Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:06 Sob 22 Wrz 2018

Agrolok
Super głupoty na temat rolników zamieszczone na portalu o2!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Do wiary, nie do wiary
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ramzes

PostWysłany: 11:47 Czw 27 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile się znam na geografii, to urzędnik ma to do siebie, że jest związany pewnymi zasadami, procedurami, przepisami, poleceniami przełozonych itd. a tzw petent nie zawsze sobie zdaje z tego sprawę, że np. nie spełnia pewnych warunków, często nie zna przepisów itd - stąd krzyk niezrozumienia i rozpaczy.

Wedle moich spostrzeżeń - ok. 80 % składanych skarg jest niezasadnych z uwagi na nieznajomość przepisów, zasad itd przez skarżących obywateli.

Stąd liczne niezrozumienia i pretensje. Oczywiście są tacy urzędnicy, którzy wrednie mogąc załatwić sprawę na TAK lub na NIE, załatwiają na NIE...

System działający w ARMIR jest wszechwładny. jego zręby i założenia teoretyczne tworzyli faceci z powołania politycznego i niekoniecznie kumaci w tej dziedzinie, która system miał obsługiwać.

Po drugie - system robi firma, która wygrała przetarg, bo dała "najkorzystniejszą ofertę"... niekoniecznie najlepsza. często były "ukierunkowania" z góry, tak aby wygrała ta co trzeba.

Po trzecie - sytem stworzono pod określone potrzeby... potem okazało się, że potrzeby są inne, że czegoś nie dopatrzono, nie przewidziano, wyszło nowe rozporządzenie unijne itd. a wszelkie zmiany systemu i odejście od pierwotnie przyjętych założeń są kosztowne... stąd decydenci bojąc się ponoszenia politycznej odpowiedzialności za pompowanie forsy w "już istniejący" system - powstrzymują się od zmian, świadomie godząc się na jego niesprawność.

Po czwarte - konkretnie przełożenie pewnych działań i uwzględnienie ich w systemie, wymaga znajomości działań, dokumentów, realiów życia zawodowego i smaego systemu. Decydenci są często z politycznego awansu... więc śmiało podejmują decyzję... a co!!! A potem wszyscy gryza paluszki z bezsilności...

Znam to wszystko, znam...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rybka2485

PostWysłany: 13:54 Pon 24 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
rybka a nie uważasz że wrzucanie wszystkich do jednego worka jest troche nie fair?? to jak by nazwać wszystkich rolników pijakami i nierobami, bo gdzieś takiego jednego spotkałeś Wink popatrz na urzędnika z drugiej strony: przychodzi do niego mnóstwo ludzi ze swoimi problemami i roszczeniami, czasami branymi z sufitu. Przyjdz kiedyś do urzędu, uśmiechnij się powiedz dzień dobry, czy moze mi pan pomóc a na koniec dziękuje, miłego dnia życze. Jeszcze się nie zdażyło żeby nie pomogło Very Happy

nie wrzucam wszystkich do jednego worka..... i nie uwarzam o rolnikach ze sa pijakami brudasami itd... wez sobie oszczedz taki tekstow ze wrzucam wszystkich do jednego worka.... a z tym dziendobry i dziekuje na koncu to wiem jak sie przywitac i podziekowac bo mnie rodzice kultury nauczyli.....
PRZEPRASZAM jezeli kogos obrazilem, przepraszam ze zle Ramzes zrozumial moj zarcik i wczoraj tez bylem po sledziku i niebylem az za bardzo czajacy i wogole.. oj nie bede nic wiecej pisal.... a do tego ze system w ARiMR jest do banii to kazdy wie.... i to moge nazwac burdelem i zdania nie zmienie.... .. hehe....... a teraz ide na swieta i koniec tematu.... wiec przepraszam jeszcze raz wszystkich ... szacuneczek.... respect 4you marcin & ramzesie ... wesolych swiat
i tak napewno ktos jeszcze swojego wrzuci w moja strone teraz hehe
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 11:38 Pon 24 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rybka a nie uważasz że wrzucanie wszystkich do jednego worka jest troche nie fair?? to jak by nazwać wszystkich rolników pijakami i nierobami, bo gdzieś takiego jednego spotkałeś Wink popatrz na urzędnika z drugiej strony: przychodzi do niego mnóstwo ludzi ze swoimi problemami i roszczeniami, czasami branymi z sufitu. Przyjdz kiedyś do urzędu, uśmiechnij się powiedz dzień dobry, czy moze mi pan pomóc a na koniec dziękuje, miłego dnia życze. Jeszcze się nie zdażyło żeby nie pomogło Very Happy
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 11:09 Pon 24 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramzes napisał:
Rybka - musi chodzimy do różnych agencji...

