli rozumiem,że tucz trwa 6 tygodni przez które kurczaka tuczy się do średnio 2,5kg przy zużyciu paszy ok. 2kg/1szt. Teraz interesuje mnie ile można zarobić na takim 2,5 kg kurczaku przy cenie dajmy na to... 3,80 (jaka jest aktualna cena??) tu myslę o czystym zysku czyli po odliczeniu zakupu pisklęcia,odliczeniu koncentratu i witamin (zboże własne)?Nastepne pytanie to ile kurczaków można zmieścić na 1m2?
Ty chyba żartujesz???????????????i_pala.gif To tak jakbyś poszedł do Krauzego i zapytał ile mu zostaje np. dziennie z jego firm Otwórz interes , wybuduj kurnik i zobaczysz wtedy jakie są wszystkie koszty . Zysk netto to nie jest ble, ble ble tylko zbitka wielu , wielu rzeczy . O zyskach ludzie biznesy , rolnicy czy inni mali przedsiębiorcy nie rozmawiają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Hodowców Jakie osiągacie wyniki na paszach z HaGe Polska dawny RAIFFPOL Prosze o szczere 0pinie.....Pozdrawiam.
Szczere???? Aktualnie jest fatalnie . Jak dobrze kojarzę to jest pierwasz taka wpadka od jakiegoś czasu . Problemy w pierwszym i drugim tygodniu skutkuję fatalnym dalszym tuczem . Ptaki dwutygodniowe potrafią ważyć 250gr , a 4-tygodniowe 500 g Po prostu teraz jest źle! Grzyby i upadki z tym związane to jednak nie jedyny problem . Zbilansowanie paszy albo mikroelementy lub ich brak także nie sprzyjają tuczowi . Jeżeli szybko czegoś nie zmienią stracą dziesiątki hodowców . O wynikach pogadamy jak zakończą się te fatalne tucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do pierwszego pytania

Widziałam już takie dziwne wyniki. Wagi ponad normatywne, a zużycie paszy dość duże. Powiedziałabym nawet, że bardzo duże. Może być to faktycznie problem tego, że dużo dużych ptaków pada pod koniec tuczu. Jest to zazwyczaj wynik błędów hodowlanych w początkowym okresie życia ptaków. Czyli zbyt mało snu, słaba profilaktyka - szczepienia

Jednak najczęstszą przyczyną jest pasza. Źle zbilansowana pasza powoduje słabą przyswajalność przez organizm ptaka. A co dalej za tym idzie duże jej zużycie. Również biegunki bardzo mocno podwyższają zużycie paszy.

Moja rada - jeśli masz kilka obiektów, spróbuj podać na jednym z nich mieszankę z innej wytwórni.

Jeśli masz jeden obiekt spróbuj zrobić conajmniej 2 wsady (jeden jest niemiarodajny) na mieszance z innej wytwórni. Najlepiej popytać innych hodowców o wyniki na innych mieszankach.

Na topie pod względem wyników jest w tej chwili De Heus i Mega

Podobne do twojego wyniku widziałam na paszy z Cechawe. Czy korzystasz z usług tej wytwórni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma na tym forum hodowców karmiących paszą z HaGe/ Raiffpol / Głobino? Nie wierzę Nie bójcie się pisać o postatnich problemach na ich paszy . Skutkuje to bardzo dyzymi upadkami i dużymi spożyciami . Ciekawe jak oni z tego wybrną? Piszcie otwarcie bo to oni nas potrzebuję .Jak nie to jest Wipasz ostatnio bardzo aktywny6 , jest Provimi i inni . Na Rajffpolu zakup paszy się nie kończy . Inni zrobili ostatnio obniżki , a oni NIE . A przecież kupują surowiec w takich samych cenach . Dawajcie wyniki i opisy problemów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasza z Provimi - 1.78 kg / 1kg zywca sr waga kurczaka 2.64 kg , średnio 43 tuczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasza z Provimi - 1.78 kg / 1kg zywca sr waga kurczaka 2.64 kg , średnio 43 dni tuczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik znakomity, a jakie macie ceny paszy w prowimi. Jeśli chodzi o Rajfpoll to też jestem ciekawa jakie macie opinie na temat ich paszy i jakie mają teraz ceny bo podobno była obniżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wynik znakomity, a jakie macie ceny paszy w prowimi. Jeśli chodzi o Rajfpoll to też jestem ciekawa jakie macie opinie na temat ich paszy i jakie mają teraz ceny bo podobno była obniżka.
Pewnie od nikogo nie dowiesz się jakie wyniki i po ile kupują bo Rajffpol im obiecał , że da specjalną cenę tylko cyt: "nikomu nie mów". To jest własnie "solidarność" hodowców !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...