Skocz do zawartości
marcin20578

Przepisanie gospodarstwa i mały problem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22lata i 2 lata temu skończyłem technikum elektryczne i teraz też chce iść na jakieś studium rolnicze bo słyszałem że potrzebne jest wykształcenie rolnicze aby tata mi przepisał całą gospodarkę Za 2 lata ojciec będzie mógł iść na rentę strukturalna i musi przepisać na mnie Co jest mi potrzebne abym mógł przejąć gospodarstwo ? Czy bede mógł korzystać z środków Młodego rolnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podstawa to wykształcenie rolnicze.Możesz je już teraz rozpocząć, a w momencie kiedy ojciec ci przepisze gospodarstwo zaznaczysz w wniosku, żę dokończysz w trakcie 36 miesięcy od przejęcia.

Ważne jest aby twoje gospodarstwo miał o średnią ha. dla danego województwa.Jeśli nie jesteś z pomorskiego to jest ok. - tam potrzeba ok. 27 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a studium rolnicze to za mało po tym będę miał dyplom ukończenia studium rolniczego dla dorosłych ? a wielkość gospodarstwa jest wystarczająca bo jestem z woj Łódzkiego a tu wynosi 7 ha a my mamy 18 ha. A jeśli jeszcze będą fundusze dla młodego rolnika to będę mógł z tego skorzystać, chodzi mi o to 50 tyś. złotych ? A nie będę musiał krusu bo podobno trzeba przez 5 lat czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Podstawa to wykształcenie rolnicze.Możesz je już teraz rozpocząć, a w momencie kiedy ojciec ci przepisze gospodarstwo zaznaczysz w wniosku, żę dokończysz w trakcie 36 miesięcy od przejęcia.

Ważne jest aby twoje gospodarstwo miał o średnią ha. dla danego województwa.Jeśli nie jesteś z pomorskiego to jest ok. - tam potrzeba ok. 27 ha

żle gadasz w chwili przepisania musisz mieć wykształcenie rolnicze inaczej twój ojciec nie dostanie renty, lub muszisz być ubezpieczony w krus min 3 lata, jeżeli chodzi o premie MR to mozesz zdobyć wykształcenie w ciągu 3lat. po otrzymaniu premi musisz być ubezpieczony w krus 3 lata, a prowadzić gospdarstwo 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby uzyskac premię dla młodego rolnika to studium tudzież szkoła policealna wystarczy jeśli uzyskasz tytuł "technik rolnik", gdyż taki był wymagany przez ARiMR przy poprzedniej puli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem jeśli ukończy się Akademie Rolniczą np wydział geodezji,technoligii żywności itp itd to też nie ma się wykształcenia rolniczego by skorzystać z premii Młody Rolnik

Jeśli ktoś chce z tej premii skorzystać to niech się dwa razy zastanowii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...