..tak samo "rolnicy" typu kolega Rybka- nie rozumieją spraw administracyjnych i charakteru pracy urzędniczej... prawda!

ja do wszystkich agencji chodze zwiazanych z rolnictwem hehe i szczerze mowiac jest wszedzie burdel gdzie tylko jako wy urzedziasy wiecie wszystko i sie uwazacie za bogow i wogole i takie podejscie was urzedasow do nas rolnikow mnie cholernie wqr... ale to ze system jest zwalony nie bede obwinial was urzedasow tylko caly system informatyczny w waszych tych pieknych agencjach.... powiedz mi tak szczerze co ta wasza agencja dobrze robi dla rolnikow?? jest wiecej wad czy zalet??
jezeli chodzi o administracje to nie martw sie mam wieksze pojecie niz sobie mozesz to wyobrazic, wlsnie mnie to wqr.. ze tak potrafisz i jak twoi koledzy z pracy zmieszac z blotem kazdego rolnika co do was przyjdzie po pomoc....
w ARiMR w Lublinie na Elizowce jest sporo ludzi ktorzy gardza i robia co chca z ludziami pokroju ze wsi... to jest wstyd i hanba dla waszego stylu pracy... ale nie powiem ze wszyscy jest kilka osob ktore mozna policzyc na palcach jednej reki co mozna normalnie i spokojnie porozmawiac a nawet i herbatke wypic... w odrach tez sie znajdzie kilka osob co chca pomoc w anrze jest moze z dwie osoby ktore naprawde chca pomoc prostemu rolnikowi jak ja ze wsi... hehe...
nie chce sie klocic i nie chce przechwalac ludzi ktorzy robia naprawde dobrze swoja robote i chcialbym sie spotkac tak nieoczekiwanie z Toba Ramzesie w tejze twojej agencji i zobaczyc jakie ty masz podejscie do swojej pracy.... wiec koncze ta swoja wykoidolowana odpowiedz na twoja pelna ironi i pogardy dla takiego spoleczenstwa jak my wypowiedzi na moj zarcik w strone twojego miejsca pracy hehe....
wiec teraz zycze Ci Ramzesie Wesolych Swiat i wszystkiego naj naj najlepszego... i wszystkim forumowiczom Wesolych Swiat....
Powrót do góry
Ramzes

PostWysłany: 09:59 Pon 24 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rybka - musi chodzimy do różnych agencji...

miccao - no, chyba że tak...

Ale sam widzisz, że tak jak prawdą jest, że "mieszczuchy" mają wypaczone pojęcie o pracy rolnika i jej nie znają, nie kumają i nie czują, tak samo "rolnicy" typu kolega Rybka- nie rozumieją spraw administracyjnych i charakteru pracy urzędniczej... prawda!

To niezrozumienie działa (czasami) w obie strony...
Powrót do góry
rybka2485

PostWysłany: 00:37 Pon 24 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ramzes tak do twojego opisu:
Cytat:

ja znam jedna taka:
Agencja towarzyska tzw BURDEL Very Happy
hehe doslownie i w przenosni, u was wszystko jest Very Happy
Powrót do góry
miccao

PostWysłany: 13:22 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ramzes napisał:
Znaczy mieszczuchy mają do was dopłacać i się od was odtentegować????

Odtentegować w sensie nie utyskiwać jak to nam dobrze a im źle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Ramzes

PostWysłany: 09:43 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem błąd utrudniający zrozumienie. Poprawiam:

Znaczy mieszczuchy mają do was dopłacać i się od was odtentegować????
Powrót do góry
Ramzes

PostWysłany: 09:42 Pon 10 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miccao - jesteś jakby niekonsekwentny w swoich poglądach...

Słusznie twierdzisz, że:

"Rolnictwo samo w sobie jest nieopłacalne już od wielu, wielu lat... /.../ na zachodzie juz dawno zorientowano się co się święci i zaczęto do rolnictwa dopłacać/.../ kraje te bez wsparcia rolnictwa skazane są na... "

Niby słusznie, ale zaraz potem piszesz :

"I niech odpier***ą się od rolników zasr**e mieszczuchy"

Znaczy mieszczuchy mają do was dopłacać się od was odtentegować????

Nikt nie twierdzi, że praca rolnika jest lekka, łatwa i przyjemna... Każda ma też swoje plusy i minusy.
Powrót do góry
kserkses

PostWysłany: 13:08 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario98 napisał:
a teraz strajki lekarzy są bo jest ciężka sytuacja w NFZcie
Laughing Laughing Laughing Tia, a wcześniej mieli lepiej Question Zresztą chyba strajki wygasły jak się WADZA zmieniła i zalała ich miłością. Jak ktoś z tym zalewem się nie zgadza to się krytykantów szuka by ich przekonać by nie siali defetyzmu.

