Skocz do zawartości
Moderator

Wszystko o kombajnach zbożowych

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje opini od użytkowników kombajnów marki CLAAS-głównie modele MERCATOR (50,60,70,75,S).Chodzi o dane ekspoalatycje-spalanie,ceny częsci.Może ktos ma do sprzedania taki kombajn? Prosze pisac na forum badz maila.DZIEKI

 

/edit

Poszukuję materiałów dotyczących firmy CLAAS.Moga to być foldery reklamowe,książki,instrukcje obsługi,katalogi częsci,wszystko co dotyczy tej marki.Zainteresowanych sprzedażą oryginałów badź kopii ksero prosze o kontakt claas@autograf.pl badz gg:2847870.Szukam również fanów "zielonych" maszyn w celu wymiany informacji:D POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje szarpacza slomy do Claasa Cosmos. Jesli ktos cos takiego ma albo wie gdzie kupic to prosze o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problrm ze sprzęgłem jezdnym w bizonie Z056 przy powolnym puszczaniu bardzo szarpie widac to szczegolnie na trzecim biegu. Wymienilem tarcze bo stara byla starta ale to nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Bizonie ale po wymianie sprzęgla w ursusie na nowe też mialem taki sam problem. Poprostu nowa tarcza nie jest jeszcze ulozona do dociskow i szarpie. W ursusie po paru miesiacach znikanał ten mankament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie docisku .Po 10 latach pracy miałem ten sam problem.

 

/edit

Witia a może po tych poru miesiącach jak twierdzisz że się dopiero ułożyło.To albo kilka miesięcy twuj rumak stal w stodole albo już w ciężkiej pracy nie masz czym ruszyć z miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt na 100% to on nie pracowal bo po kapitalce silnika sie nie da. Ale przy pracy z kultywatorem nie pokazuje objawow uszkodzonego docisku, a poza tym mechanik ktory robil kapitalke silnika twierdzil ze docisk byl ok a i tak szrpal. Byc moze masz racje ze to wina docisku nie wiem nie jestem ekspertem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Poszukuje instrukcji obsługi może być ksero do claasa dominatora 66.

Konkretnie chodzi mi o tabele z ustawieniami pod konkretne zboża.

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną prośbę co herki, ale moja tyczy się BIZONA Z-056, jeśli to ważne to z roku 1985.

Jak ma ktoś zbędną instrukcję obłsugi, wersję elektroniczną, lub coś w tym stylu niech skontaktuje się ze mną. Najlepiej email'em albo PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ma może ktoś z Was do sprzedania instrukcję obsługi (katalog części) do kombajnu zbożowego Claas Dominator 96 chodzi mi konkretnie o schemat instalacji elektrycznej. Może być również kopia.

Pozdrawiam!

Pozdro!!

email: jozekwojcik@wp.pl

gg; 6742581

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wie ktoś może albo pracował na kombajnie firmy Laverda? Co to jest warte? Bo przymierzam sie do kupna takiego, rocznik 1987, niby wszystko oki jest, stan super, nie ma sladu zeby było coś robione koło niego, silnik Iveco, kllima. Jeśli ma ktoś pojęcie czy zdają egzamin te kombajny to prosze o kontakt, chciałbym sie coś dowiedzieć. moje gg3685170 ewentualnie email hajduk@buziaczek.pl Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam zamiar kupic kombajn Claas Dominator 78 i chćiałbym się zapytać kogość jak taki kombajn wypada w porównaniu z Bizonem Rekordem.Chodzi mi o awaryjność wydajność i koszty eksplotaciii Z góry DZIEKUJE..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawić kombajn Bizon do zbioru rzepaku chodzi mi o sita siłę wentylatora obroty i szczelinę młocarni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

JEŚLI KTOS DYSPONUJE KWOTA 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH TO CZY LEPIEJ JEST KUPIĆ JAKIŚ MAŁY KOMBAJN ZAGRANICZNY CZY STAREGO POLSKIEGO BIZONA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja miałem bizona super 89'rok sprzedałem i kupiłem cllasa merkatora 75 chodzi jak zegarek choć jest sterszy o prawie 10 lat. Bizony to polskie złomy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a jak wygląda sprawa części zamiennych?

gdzie i jak kupujesz części zamienne do swojego kombajnu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chodziło mi o to gdzie można kupować części zamienne do kombajnów zagranicznych np Class. mieszkam w województwie podkarpackim i koło mnie nie ma gdzie kupić części do zagranicznych maszyn

Jak ludzie sobie radzą z tym problemem.

