Skocz do zawartości
Marek Sz

Wszystko o ciągnikach Fendt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny temat z cyklu: "Tylko i wyłącznie tu". Tematy nowe, pojawiające sie o Fendt, będą, ablo usuwane, albo treść będzie przenoszona do tego tematu. Tematy, a dokladniej ich treść, istniejące o tej tematyce będą w miarę upływu czasu dodawane do tego tematu. Proszę zastosować się do tej prośby.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak długo jeszcze popracuje Fend który ma zrobione 8500 MTG

Czy części do niego są dostępne oraz jakie są ich ceny

Proszę użytkowników Fendów o opinie

zadzwon do korbanków to sie dowiesz oj nie miła informacja
Jak zadzwonisz do korbankow to na pewno sie dowiesz jaki to wspanialy sprzet. jak osobiscie nie lubie podejscia tej firmy do klienta i na pewno u nich zadnej maszyny nie kupie.

A propos fernta to bezsprzecznie dobra maszyna. Ile jeszcze przepracuje zalezy tylko od tego jak byla uzytkowana w przeszlosci. Jezeli wszystko bylo robione jak nalezy to powinien tak do 12000 spokojnie dobic. Ale jak to z maszynami uzywanymi to wielka niewiadoma.

Ceny jak to fendt na pewno nie sa tanie

Pozdro

Gdzie można oprócz Korbanków dowiedzieć się na temat kosztów eksploatacji Fendów JD
tomek nigdzie nie dostaniesz w polsce tej informacji korbanki sa wyłącznym importerem
tomek nigdzie nie dostaniesz w polsce tej informacji korbanki sa wyłącznym importerem

Niestety, to samo tyczy się CLAASa i MF. Miałem parę razy do czynienia z tą firmą i jakoś bardzo nie lubię Korbanków.

A mi sie podoba mają dobre podejście do klijenta i dobre ceny
A mi sie podoba mają dobre podejście do klijenta i dobre ceny

tiik całkiem możliwe ale ja mam doczynienia z kilkunastoma firmami i w mojm rankingu sa na ostatnim miejscu a najgorszy jest pan Maj nieprzepadam za tym panem

Co to znaczy dobre ceny ,Podaj przykładowe ceny części i robocizny
Witam,

ostatnio kupiłem Fendta 308 LS z 1983 r. Nie jest za młody, to fakt, ale zachowuje się prawie bez zarzutu.

Cóż ceny części faktycznie nie są niskie. Sam silownik wspomagania to prawie 3000 zł.

Ale silnik za to jest nie do zajechania. No chyba, że się kto uprze.

Witam,

ostatnio kupiłem Fendta 308 LS z 1983 r. Nie jest za młody, to fakt, ale zachowuje się prawie bez zarzutu.

Cóż ceny części faktycznie nie są niskie. Sam silownik wspomagania to prawie 3000 zł.

Ale silnik za to jest nie do zajechania. No chyba, że się kto uprze.

Dzięki za wypowiedz -napisz gdzie dostępne są cześci do Fenda

Do Tom2:

Części kupuję u dealera Korbanków; też mi się to nie uśmiecha. Taki siłownik wspomagania np. 3 tys. zl. Dobrze że człowiek sam potrafi trochę kombinować to taniej wychodzi.

Ale planuję lepszy manewr. Na stronie domowej Fendta można znaleźć dealerów w Niemczech. Jest ich mnostwo, nie tak jak u nas. U takiego, np. blisko granicy można podejrzewam kupić cześci dużo taniej - nie mają monopolu i nie dyktują chorych cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, poszukuje kontaktu z ludźmi, którzy mogą cokolwiek powiedzieć na temat używanych Fendtów. Mam okazję kupić 305 LSA Turbomatic. Czy ktoś używa takiej maszyny? Jakie są o niej opinie? Czy te ciągniki są dreogie w eksploatacji?
te ciągniki są świetne dopóki nie zaczną się psuć.

Wtedy zbankrutujesz. Części są drogie

u mnie taki policjant sobie kupił taki wynalazek ale bardzo stary i zeby wejsc musi kabine ponosic i ma kosiarke dziwna pod silnikiam a ma moze 40 lat :d super sprzecik
Pytanie pewnie że warto bo to najleprze ciągniki mają silniki praktycznie nie do zdarcia ale chcąc kupić dobrego rocznikiem i stanem technicznym trzeba liczyć sie z wydatkiem minimóm 55000.
No pewwnie że warto bo to najlepsza marka na swiecie i najdrozsa .Ma najlepsze wyposarzenie w swojej klasie a silniki przechodza nawet powyzaj 20 tysiecy moto godzin bez remontu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fendt 309c z 2003 roku jest z oryginalnym turem i prosze o odp. czy wart jest 150 tys. stan jest super...
napisz ile ma motogodzin, km coś wiecej
ma okolo 800mtg i 95 koni jest w stanie idealnym...
fendt w poznaniu to pewnie"normalka":)
mysle ze dobry wybór

euro tanie moze by sie szarpnac na nowego ???????

ciagnik troche mały (krótki) - z ciezkim zestawem uprawowo siewnym czy pługiem 4 skibowym moze nie dac rady (usłyszałem to od korbanków)

a co do stwierdzenia ze w poznaniu to" normalka" myśle ze sie mylisz jest tak jak wszedzie -sa gospodarstwa dobre i takie w których spotkac jeszcze można wozy drabiniaste...........

a poznaniaki to chytrusy i nie kupuja nowego sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam, widze ze mówicie że nie ma innego miejsca gdzie w Polsce można kupić części do Fendta i nie tylko, ja znam taką firmę Agrotechnik jest w Podlaskim, już mase maszym u nich kupiłem, i są w stanie załatwić każdą część np do Fendta, i wiem ze napewno bedzie taniej niż u Korbanków, firmy jak wiadomo bardzo drogiej, i tworzącej monopol na Polskim rynku maszyn wiadomo jakimi markami to nie trzeba mówić, a i mam Fenda z roku ok 86, 614 LSA, juz ponad pół roku jest używny przez nas i w sumie to nie ma co narzekać, jest to ciągnik bardzo ekonomiczny np u nas wiekszą część czasu szczegulnie w zimie stoi pod paszowozem a jak wiadomo tam nie potrzebne są duże obroty na WOM, a przy takiej mocy silinika może swobodnie mieszac na najmniejszych obrotach, czywiśćie nie caly cykl miesznia ale większą część, więc w takim cyklu pali ok 6 litrów, a byly przypadki ze spalil nawet 5 a przy ciężkiej pracy lub trnsporcie ok 10 L, dla mnie to są dobre wyniki, mam New Holland TL100 to on pali ok 7-10 L a przy bardzo dużym obiciążeniu nawet 11 ;/ no ale to jest mniejsza moc stosunkowo jakies pytania: GG 3150681

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zalezy do czego... do prac z WOM wybrałbym jednak JD. Nowy Fendt ma silnik o pojemności zaledwie 7,4 l (gdzie te czasy, kiedy do serii 620 LSA ładowali 11,5 litrowe silniki). Natomiast jeśli chodzi o transport, to z 65 km/h chyba Fendt nie ma konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o Fendzie 936 czy bedzie lepszy od JD seri 8030

mysle ze 99 % forumowiczów razem ze mna na czele nie miało okazji pracować czym tak duzym- tak wiec pozostaje tylko gdybanie i ....bez sensu

 

jakich odpowiedzi oczekujesz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie 99 a 100 bo ciagniki dopiero wchodzą do sprzedaży jakich odpowiedzi oczekuje ciekawych :D:D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalezy do czego... do prac z WOM wybrałbym jednak JD. Nowy Fendt ma silnik o pojemności zaledwie 7,4 l (gdzie te czasy, kiedy do serii 620 LSA ładowali 11,5 litrowe silniki). Natomiast jeśli chodzi o transport, to z 65 km/h chyba Fendt nie ma konkurencji.

Wyobrazacie sobie jechać ciągnikiem po Polskich drogach z prędkością 65 kmh ja przy 40 tracę panowanie bo cały ciągnik podskakuje jak piłka. Może jak szybciej się pojedzie to będzie zachowywał się stabilniej. A pozatym to trzeba mieć prawojazdy na ciężarówkę z przyczepą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe u mnie kolesie mają takie fendy i jade czasem za nimi t4 i pokazuje mi prędkość 60-70km/h i wcale źle sie nie zachowują na drodze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie, jak jest z tymi ciągnikami z prędkościa powyżej 40 km/h? Czy do takiego Fendta trzeba mieć prawko na ciężarówkę? Jak to się w Polsce rejestruje?

Ponoć JCB występują w dwóch wersjach - rejestrowane jako ciężarówki i z ogranicznikiem prędkości rejestrowane jako ciągniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JCB wymiata 80 km/h wiec sie nie dziwie

 

a co do polskiego prawa to ciagnik rolniczy moze poruszać sie z predkościa do 30 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość to jest pikuś ale ładynek czy długość zestawu w starych prawkach jest kupa śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ma ktoś dane techniczne nowego fendta 312 vario?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fendta i zarąbiście mi się nim pracuje i wogóle pozdrawiam wszystkich użytkowników fendtów

 

/edit

wie ktoś za ile można kupić używanego fendta ok 120km rocznik 80-90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa ciągniki na naprawde wysokim poziomie konstrukcyjnym a jak kupisz takiego skurczybyka powiedzmy 612 albo 614 z lat 88 poiedzmy żeby miał nie więcej jak 10tys mtg to jak sie ci cos zesra to co zrobisz

dokończysz robote ursusem

jak z częsciami bo pewie jak za ciągnik dasz z 60 tys to robota skrzyni ile moze kosztować 10,20, tys to zbankrutujesz.Dlaczego naprawy są tak cholernie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda że części nie są tanie;/ ale jeśli w czas dopatrzy się ubytki i je uzupełni to dużo dłużej sprzęt może pochodzić, nie radze katować np skrzyni w Fendtach bo jest to drogi biznes;/ powiem tyle ze wolę pracować strym Fendtem niż nowym Ursusem gdyś ten stary złom przwyższa kilka razy myśl techniczną od Ursusa (chdzi mi o rozwiązania i o obsługę) to takie moje zdanie, każdy ma swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja też jestem takiego zdania jak ty i jak bym miał znajomego bauera to bym kupił fendta 614 ale brakuje mi kaski i musze kupić jakiego 16145 co jest 10 lat za fendtem ale w połowie lat 80 bo teraz to jest 20 lat za nim.Na konkretnym areale to by pewnie taniej eksploatacja kosztowała jak Ursusa czy Zetora.Może za kilkanascie lat bedzie mnie stać na nowy ciągnik może wtedy ursus będzie już całkiem inny i zmodernizowany jak nie padnie.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć czy możecie wypowiedziec sie na temat: FENDT 712 vario rocznik 2002 ok 4000mth ładowacz czołowy stohl cena 180tys na gotowo (to jest od rolnika w Polsce) sprowadzony z niemiec zarejestrowany pracuje u rolnika tłumaczy sie ze chce go sprzedac bo brakuje mu kasy. Co myslicie o cenie w porównaniu do traktorpoolu jest atrakcyjna chyba aż za atrakcyjna..........Z góry dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena przystepna:) można by było mu jakiś przegląd zrobić, najlepiej gdyby jakiekoś servisanta do nie go przywieść:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

duze fendty raczej nie trzymaja ceny. a ceny z traktorpoolu sa z kosmosu. 924 z 99 z przebiegiem 4000 mth mozesz miec za 180 na gotowo a tez vario. cena za ten co piszesz jest normalna. musisz obejrzec stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...