Blogerów nawet szukają i blogi kasują

przypadkiem pracuje tam synuś naszego słoneczka http://gdanszczanin.salon24.pl/50712,index.html

A to jak ktoś śmie krytykować Bufetową
http://dokwadratu.salon24.pl/47718,index.html
i więcej
http://www.salon24.pl/1,search.html?qs=pretm&submit=OK
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 10:52 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo napisał że jak chcą to pójdą na ulicę i zrobią blokadę. Przepraszam ale jakoś nie zauważyłem strajków rolników ostatnimi czasy ale pielęgniarek i nauczycieli. Te blokady rolników były robione bo była bardzo ciężka sytuacja w rolnictwie a teraz strajki lekarzy są bo jest ciężka sytuacja w NFZcie
Powrót do góry
wojart

PostWysłany: 17:40 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przez takich "dziennikarzy" co piszą takie głupoty mieszczuchy uważają, ze nic nie robim. Takie artykuły tylko dolewają oliwy do ognia. Jak nie było dopłat był spokój, a teraz raptem zaczeło ich to interesować. Niech mieszczuchy chociarz jeden miesiąc powstają o 5 rano a pójdą spać około północy. Wtedy zobaczymy jacy będą cwani.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
miccao

PostWysłany: 13:49 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolnictwo samo w sobie jest nieopłacalne już od wielu, wielu lat... A żeby nie rozpisywać się zbyt dużo dam najlepszy tego przykład - na zachodzie juz dawno zorientowano się co się święci i zaczęto do rolnictwa dopłacać - efekt? Gospodarka WYSOKO rozwinięta itd itp. A weźmy taką Afrykę - rolnictwa brak, bieda, płacz i zgrzytanie zębów. Zbyt egzotycznie? Pod uwagę można wziąc także biedne, słabo rozwinięte kraje europejskie (ożeż no...Polska mi się nasuwa na myśl...) - kraje te bez wsparcia rolnictwa skazane są na... albo nie bedę kończył wiadomo o co chodzi... I niech odpier***ą się od rolników zasr**e mieszczuchy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Mateusz1999

PostWysłany: 13:02 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze tylko niech ci którzy ich neguja niech sami spróbują prowadzic takie gospodarstwo i przedsiębiorstwo bo napewno nie jest to łatwe..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
Ramzes

PostWysłany: 11:05 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ten artykuł jest prawdziwy! Znam rodzinę pod Warszawą, żyją z własnej kapusty, dokupuja ją jeszcze od sasiadów i kiszą... sprzedają kiszoną do sklepów... i to wszystko.

Żyją aksamitnie... a szczególnie intelektualni nie są... ale stale zmieniają auta...

Znaleźli niszę finansową... ot co!

Oczywiście, jak wszyscy rzuca się na produkcję kiszonki - to interes się skończy...
Powrót do góry
mrpower

PostWysłany: 22:06 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SUZI25 napisał:
Niech pracuje bo taki debil napisze głupoty a potem mieszczuchy myślą że naprawdę dostajemy kupe kasy z tej Uni!!!

Ja spotkałem się z opinią że dopłaty dostajemy co miesiąc i że nie mamy co z kasą robić. Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mateusz1999

PostWysłany: 17:55 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
abuk14 napisał:
Tomcio910 napisał:
jak taki ten chu...madry t niech se kupi 3 ha ziemi i zostanie rolnikiem ...i wtedy zobaczy jak to fajnie

Wiesz... uważasz, że rolnictwo to kara. Przecież nikt ci nie każe być rolnikiem .

Dokładnie!

Popieram w 100%

mu nie chodzilo o to ze rolnictwo to kara ale o szacunek do pracy innych ludzi w tym przypadku rolników. wierz mi czasem jesli człowiek urodzi sie w wsi to moze nie kara ale ma wieksze trudności w ksztalceniu, dostepie do srodków komunikacji miedzu ludzkich co moze byc poważna trudnościa w skaczeniu studiów, zdobyciu dobrej pracy itp.. takie teksty tylko pogłebiaja ciemnote ludzka i prowadzą do stereotypów ale przynam nie tylko wsród ludnosci miejskiej dam przyklad uprawiam cebule od klku lat w zeszlym roku cena za cebule była wieksz niz w inne lata to odrazu znajomi mi ciagle dup... truli ze ile ja to mam kasy , cytat"ej no wez postaw bogaczu" ale nie widzieli tego ze przez pare lat wclae tak dobrze sie na tym nie wychodzilom, zapomnieli o tym jak ja przez mesiac wyrywalem chwasty po kolanach wraz z cala rodzina oni pukali sie w głowe poza tym taka uprawa wymaga inwestycji i mnostwo, powtarzam mnóstwo pracy a oni swoje jakie swinie tanie a ja mam tylke kasy z tego.. to ja tylko jedno na to odp wezcie zasiejcie chociaz 1ha i sie przekonacie jak to jest... moze zamkiną swoje jap... tak samo jak miastowe zmieni by swoje zdanie po tygdniu.. wspólczuje producenta mleka i innym pracochłonnym dziła produkcji bo oni sa najbardziej pokrzywdzeni tym tekstem jakimi to niby sa rolnicy nierobami.
Cytat:
Jeśli mały chciał telewizor plazmowy, proszę bardzo, dostawał go. Jeśli chciał kolorowe ksero, nie ma problemu, przywozili ksero. Miał ochotę hodować rybki - tata jechał po akwarium i panowie z zoologicznego przyjeżdżali montować akwarium na całą ścianę, żeby dzieciak miał frajdę. Na wakacje jeździli na Seszele
brak słów!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG WP Kontakt
SUZI25

