Skocz do zawartości
MarcinC-360

Jęczmień browarniany

Rekomendowane odpowiedzi

Co wiecie na jego temat,kiedy się go sieje,jakie plony daje i jaka jest jego cena?Pytam,bo mam w poblizu browar tylko muszę kiedys podjechac i zorientować się jakądają cene,ale wole się najpierw tu zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia uprawy jest podobna do paszowego z tym ze siew jak najwczesniejszy oczywiscie odmiany browarnej i najwazniejsze niska dawka azotu bo wysoki poziom białka dyskwalifikuje przydatnośc dla browarnictwa.Ceny sa niezle tylko najczęściej kupujacy są zainteresowani dużymi partiami tj. ponad 100ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wiecie na jego temat,kiedy się go sieje,jakie plony daje i jaka jest jego cena?Pytam,bo mam w poblizu browar tylko muszę kiedys podjechac i zorientować się jakądają cene,ale wole się najpierw tu zapytać

browary raczej nie kupują jęczmienia tylko słodownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tamniewiem czy tosłodownia czy browar z mojego jęczmienia Lecha robią

co do większych parti to zawsze się można z kimś dogadać wkońcu 100ton to nie taka wielka ilość a cena za browar jest całkiem ładna ponad 700stówek

 

Ps widze Marcin że cięzainteresował jęczmień z naszej rozmowy gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz a a mam w umowie minimalną cene zapewniioną coś około760czy 770 bo tamsąjeszcze jakieś dopłaty do transportu.

a co do cenypaszowego to pogadamy porzyszłorocznych żniwach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terz przypuszczam że ceny w przyszłym roku niebędą ciekawe ale chce powiedzieć że jęczmień browarniany to nietak łatwy chleb, gość z RSP od kturego kupowałem zboże mówił że nawe czyszczą niekiedy jenczmień przed sprzedażą żeby sie załapał na parametry skupu bo jak nie to koszą jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Terz przypuszczam że ceny w przyszłym roku niebędą ciekawe ale chce powiedzieć że jęczmień browarniany to nietak łatwy chleb, gość z RSP od kturego kupowałem zboże mówił że nawe czyszczą niekiedy jenczmień przed sprzedażą żeby sie załapał na parametry skupu bo jak nie to koszą jak diabli.

moj jak narazie "odpukać" prosto z kombajnu. a mój sąsiad czyści wszystko co skosi ale odpad dla swinek bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to opłaca się zasiać ten jęczmień,ale jak uzyskac dobry plon jak nie można walić azotu jak pod zwykły,np jesli dałbym, 400kg moczniku to niekwalifikowałby się bo miałby za duzo białka czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specjalnie dla ciebie miko z 5-6t/ha zależnie od klasy ziemi.

terazci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całej Polsce mówi się o JĘCZMIENIU BROWARNYM

Browarniany to taki trochę żenujący tytuł.

A pozatym już chyba jest temat uprawa jęczmienia.

Ale to tylko moje skromne malutkie uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień browarniany... Hm. Ponoć można na nim zarobić. No cóż, w moim gospodarstwie narazie nie wykonujemy tego typu upraw. Musiałbym się dowiedzieć jakie ceny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest temat o jęczmieniu ale uważam że warto rozgraniczyć jęczmień broawrny od normalnego. nianio uprawiasz moze jęczmień browarny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uprawiam.

Ostatnio miałem sebastiana. plon 5.2t/ha.

Przeszedł wszystkie parametry pomimo tego, że był koszony 29sierpnia.

Ale to dlatego, że późno powschodził i trochę go przetrzymałem Cereluxem - poleam ten preparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do jakiej frmy sprzedajecie swój browar? My sprzedajemy do Souffle Polska, no juz jakies z 4 lata siejemy, ostatnia odmiana "Presige" teraz niedawno przywiezli nasiona na ten sezon... szkoda ze nie idzie teraz zasiac juz by dawno lezał w glebie :d Jak wiele daje wczesny siew... a co do azotu... jeszcznie nie mielismy problemu, w zeszłym roku przy tych suszach masakrycznie było z wyrównaniem, a to jest tez bardzo wazny parametr eliminacyjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiałem żyto na program rolnośrodowiskowy na jesien i teraz na wiosne ma byc po nim jeczmien browarny, co zrobic zeby mi sie to żyto nie wywaliło w jęczmieniu? zaorac to, czy opryskać? co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marbar

 

Masz za mało czasu po orce siejesz jęczmień brow.a więc tą orke musisz uprawić i wyciągniesz troche tego zyta . Oprysk załatwia sprawe na zyto nie trzeba dużej ilości środka możesz go prysnąć nawet tydzień przed 1 marca aby po 1 przystąpić spokojnie do uprawy pod jęczmień . Ja sieje jako poplon rzepak ozimy agregatem podorywkowym jade jesieńą i i rozsiewaczem do nawozu rozsiewam rzepak wychodzi ok 12 kg na ha oczywićcie rzepak zostawiam swój pare worków , wiosną ten sam agregat podorywkowy po tym rzepaku ,agregat uprawowy tylko raz i sieje jęczmień brow.rzepak nawet jak wyjdzie to go opryskiem na chwasty weżmie ,spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na etykiecie nie ma jęczmienia ozimego ale jest jary więc może? Jest też nowy środek AXIAL powinien być już w sprzedaży i miał być trochę tańszy od pumy.

A czym pryskałeś miotłę że został owies głuchy ( to chyba ten owsik)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na owies głuchy w jęczmieniu można stosować GRASP 250 SC.

Polecam - to bardzo dobry środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...