Skocz do zawartości
leonzawodowiec

Byki są daltonistami

Rekomendowane odpowiedzi

"Działa, jak czerwona płachta na byka" - to powiedzenie wszyscy doskonale rozumieją, chociaż jest ono błędne. Otóż na byka działa machanie płachtą, przy czym jej kolor jest obojętny. Byki są daltonistami - nie widzą kolorów. Czerwona płachta natomiast świetnie oddziałuje na obserwatorów corridy. Podobnie jest z wieloma innymi powiedzeniami.

http://www.pzn.org.pl/now/index.php?id=1_30_10_x,u0on

 

naprawdę Wasze doświadczenia potwierdzają ,że byki (więc przypuszczam,że krowy też) są daltonistami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krowy podobno widzą na czarno biało, nie wiem jak to jest ale jak ubiorę inny stroj wyjściowy to przyglądają się jakby widziały mnie poraz pierwszy w życiu, dopiero jak się odezwę to się orientują że to ja , poza tym są strasznie ciekawskie i mają doskonałą pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem mały to mielismy taką krowe co tylko ojcu pozwoliłą do siebie podchodzić i ją doić a jak raz przyszło sie mi ją wydoić to mnie kopał wiec założyłęm ojca spodnie i kurtke podszedłem do niej zeby mnie powąchała i odziwi poskutkowało stała spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że cała koncepcja korridy jest bez sensu?

 

To dlaczego Hiszpanie wiedzą, że czerwony kolor denerwuje? dlaczego wszystkie stroje sa czerwone z przodu a inne z tyłu?

 

Czy Hiszpanie o tym wiedzą, że byki sa daltonistami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byk reaguje na ruch matadora, a cała reszta to tylko przedstawienie, poza tym zwóć uwagę, że muleta wcale nie jest czerwona tylko różowa z jednej i żółta z drugiej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpanie to wiedzą ale też wiedzą swoje: ma bys czerwona płachta na byka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...