PostWysłany: 18:37 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech pracuje bo taki debil napisze głupoty a potem mieszczuchy myślą że naprawdę dostajemy kupe kasy z tej Uni!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
damian9871
Moderator

PostWysłany: 21:38 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co rok niech 100 dni popracuje przy zwierzątkach to zobaczymy
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 21:29 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł Exclamation Very Happy Very Happy
no a z tymi procentami to najlepiej tak ze 99 Wink
Powrót do góry
mrpower

PostWysłany: 02:20 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pomysł Smile

Jakiś kanał TV powinien zrobić reality show do tytułem ROLMEN (żeby tak bardziej z angielska brzmiało Smile )
Bierze się gościa z miasta (oczywiście), gość dostaje powiedzmy 10 czy 20 ha, jakiś traktorek, parę "mućków" coś tam jeszcze i przez jeden sezon (rok) pracuje na tym, tak żeby się z tego utrzymać itd...

Ciekawe jak długo .... wytrzymają ... hehe

pozdrawiam!!

P.S.
Do właścicieli stacji TV !!
Jakby ktoś wykorzystał ten pomysł, ja roszczę sobie % od zysków z tytułu praw autorskich !!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
abuk14

PostWysłany: 16:08 Sob 1 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario98 napisał:
Ta menda (autor) nie wie chyba że gdyby rolników nie było to by biedak nie miał co jeść. No może jadłby karmę dla kotów która jest robiona głównie z padniętych zwierząt.

Niech hu... przyjedzie do mnie popracować na parę dni. Ja będę sobie leżał a on będzie o piątej rano wstawał i doił krowy.

Te miastowe to przynajmniej mają urlopy i do roboty wstają sobie o siódmej a rolnik co nawet w niedziele trzeba wstawać rano kiedy w mieście ludzie sobie śpią.

A. i niech sie odwali od dzieci baran jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil

.. wiesz, jeśli nie chce się odwalić w takim miejscu, co to kratki są inni mili panowie mogą mu to wybić z głowy Laughing Razz .
Powrót do góry
mario98

PostWysłany: 22:33 Pią 30 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta menda (autor) nie wie chyba że gdyby rolników nie było to by biedak nie miał co jeść. No może jadłby karmę dla kotów która jest robiona głównie z padniętych zwierząt.

Niech hu... przyjedzie do mnie popracować na parę dni. Ja będę sobie leżał a on będzie o piątej rano wstawał i doił krowy.

Te miastowe to przynajmniej mają urlopy i do roboty wstają sobie o siódmej a rolnik co nawet w niedziele trzeba wstawać rano kiedy w mieście ludzie sobie śpią.

A. i niech sie odwali od dzieci baran jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil
Powrót do góry
Lumiere

PostWysłany: 18:44 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa to jak z tym powiedzeniem "rolnik sobie śpi a mu rośnie" Laughing Laughing Laughing Szkoda słów juz dawno wiedziałem ,że Majchrzak to debil.A wiecie ze był plebiscyt na debila roku,ludzie wysylali sms i takie rożne i zgadnijcie kto wygral ? Wink
Powrót do góry
Tax-Ator

PostWysłany: 18:49 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej storny trzeba przyznać że artykuł jest mocno stronniczy z drugiej strony trzeba przynać rację że w innych krajach UE rolnicy mniejsi są utrzymywanie z budżetu - jednak więksi płacą podatki jak inni przedsiebiorcy (proszę spojrzeć na Niemcy)

Jednak ostatecznie każdy sam podejmuje decyzję co chce robić w życiu a co mu się 'nieopłaca' wszekie żale i pretensje są (w obecnej gospodarce i Europie) niczym narzekania żeglarza na zły wiatr ...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Do wiary, nie do wiary Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: