Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Krowa ocieliła się sama na łące :)

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo ,takiej sęsacji to ja jeszcze nigdy nie słyszałem A tak poważnie to jak krowa się sama nie wycieli to jest patologia i dotyczy raczej pierwiastek i nielicznej grupy wieloródek .Większośc krów o normalnej budowie cieli się sama a tylko w skrajnych wypadkach trzeba pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby miała pięcioraczki to może i sensacja, ale że się ocieliła to chyba normalne Ostatnio, miałem uwiązaną koło krzaków i dobrze że zauważyłem wieczorem że w krzakach leżał cielak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie 2 razy z rzedu oceliła krowa na łace zazwyczaj to cielą mi sie w nocy a tak to podjade jeepem na łake zapakuje cielaka do srodka a krowa idzie za nim do obory dostaje coctajl mineralny i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ... każdy rolnik postępowy ...

Znajommych krowa zawsze ma bliźniaki - to jest fenomen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kuzyna sie cieliła na łace w letnią niedziele dobrze ze lezał z browarkiem pod drzewem niedaleko od krowy, przyszedł załadował na taczkę i do obory:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...dziwne...

A jak Matka NAtura to urządziła? Jak sie sama ocieliła, "oporządziła" to znaczy że zdrowa i nic jej nie jest. Nawet Rol-As jej nie potrzebny - No może do poczęcia. Ale to też o nim dobrze świadczy, że krówka jest samo-wystarczalna. Ale i niezbyt chwalebnie, że była to dla niego niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zdaży sie że ocieli sie z pomocą człowieka ale to naprawde wyjątkowe sytuacje

krowa sama na łące sie ocieliła - sensacja.... w takim razei miałem 20 sensacji na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stado Hereford i też mam same sensacje i to czasami przy minus 20 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuację można zaliczyć do normalnych jesli o samowycielenia krów, ale krów które rodzą cielę o wadze 11,7 kg to już nie bardzo. Tak było w moim przypadku. Rasa HF. Tata ze wieloletnim doświadczeniem i zdaniem ze już go nic nie moze zaskoczyć powiedział, A Jednak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PanieZielonka czy twoja sytuacja nie była opisana w top agrag polska lub w innej razecei rolnicze jakieś 2 miesiące wczesniej??( nie pamietam jaka to gazeta ro czytam ich sporo) bo coś sobie przypominam ze był taki artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmer na !02.

Nie była napewno opisana. Nikt z nas nie bwał się w takie artykuły gazetowe i ich umieszczanie w pismach rolniczych. Ale jak czytałeś o czyms takim to można powiedzieć że nie jesteśmy osamotnieni. A juz myśałem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma lekko pamietam ze cielak urodził sie bardzo wczesnie i nie był nawet owłosiony, mieli go zabic zeby sie nie meczył ale zaryzykowali i sie udało, obiecali sobie ze ta krowa zostanie u nich do naturalnej starosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku to on wygladał zupełnie normalny tylko ze ten rozmiar jakis niewiarygodny. Chyba nawt nie był przedwczesny, a jeśli tak było to nie duzy przedział czasowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zrobiło by wrażenie jak by to był oddział położniczy w jakimś szpitalu powiatowym ,a łąka -naturalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to też żadna sensacja. Jednak słyszałem o sensacji od mojego Weta. Opowiadał mi, że jacyś panowie chcieli pomóc krowie w porodzie i ciągnęli cielaka traktorem. Rozerwali cielaka!! Niesamowite, ale podobno widział efekty na własne oczy.

Teraz mam pytanie: Czy to prawda, że gdy urodzą się bliźniaki (XX i XY) to jałówka nie nadaje się do chowania bo się nie zacieli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...