Skocz do zawartości
Andrzej21

Dziwny odech cielęcia!

Rekomendowane odpowiedzi

Za mało danych żeby coś doradzić . Jeśli nie ma innych objawów ( wycieki z nosa , biegunka , brak apetytu ) to nie musi być coś groźnego .

U mnie taki oddech zdarza się u cieląt zapasionych kiedy mocno sobie pobrykają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki oddech u cieląt można zaobserwować jak jest gorąco wtedy cielaki szybko oddychaja, chyba dla tego by się troche ochłodzic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to agnes to tez prawda moze być,ale mi cielakowi tez tak gwizdało,piszczało,głowe do gory odchylał ze az strach czasami ,najprawdopodobniej łyknoł troche wody przy porodzi bo szadł tyłem i to przesto,weterynarz poradził mi aby mu dawać flegamina w tabletkach(bo mowił ze syrop tez mozna ale po co jak w tabletkach tansze)dokłądnie niepamietam ile mu tego dawałem ale chyba 2 tabletki na raz,mowił ze najlepiej rano,czy w południe bo cialakowi sie potem odkstusza po tym a po co sie ma w nocy męczyc,wiec lepiej na dziń mu dawać te tabletki,no ale pomogło to,dawałem je tak z 1-2tygodnie aż pomogło,spróboj moze ciebie też pomoze ,mi to polecił dobry weterynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to było prawdopodobnie zachłystowe zapalenie płuc .

Takie coś zdarza się wtedy gdy do płuc dostanie się płyn . Może dostać się w czasie porodu ,lub podczas pojenia z wiaderka . Leki wykrztuśne pomagają usunąć płyn z płuc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pomagacie przy porodzie to najlepiej zaraz po wyciągnięciu cielaka podnieśc go za tylne nogi do góry i chwilę potrzymac aby oczyściły mu się drogi oddechowe to powinno zapobiec zachłyśnięciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...