Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:06 Wto 15 Paź 2019

Wszystko o ciągnikach Fendt
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kizo

PostWysłany: 23:05 Czw 9 Mar 2006    Temat postu: Pneumatyka Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś zakładał pneumatykę do fendta, dokładniej chodzi mi o model 511 ale również mogą być inne
Codzi mi ile może kosztować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rufus
Gość

PostWysłany: 01:18 Sob 4 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też to slyszalem o tej gwarancji a mianowicie czytalem to kiedys w "top agrar polska" ale oczywiscie chodzilo tam tylko o skrzynie typu vario
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 21:18 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Re: fendt Odpowiedz z cytatem

tak ,tak a w srodku siedzi swistak..........
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
pawela56

PostWysłany: 20:21 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: Re: fendt Odpowiedz z cytatem

To to pierwsze słysze, i troche zdziwka mnie wzieła, ale trzeba mieć jakiś dowód zakupu? by uwzględnili gwarancję?
Powrót do góry
rabu_
Gość

PostWysłany: 20:12 Nie 19 Lut 2006    Temat postu: fendt Odpowiedz z cytatem

fendt daje jako jedyny dożywotnią gwarancje na skrzynię biegów
Powrót do góry
Panzer
Gość

PostWysłany: 17:39 Sob 18 Lut 2006    Temat postu: Re: Fendt 309CI Odpowiedz z cytatem

Hiltonik napisał:
Poszukuje opinii użytkowników Fendta 309CI. Jak się sprawuje, ile pali i jakie są jego minusy. No i jak się przełacza te połbiegi niestety ze sprzęgłem bo to dla mnie bardzo kiepskie rozwiązanie ale nie da sie wybrać innej skrzyni. Pozdrowionka dla wszystkich użytkowników

Uzywam 309 ci od 700mth, mam kilka spostrzezen, zaczne od krytycznych, po pierwsze ma za maly zbiornik paliwa110l, w orce na ciezkiej glinie za nic nie wystarczylo na caly dzien trzeba bylo dowozic naped na pole a to nie wygodne i troche przypal, w standardzie ma male ogumienie ,co podczas mokrej wiosny i na nie meliorowanej glebie nie wrozy nic dobrego,moj frend ma wieksze lacze nie pamietam doklanie oznaczen, ale nie zdazylo nam sie nim nigdzie usiasc a warunki mam raczej trudne.Maly rozstaw miedzy osiami i nie duza masa ciagnikato tez+ i minusy ,z ciezkim plugiem(gregoire besson, trzy skiby oracalny)buja, mysle ze np z kvernelandem4+weal doprawiajacy, marne szanse zeby powalczyc.A teraz plusy w moim gospodarstwie(102 ha GO, odIIIa do IVb_ jest to praktycznie jedyny traktor poza bialorusia uzywana do transportu pomocniczego, uzywamy go do orkizuzycie napedu od 12l do 18lna 1ha, przy trudnych warunkach tzn sucho,do upraw przedsiewnych siewu opryskow.Ogolnie dobra maszyna ale nie pozbawiona wad.Przy okzji jesli krorys z kolegow ma jakis pomysl , rozwiazanie problemu malego zbiornika, prosze o info.pozdrawiam
Powrót do góry
kizo

PostWysłany: 00:34 Sob 18 Lut 2006    Temat postu: 511 Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to pytanie do mnie to za wiele jeszcze nie mogę powiedzie mam go krótko zrobione ok.80mth ale jest spoko ma ok 5500 mth więc jak na taki statek to nie dużo.
Powrót do góry
Rolnik z W

PostWysłany: 21:08 Pią 17 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak sie Tobie ta maszynka sprawuje? Swego czasu myślałem o zakupie takiego? Ile ma przebiegu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kizo

PostWysłany: 23:41 Czw 16 Lut 2006    Temat postu: Skrzynia w Fendt 511 Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam Fendta 511 z 95 roku bez resorowanej osi.
Denerwuje mnie przełączanie się półbiegu w dół z 4 na 3 przy prędkości max tj. powyżej 43km/h . Czy można to jakoś zablokować czy coś innego z tym zrobić.
I jeszcze jedno pytanko czy skrzynia 40 a 50 km/h to to samo tylko inna elektronika czy całkiem inna skrzynia.
Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 23:14 Wto 14 Lut 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fendt 309 4 cylindrowy za 47tys Euro jak dobrze pogadasz to masz za to 6620SE wogóle nie ma co porownywać-oczywiscie jdeere
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 11:00 Wto 31 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie dlaczego traktory fenda sa takie drogienp. za 611ls z1984trzeba dac 50000zl.a nic tam nie ma nadzwyczajnego a jeszcze te kanciaste ksztalty co do nowych to sa napewno dobre czy to mozliwe czy cene narzucaja handlarze Shocked
Powrót do góry
imothep

PostWysłany: 20:42 Czw 26 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do ceny 309ci

ceny w szepietowie rzeczywiscie takie byly, ale pod koniec roku sytuacja sie zmienila i wszystko spadlo, za 165 tys mozna juz kupic 309 ci , zalezy z jakim handlowcem-zdzierusem rozmawiales
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
piootr

PostWysłany: 18:59 Czw 26 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie polecam serii 309ci

Ludzie co pokupiil 309c mówią że dużo palą
Powrót do góry
Grzesio

PostWysłany: 18:44 Czw 26 Sty 2006    Temat postu: Re: 309CI Odpowiedz z cytatem

W tym roku na Zielonym Ago-show w Szepietowie za taki model krzykneli mi 55000 euro netto.Wiec to chyba okazja. Very Happy
PS.Ach ten D.H Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hiltonik

PostWysłany: 17:37 Czw 26 Sty 2006    Temat postu: 309CI Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie zaproponowano mi Fendta 309CI w cenie 47000 Euro + VAT
W przeliczeniu na złotówki 173500zł +VAT
Czy to dużo i jak to się kształtuje w porównaniu z John Deerem.
PS. w opcji wziołem dolny zaczep hitch
Za odpowiedź z góry Dziękuje
Powrót do góry
Marek Sz

PostWysłany: 20:36 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do filmiku, o którym pisał Grześ:
LINK
Zakładam, ze nie wszyscy go widzieli.
Powrót do góry
piootr

PostWysłany: 20:26 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też podoba się skrzynia vario ale nigdy nie będe miał takigo ciągnika (cena jest konkretna)
Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 19:26 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No też to widziałęm... fantastyczna sprawa ta skrzynia w fendzie... już ciągnik stał praktycznie w miejscu ale dopasował sobie przełożenie i jeszcze wdrapywał sie dalej na góre:D
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 18:53 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem na jakimś filmiku jak Fendzik wspinał się na kopiec z kiszonką z jakąś przyczepą samozbierającą - kawał grzmota. Jak się rozbujał jak wleciał na ten kopiec to tylko co kilka sekund był jek zmiany biegu (półbiegu) chyba bo tak mu szybko szło na niższy rewelka no i się wdrapał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rolnik z W

PostWysłany: 16:51 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety malo ktory polski rolnik jest wstanie wykorzystac wszystkie mozliwosci drzemiace w tych systemach (sam pewnie tez mialbym problemy) dlatego uwazam ze nie sa to ciagniki dla polskiego rolnika, przynajmniej jeszcze nie teraz! Sam wielokrotnie slyszalem czy widzialem ze pracujacy na takich sprzetach praktycznie nie korzystaja z takich rzeczy jak zarzadzanie na uwrociach itp. Albo np pomimo mozliwosci pelnej atomatycznej zmiany przelozen to wola i tak sami przelaczac biegi - nie mowiac juz o takich skrajnych przypadkach ze przelaczaja polbiegi ze sprzeglem bo sie boja ze cosik siadzie!
Powrót do góry
Barii
Gość

PostWysłany: 13:30 Czw 19 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Fendt-y to najlepsze ciagniki vario i variotronic to wspaniałe rozwiązanie
Powrót do góry
pawela56

PostWysłany: 21:09 Pon 16 Sty 2006    Temat postu: Re: 309 Odpowiedz z cytatem

są pół-biegi ale niestety przeczłacza się je ze sprzęgłem, wcisakjąc taki guzik, a nie jak w innych ciągnikach automatycznie, po wciśnieciu przycisku nic nas nie obchodzi.
Powrót do góry
Hiltonik

PostWysłany: 20:10 Pon 16 Sty 2006    Temat postu: 309 Odpowiedz z cytatem

W nowej 309 CI też są 3 półbiegi na każdym biegu i rewers co daje nam skrzynie 21/21.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Rolnik z W

PostWysłany: 11:06 Pon 16 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nim jest tzw. turbo sprzeglo tak wiec przy odpowiednim przelaczaniu mozesz uzyskac cosik w stylu polbiegu. To wyglada tak ze na przyklad orzesz na 1 i chcesz wlaczyc 2 to po przelaczeniu sprzeglo jakby sie slizga i stopniowo ciagnik przyspiesza. Tak samo z rewersem mozesz od razu puscic sprzeglo np gdy ciagnik jeszcze sie toczy do przodu to on nie szarpnie tylko plynnie przejdzie w tyl. Fajne rozwiazanie ale najlepiej to gra w Fendtach starszych serii 500 i 800 gdzie dodatkowo masz normalne 4 polbiegi na kazdym biegu. Wedlug mnie te dwie serie czyli 500 i 800 to najlepsze z Fendtow (nie maja Vario), bardzo trwale nie do zajechania!

Niestety bardzo drogie ale cos za cos.
Powrót do góry
Hiltonik

PostWysłany: 19:31 Nie 15 Sty 2006    Temat postu: Półbiegi Odpowiedz z cytatem

Przecież napisałem wyraźnie półbiegi ze sprzęgłem więc to niesą połbiegi pod obciążeniemi ja o tym dobrze wiem. Tylko chciałbym się dowiedzieć jak się je przełącza dobrze - źle? I jak chodzi ten rewers z lewej strony kierownicy który też jest ze sprzęgłem a nie pod obciążeniem(szkoda Sad)
Pozdrawiam i dziękuje za zaintersowanie i odpowiedzi
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Następny
Strona 34 z 36

Skocz do: