Skocz do zawartości
www.babcia.com.pl

Co zrobić żeby wybudowano u mnie elektrownie wiatrowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie,czy wie ktoś jakie kroki należy uczynić aby wybudowano u mnie elektrownie wiatrową???Mam takie dogodne miejsce na polu i nie wiem co mam zrobić i gdzie to zgłosić.Podobno za użyczenie gruntu pod tą inwestycje dostaje sie pokaźne dotacje z UE....Proszę o pomoc...Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotacje od UE jeśli takowe przysługują do elektrowni wiatrowych to trafią do inwestora nie zaś do właściciela gruntu (za dzirżawę terenu pod elektrownie wiatrową mozna otrzymać do 10000euro rocznie za ok. 10arów) z tym, że elektrownia wiatrowa nie wiąże się z samymi korzyściami, gdyż generuje ona podczas pracy hałas, który jest bardzo trudny do zniesienia także mimo ekologicznego źrodła energii mozna sobie przysposobic wielu wrogów- mieszkańców okolicznych terenów, którym to zapewnimy nowe atrakcje szczególnie uciążliwe nocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kolega mi mowil dostaje ok 800zł co miesiac za 10 arów na ktorych stoi wiatraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że ma Pan racje ale to miejsce jest oddalone od wsi o 4km,pełno mam tam słupów energetycznych i do tego ziemia jest piaszczysta i na wzniesieniu.Nawet by pasował tam ten wiatrak z tym,ze nie wiem gdzie mam sie udać w celu złożenia oferty?????Może ktoś wie jak i gdzie to załatwić?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zorientowany powinien być urząd gminy to tam udają się potencjalni inwestorzy aby uzyskać informacje na temat lokalizacji i pozwoleń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co kolega mi mowil dostaje ok 800zł co miesiac za 10 arów na ktorych stoi wiatraczek

Don,powiedz mi jak ten twój kolega załatwił sobie postawienie takiej siłowni wiatrowej na swoim gruncie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby postawili wiatrak na twoim gruncie to nie jest takie pstryk i juz jest, najpierw beda przez pare misiecy badać jakie są silne wiatry w twoim rejonie i czy inwestycaja sie wogole opłaca, nie można stawiać wiatraka w szczerym polu - musi byc wmiarę blisko budynków, jeżeli juz do czegos dojdzie umowy podpisywane sa na 25 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co należy zrobić, aby na ziemi rolnej postawić elektrownię wiatrową?

 

O przeznaczeniu każdego obszaru decyduje zapis w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Plany te są ustalane i zatwierdzane przez lokalne władze. Większość terenów znajdujących się na obszarach niezurbanizowanych posiada przeznaczenie rolnicze. Ich wykorzystanie jako ewentualnych miejsc posadowienia turbin lub parku wiatrowego jest możliwe, o ile zmieniony zostanie stosowny zapis w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest to procedura formalno-prawna, składająca się z kilku etapów i trwająca od 6 do 12 miesięcy. Jej koszt ponosić powinna gmina, choć w praktyce, z przyczyn ekonomicznych, taką zmianę przeprowadza się w przypadku, gdy inwestor zobowiąże się do pokrycia jej kosztów. Przygotowaniem projektu zmiany zajmuje się projektant posiadający uprawnienia projektowe w planowaniu przestrzennym. Warto również zadbać o sporządzenie map sytuacyjno-wysokościowych w skali 1:5000, które konieczne są do wykonania części graficznej projektu. Bardzo często na terenach rolniczych takie mapy nie były wykonywane lub te, które istnieją nie są aktualne. W obu przypadkach należy je zarejestrować oraz zaktualizować w gminnym Urzędzie Geodezji i Kartografii.

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/3535-33-68.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na pytanie.

 

7. Co należy zrobić, aby na ziemi rolnej postawić elektrownię wiatrową?

 

O przeznaczeniu każdego obszaru decyduje zapis w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Plany te są ustalane i zatwierdzane przez lokalne władze. Większość terenów znajdujących się na obszarach niezurbanizowanych posiada przeznaczenie rolnicze. Ich wykorzystanie jako ewentualnych miejsc posadowienia turbin lub parku wiatrowego jest możliwe, o ile zmieniony zostanie stosowny zapis w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest to procedura formalno-prawna, składająca się z kilku etapów i trwająca od 6 do 12 miesięcy. Jej koszt ponosić powinna gmina, choć w praktyce, z przyczyn ekonomicznych, taką zmianę przeprowadza się w przypadku, gdy inwestor zobowiąże się do pokrycia jej kosztów. Przygotowaniem projektu zmiany zajmuje się projektant posiadający uprawnienia projektowe w planowaniu przestrzennym. Warto również zadbać o sporządzenie map sytuacyjno-wysokościowych w skali 1:5000, które konieczne są do wykonania części graficznej projektu. Bardzo często na terenach rolniczych takie mapy nie były wykonywane lub te, które istnieją nie są aktualne. W obu przypadkach należy je zarejestrować oraz zaktualizować w gminnym Urzędzie Geodezji i Kartografii.

 

 

 

http://www.instalacjebudowlane.pl/3535-33-68.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpisałem umowę na 2 wiatraki na moich działkach (dolnośląskie), firma oferuje 12tyś. rocznie za sztukę (1 tyś. miesięcznie). Umowa obejmuje okres 30 lat. Muszą by usytuowane min. 500 m. od zabudowań. Namiary na firmę: FORNAX Sp. z o. o,. 50-122 Wrocław, ul. Szewska 8, tel.: 0603773360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazywam się Marek Klonowski. Obecnie pracuje dla firmy WindProspect. Firma realizuje parki wiatrowe w Anglii, Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i w Polsce. Jeśli wydaje Ci się ze masz dobry teren pod elektrownie wiatrowe (400 - 500 metrów do najbliższych budynków mieszkalnych, najlepiej duży odsłonięty teren), napisz do nas. marek.klonowski[malpa]windprospect.pl

Jesteśmy w stanie zapłacić nawet do 5000 euro rocznie za jeden wiatrak na twoim polu (wiatraki musza być od siebie także oddalone o około 350 do 500m, ale jeśli zmieści się ich 10 możesz dostawać od nas przez najbliższe 30 lat nawet 50tys euro rocznie co daje około 15tyś złotych miesięcznie !!!) . Na wszystkie pytania chętnie odpowiem. pozdrawiam. Marek

 

p.s. do tego oczywiście twoja ziemia nadal nadaje się pod uprawę (wiatraki zajmują około 1% powierzchni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos może ma wiatrak i negocjował z załadem energetycznym - długo to twało i czy było to trudne?? czy sa firmy które pomagaja w takim stawianiu i uzyskaniu pozwoleń??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby podłączyć wiatrak do siecie trzeba dogadać się z zakładem energetycznym a dokładniej z operatorem systemu dystrybucyjnego. Na początek trzeba złożyć wniosek o wydanie warunków podłączenia z regóły z ekspertyzą wpływu elektrowni wiatrowej na istniejący system elektroenergetyczny. Szczegółowe informacje u operatora.

Od siebie dodam że uzyskanie warunków przyłączenia jest to dość praco i czasochłonna operacja. Kolejnym krokiem jest budowa przyłącza i sprzedaż energii ale to juz zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podpisałem umowę na 2 wiatraki na moich działkach (dolnośląskie), firma oferuje 12tyś. rocznie za sztukę (1 tyś. miesięcznie). Umowa obejmuje okres 30 lat. Muszą by usytuowane min. 500 m. od zabudowań. Namiary na firmę: FORNAX Sp. z o. o,. 50-122 Wrocław, ul. Szewska 8, tel.: 0603773360

 

 

 

Płacimy 3% od sprzedanej energii I zielonych certyfikatow

Na obecna chwile 120 zł/MWh za energie i 230 zł/MWh za certyfikaty

 

Co dla jednej turbiny powiedzmy 2,3 MW Enercon daje :

 

 

365*24=8760 godzin w roku

 

Turbina pracuje z pelna moca gdy wiatr jest wiekszy niz 12 m/s wiec w roku w zaleznosci od miejsca wspolczynnik ktory mowi o wykozystaniu wiatru wynosi od 0,2 do 0,3. Dla ponizszego przykladu przyjme 0,25.

 

 

Energia produkowana rocznie przez turbine

8760*0,25*2,3=5037 MWh

 

I roczny zysk dla wlasciciela gruntów:

 

3% * 5037 * (120+230) = 52888 zł

 

 

Tyle rolnik dostanie za jedna turbine (przy wspolczynniku wykozystania wiatru 0,25)

Dodatkowo co roku wzrasta cena energii wiec także naleznosc dla wlasciciela

 

 

Pozdrawiam

Marek Klonowski

 

p.s. dodatkowo płacimy 1000 euro za podpisanie umowy dzierzawy od reki oraz 10 000 euro z dniem rozpoczecia budowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się spytam.

 

Jestem z łódzkiego. Przyjechał do nas facet i chce podpisywać umowy pod dzierżawę terenu właśnie pod elektrownie wiatrowe. Przywiózł gotowe umowy i mówi,ze tylko na takich warunkach. Jest tam napisane, że nastąpi odrolnienie działek, umowa ma być na 30 lat oraz ma rolnikowi płacić 2% od przychodu netto. I wszyscy nie bardzo wiedzą jak na to patrzeć. Kilka pytań skierowanych głównie do tych co taką umowę już podpisali i czerpią z tego jakieś zyski:

 

1. Jeśli działki zostaną odrolnione to choć można dalej je będzie użytkować rolniczo to jednak dopłaty już się nie dostanie prawda?

 

2. Działki po odrolnieniu podlegają innemu opodatkowaniu. Za odrolnienie ma zapłacić inwestor ale ten podatek kto potem płaci? (bo w umowie nie ma na ten temat ani słowa)

 

3. Ile mniej więcej tak wypada to na rok od jednego wiatraka?

 

To tyle co na razie mi się nasunęło. Będę wdzięczny za konkretne odp.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej lokalizacji pod budowę jednej bądź kilku turbin wiatrowych.

Proszę o oferty.Jasne i czytelne warunki współpracy.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas to wygląda tak ze dzierzawimy tylko kawalki 60 na 60 metrow a reszta ziemi pozostaje tak jak byla. Robimy dla tych kawalkow wpisy ze sa dzierzawione. Przy podpisywaniu umow prosze patrzyc czy to sa procenty od sprzedazy energi i zielonych certyfikatow czy tylko energi (bo zielone cert. sa prawie 2 razy drozsze) . Wszelkie podatki placimy my. pozdrawiam. marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche ziemi (3.2ha). Mysle nad wiatrakiem ale nie wiem jak sie do tego zabrac. Gdzie to zglosic i wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Reprezentuję Firmę Gestamp Eolica Polska. Gestamp Eolica jest spółką

join-venture pomiędzy ogromną wielonarodową grupą przemysłową Corporation Gestamp & Grupo Gonvarri a grupą menedżerów działających w najważniejszychświatowych firmach z branży energetyki odnawialnej. Celem GE jest rozwijanie projektów farm wiatrowych w Ameryce, Europie i Azji. Na pierwszą fazę inwestycji GE przeznaczyło 1 mld euro.

 

Współpraca z GEP to gwarancja pewności ,że pracuje się z jednym z

poważniejszych graczy na polskim rynku, którego jasnym celem jest budowa

farm wiatrowych.

 

 

Jesteśmy zainteresowani dużymi , zwartymi obszarami o powierzchni co

najmniej kilkudziesięciu hektarów, choć niekoniecznie należącymi do jednego

właściciela, oddalone od zabudowań i lasów. Nie mogą one znajdować sie na obszarze NATURY 2000!!!

 

Jeśli posiadasz takową działkę - działki proszę o kontakt

 

 

Krzysztof Krukowski

tel 662040029

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydzierżawie grunty pod budowe wiatraków!

Ok 55 ha. Woj łódzkie, gmina Łask.

 

 

tel. 604 524 108

 

 

e-mail: Comp4ct@wp.pl

 

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...