Dla mnie największy minus zagranicznych kombajnów to dostęp do części.

jak mam polskiego Bizona to idę do sklepu i kupuje co mi trzeba, a z zagranicznymi maszynami już nie jest tak prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja mieszkam w pomorskim (okolice ndg) i mam w okolicy kilka miejsc gdzie moge kupic czesci do classa

np Grene (ale drogie czesci) a poza tym mozna sprobowac dopasowac pasy itp materialy eksploatacyjne w sladnicach typu agroma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodziło mi o to gdzie można kupować części zamienne do kombajnów zagranicznych np Class. mieszkam w województwie podkarpackim i koło mnie nie ma gdzie kupić części do zagranicznych maszyn

Jak ludzie sobie radzą z tym problemem.

Dla mnie największy minus zagranicznych kombajnów to dostęp do części.

jak mam polskiego Bizona to idę do sklepu i kupuje co mi trzeba, a z zagranicznymi maszynami już nie jest tak prosto.

 

Jezeli chodzi o części zamienne polecam firme Gąska www.gaska.com.pl,siedziba kolo Krakowa,ekspresowe wysyłki,przystępne ceny....POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

hej,

chcialbym kupic maly kombajn niemiecki o szerokości kosy od 2,6do 3 metry z szarpaczem do slomy.

Nie wiem jaki wybrac Class, MF , JD czy jakis inny.

co mi polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja ma cllasa mercatora 75 heder 3.6 chodzi wporzo. a moj znajomy ma cllasa mercatora 50 heder 3.0 Kosi nim 4 sezon i jest dobrze a kombajnu nie oszczędza. W jednym roku kiedy ten gościu miał jeszcze bizona postanowili kosić na jednym polu dwoma kombajnami cllasem i bizonem. Ku naszemu zdziwieniu cllas hektar brał spokojnie 1 godzine a bizon 1.20.

Claasy są mało awaryjne dobre i szybie weź merkatora 50 z silnikem perkinsa 4 cylindry a nie pożałujesz

Jednym słowem tylko CLLAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady co do Bizona Z-056.

1. Problem polega na tym, że wycieka olej przy zaworze filtru oleju silnikowego, gdzies się ustawia przpływ oleju na chłodnicę olejowa lub na filtr? Jaki powinien być tam oring?

2. Co zrobić, gdy kombajn wurzyca drugi bieg? Da się coś z tym zrobić? Wcześniej z dobrej górki pierwszy bieg wyrzucał, ale po zmianie prawie wszystkiego w skrzyni, prócz jednej zębatki odpowiedzialnej za dwójkę, Czy w tym leży wina, też trzeba było wymienić. Ta zębatka jeszcze dobrze wygląda?

3. Da się coś zrobić, aby zredukować prędkoścbiegu wstecznego? Ponieważ kombajn zasuwa do tyłu jak oszalały? A przy ruszaniu, jak się za szybko puści sprzęgło, to cały tył kombajnu podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja ma cllasa mercatora 75 heder 3.6 chodzi wporzo. a moj znajomy ma cllasa mercatora 50 heder 3.0 Kosi nim 4 sezon i jest dobrze a kombajnu nie oszczędza. W jednym roku kiedy ten gościu miał jeszcze bizona postanowili kosić na jednym polu dwoma kombajnami cllasem i bizonem. Ku naszemu zdziwieniu cllas hektar brał spokojnie 1 godzine a bizon 1.20.

Claasy są mało awaryjne dobre i szybie weź merkatora 50 z silnikem perkinsa 4 cylindry a nie pożałujesz

Jednym słowem tylko CLLAS

Dzieki za informacje.

Powiedz mi ile trzeba zaplacic za takiego Classa mercatora?

Ja bede kupowal kombajn dopiero po zniwach bo teraz strasznie drogie przed sezonem

Gdzie najlepiej nabywac czesci do clasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dałem 30 000 zł

A częsci nie kupowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

POelcam DEUTZ-FAHR M1002 1981 rokheder 3m stół do rzepaku szarpacz silnik 5 cylindrów DEUTZA chlodzony powietrzem noramlnie super maszyna jak narazie bez problemów wypineiałem tylko filtry i olej i chodzi jak burza chodził na 30 ha u kuzyna niemca przez 2 lata stał pod wiatą nie używany wygloda jak nówka wszyskie zespoły są ok pozdrawiam i polecam DEUTZ-faHRa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...