Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:47 Czw 27 Cze 2019

Wszystko o kombajnach zbożowych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 119, 120, 121  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nh32

PostWysłany: 07:15 Czw 12 Lip 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Elektromagnez sieczkarni kombajnu New Holland TX-32 grzeje się po wymianie łożyska. Wymieniany był elektromagnez i też łożyska kilkakrotnie i trudno znaleźć przyczynę.

Czy ktoś miał taki problem? Jaka powinna był normalna temperatura pracy? Czy wzrost do około 110-120 stopni to normalne?

Prośba o sugestie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LUKAS616

PostWysłany: 10:44 Nie 8 Lip 2018    Temat postu: claas dominator 88s rozdzielacz Odpowiedz z cytatem

Mam claasa dominatora 88s. Ostatnio popsuł mi się rozdzielacz. Rozebrałem go i okazało się, że był pęknięty talerzyk sprężyny. Włożyłem go i problem polega na tym, że jak przesunę dźwignię sterowania do przodu ( np. opuszczanie hederu) to drążek sam wraca na położenie neutralne (działa sprężyna), a jak przesunę dźwignię w drugą stronę (podnoszenie) to dźwignia pozostaje w tym położeniu i nie wraca do neutralnego położenia. Czy ktoś miał podobny problem i podzieliłby się co jest nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tekmie

PostWysłany: 11:53 Pon 15 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Patrząc po kolorze to są również wymienione pewne elementy.Obstawiam że kombajn pracował przy "wybitych" łożyskach/tulejach,co powodowało "stuki"/"drgania" i w efekcie pęknięcia.Należało by uruchomić kombajn i przyjrzeć się czy na danych elementach nie ma jakiś nie naturalnych "zachowań" (drgania , szarpnięcia ,wibracje).Również sprawdzić potencjalne ogniska korozji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jarek_sb

PostWysłany: 22:03 Nie 14 Lut 2016    Temat postu: Deutz 2480 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Przymierzam się do kupna Deutz-Fahra 2480, ale jestem w tym tak samo świerzy jak na tym forum. Chciałbym was prosić o pomoc przy identyfikacji potencjalnych przyczyn uszkodzeń, które zostały pokazane na zdjęciach poniżej. Na jednym widać wstawkę w ramie na drugim zaś spaw w okolicach tylnej osi. Kombajn wydaje się w 100% sprawny, jednak te dwa elementy trochę mnie nie pokoją
Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc i proszę o wyrozumiałość

Powrót do góry
miron

PostWysłany: 09:16 Wto 6 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów mam takie pytanie jak sobie radzicie przy koszeniu mocno pochylonego żyta na prawo (w kombajnach claas )bo mi ucieka na bok kłos ciężki i zostaje poza hedrrem jak go przycisnę mocniej motowidłem żeby go wciągało to się owija o motowidło
Powrót do góry
tomasz_as

PostWysłany: 19:29 Sro 19 Sie 2015    Temat postu: JD 975 Odpowiedz z cytatem

Panowie zerwał mi się pasek od obrotów młocarni, napędza on czujnik który pokazuje obroty młocarni w kabinie w jd 975. Mam pytanie żeby go wymienić trzeba ściągać te duże koła? tak na szybko zmierzyłem sznurkiem długość paska i jest mniejszy niż obwód kółSad czy ktoś wymieniał /zakładał ten pasek? dzięki za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
tekmie

PostWysłany: 20:04 Sro 12 Sie 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tekmie napisał:
Witam.Dokładnie nie wiem,ale wysokość kombajnu bez daszku jest według instrukcji 358 cm. a wylot "rury" jest na zbliżonym poziomie.Podstawiając przyczepę nowym Deutz Fahr (nie pamiętam modelu) musiał kabiną minąć "rurę " bo się nie mieścił,czyli nie podjechał prosto tak jak np. C-360.

Miałem okazję zmierzyć i tak dla "potomności" zamieszczam dane."Bezpieczna" wysokość od ziemi to 3 metry.Może być pewne "wahnięcie"w zależności od "równości" terenu

https://lh3.googleusercontent.com/6_rd3qHGuR8m1QKnmQfL-oln8qPI1FoQS4LB-NyeFNI=w1800-h896-no
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mf3085

PostWysłany: 19:56 Nie 26 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak pękła półoś krótka przy samym mechanizmie różnicowym .
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 20:34 Pią 24 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie kiedyś tak poszła tarcza sprzęgła.
Powrót do góry
mf3085

PostWysłany: 19:59 Pią 24 Lip 2015    Temat postu: ZO 56 Odpowiedz z cytatem

Co mogło się stać, przy ruszaniu bizonem coś trzasło i znikły wszystkie biegi, przy holowaniu hamulec nożny działa na oba koła to wyklucza półosie, co tam mogło pęknąć ?
Powrót do góry
Długi

PostWysłany: 09:07 Nie 19 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam zamia zmienić kombajn na Claas Dominator 88 SL, co mi koledzy poradzicie, z którym silnikiem będzie lepszy - Mercedes czy Perkins ? Dla czego w tych kombajnach często pali się silnik oraz kabina ?
Powrót do góry
miron

PostWysłany: 15:27 Czw 9 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miron napisał:
CLAAS KOSMOS szerokość kosy 220 cm silnik deutz chłodny powietrzem 4 cylindry modelu nie znam czy dałby rade z henrem 270 cm
https://www.youtube.com/watch?v=w3jzMdL7NIM
Powrót do góry
miron

PostWysłany: 15:15 Czw 9 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CLAAS KOSMOS szerokość kosy 220 cm silnik deutz chłodny powietrzem 4 cylindry modelu nie znam czy dałby rade z henrem 270 cm
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 22:45 Nie 5 Lip 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Dokładnie nie wiem,ale wysokość kombajnu bez daszku jest według instrukcji 358 cm. a wylot "rury" jest na zbliżonym poziomie.Podstawiając przyczepę nowym Deutz Fahr (nie pamiętam modelu) musiał kabiną minąć "rurę " bo się nie mieścił,czyli nie podjechał prosto tak jak np. C-360.
Powrót do góry
gregory

PostWysłany: 19:41 Nie 5 Lip 2015    Temat postu: wysokość wysypy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Interesuje mnie taka rzecz a mianowicie na jaką wysoką naczepę jest w stanie sypnąć Bizon ZO 56. Bym zmierzył u siebie ale nie mam na razie jak a ciekawość jest silniejsza. Dzięki za wypowiedzi.
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 22:08 Sro 18 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie wielki problem.Cały czas bez tego koszę (i nie tyko ja) i nie widzę z tego powodu jakiegoś problemu.
Powrót do góry
danek

PostWysłany: 20:26 Sro 18 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki tekme u mnie go niema ani nawet kabelka od instalacji ..
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 22:31 Pon 16 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to wygląda w katalogu części zamiennych
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 21:52 Pon 16 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Bizonie znajduje się na sprzęgle przeciążeniowym (na podajniku ziarnowym z prawej strony u góry zespół 2 kół pasowych i zębatki odbierającej napęd z wału młocarni). Przeciążenie powoduje odsunięcie koła od "zębatki"sprzęgła i zwarcie elementów "stycznych" czujnika zamontowanego na "osi" sprzęgła i przesłanie sygnału na podest kombajnisty.Ja nie mam zamontowanego ale bodaj że w katalogu jest narysowany.Nie w każdym modelu był montowany.
Powrót do góry
danek

PostWysłany: 20:10 Pon 16 Lut 2015    Temat postu: czujnik przeciążenia podajników kłosowych i ziarnowych Odpowiedz z cytatem

Koledzy gdzie takowy czujnik sie znajduje i jak możecie podajcie jakies zdjęcie takowego ..
Powrót do góry
danek

PostWysłany: 20:16 Sob 16 Sie 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy planuje zakup Bizonika ( patrze bardziej za rekordem tym czerwonym 1990 r) na co zwracać uwagę przy kupnie żeby nie nadziać się na minę ?!?!
Powrót do góry
slawcio24

PostWysłany: 07:53 Pią 1 Sie 2014    Temat postu: Pytanie Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie, gdzie można kupic zestaw naprawczy do silnika 6-ścio cylindrowego (Perkins JD 975) Ile to może kosztowac ?
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 07:16 Wto 22 Lip 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie instrukcji to w sieci są.Np. u mnie na Chomikuj.pl czy też http://instrukcja.pl/szukaj/instrukcje/?s=2&title=bizon Odnośnie smarowania to codziennie smaruję wariator(ale nie za dużo żeby nie "zapaskudzić"pasów),olej w silniku i stan wody w chłodnicy,skrzydła nagarniaczy i palce czy też te punkty z łożyskami ślizgowymi.Z łożyskami tocznymi to nie codziennie.
Powrót do góry
mirekmarian

PostWysłany: 20:03 Pon 21 Lip 2014    Temat postu: Obsługa codzienna Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do operatorów Bizonów mamy Z 056 brak instrukcji, przed akcją żniwa wiadomo jakiś tam przegląd ogólny co skrzywione widoczne luzy przesmarowanie wszystkich miejsc ze smarnikami filtry oleje a co sprawdzacie wy w swoich i co smaruje się co dziennie
Powrót do góry
waldi

PostWysłany: 15:10 Nie 18 Maj 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4222624847
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 119, 120, 121  Następny
Strona 1 z 121

Skocz do: