Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 14:38 Pon 24 Lut 2020

Podnieśc wydajność z 5tys na...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robern

PostWysłany: 21:22 Czw 1 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej podaj połowę porcji sianokiszonki i posyp ją paszą treściwą. Mają zajęcie na czas posprzątania i ewentualnie dojenia. A po dojeniu możesz podać kolejną porcję sianokiszonki i przykryć ją słomą lub sianem. Porcja paszy treściwej nie powinna przekraczać 2,5 kg/1 karmienie, a całkowita dawka śruty to: dzienna ilość mleka minus 12 i podzielone na pół (tak w skrócie) np. krowa o wydajności ok. 30 l/dzień powinna dostać 9 kg śruty w co najmniej 3 dawkach (a lepiej jeszcze w czterech). Takie zadanie w zautomatyzowanych oborach spełniają stacje paszowe, które wydzielają po 2 kg paszy treściwej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
emil

PostWysłany: 22:29 Czw 25 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, powieddzcie mi jak ułożyc jednorazowa dawke pokarmowa dla krów mlecznych w okresie zimowym. Do dyspozycji mam:
kiszonke w belach (zrobiona z pierwszego pokosu, jakośc bardzo dobra)
siano (jakośc tez bardzo dobra, cześc 1 pokosu oraz duzo 2 poksu)
buraki pastewne
zboże (jeczmień, pszenżyto, owies)
słome

Powiedzcie mi w jakiej kolejności mam zadawac pasze aby nie stracic na wydajności krów w okresie zimowym czyli kiedy nie beda wypasane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin82

PostWysłany: 18:45 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zależnosci od ilości czasu ja bym podzielił pasze tresciwe na 3 dawki a 2 to w ostateczności. Masz może mośliwość zrobienia śruty?? ja skarmianie bym zczą od paszy najlepiej pobieranej - sianokiszonka po niej pasza treściwa połowa dawki, następnie siano i po wieczornym doju druga porcja tresciwej. Słoma nie jest zbyt wartościową paszą proponuje ją głównie dla zasuszonych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bodzio55

PostWysłany: 15:46 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten błąd w kolejności zadawania pasz to prawie norma ( przynajmniej w moich stronach ) Słomę najlepiej dawać na noc jako tzw. zakładkę , krowy przez noc potrafią zjeść solidna porcję słomy . Wydajność zależy od żywienia i od potencjału genetycznego . Nie zawsze poprawa żywienia spowoduje znaczny wzrost wydajności . Przy niskim potencjale krowy będą się zapasały , a produkcja nie wzrośnie .
Powrót do góry
mania

PostWysłany: 15:25 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to pan z Sano nie powiedział ci, że paszy treściwej nie podaje się jako pierwszej? Przede wszystkim powinieneś wprowadzić do diety swoich krów kiszonkę z kukurydzy, poza tym podaj rano siano, a potem to możesz dowolne kombinacje stosować ale pamietaj o jednym podziel dawkę paszy treściwej na conajmniej dwie porcje i podawaj je zawsze po właściwym jedzeniu lub ewentualnie zastosuj TMR
Powrót do góry
Tobiasz

PostWysłany: 20:23 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Podnieśc wydajność z 5tys na... Odpowiedz z cytatem

pomocy!!daję moim krowom pasze z sano PROTAMILK słomę sianokiszonkę z traw i siano a krówy dają tylko 5 tys rocznie dlaczego?moze przyczyną jest sposób zadawania pasz??wpierw daję Protamilk nastepnie slomę sianokiszonkę i siano??zmienić coś??proswzę o pomoc!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: