Skocz do zawartości
koleżanka

Super głupoty na temat rolników zamieszczone na portalu o2!!

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł bardzo stronniczy, ale trudno nie zgodzić się z wieloma poruszonymi kwestiami. Czytałem już o wiele większe bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co się przejmować opinią pseudo-dziennikarza robiacego sobie reklamę poprzez wywoływanie skandali. ale to tylko potwierdza regułe, że każdy kto nie ma styczności z rolnictwem uważa że rolnicy to maja za dobrze bo przeciez wszystko samo rośnie i jeszcze są do tego dopłaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za durny (słowo zostało usunięte)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (słowo zostało usunięte) co on i ci ludzie co wzieli udzial w wywiadzie dla niego wiedza o robocie ???? POprostu pojęcie przechodzi!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bulwersować tym artykułem, autor już wczęśniej zamieścił podobny temat na forum 02 i były podobne wypowiedzi. Dziwne jest to, ze autor nie wziął ich sobie do serca, naprawdę dziwne...

Cały artykuł jest napisany w "dziwny" sposób, taki nie dziennikarski ,to tak jakby wziąść kilka różnych wypowiedzi i sklecić całość. Oczywiście brak wiedzy z dziedziny rolnictwa i funduszy unijnych, ale.... zeby pisać bzdury, że rolnik ma paliwo za darmo, to ...chyba trzeba być chorym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pieprzony pismak jest zwykłym śmieciem który obraża ludzi ciężkiej pracy. Ciekawe czy kiedykolwiek pracował fizycznie swoimi wydelikaconymi miastowymi rączkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak taki ten chu...madry t niech se kupi 3 ha ziemi i zostanie rolnikiem ...i wtedy zobaczy jak to fajnie

Wiesz... uważasz, że rolnictwo to kara. Przecież nikt ci nie każe być rolnikiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak taki ten chu...madry t niech se kupi 3 ha ziemi i zostanie rolnikiem ...i wtedy zobaczy jak to fajnie

Wiesz... uważasz, że rolnictwo to kara. Przecież nikt ci nie każe być rolnikiem .

 

Dokładnie!

 

Popieram w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej storny trzeba przyznać że artykuł jest mocno stronniczy z drugiej strony trzeba przynać rację że w innych krajach UE rolnicy mniejsi są utrzymywanie z budżetu - jednak więksi płacą podatki jak inni przedsiebiorcy (proszę spojrzeć na Niemcy)

 

Jednak ostatecznie każdy sam podejmuje decyzję co chce robić w życiu a co mu się 'nieopłaca' wszekie żale i pretensje są (w obecnej gospodarce i Europie) niczym narzekania żeglarza na zły wiatr ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa to jak z tym powiedzeniem "rolnik sobie śpi a mu rośnie" Szkoda słów juz dawno wiedziałem ,że Majchrzak to debil.A wiecie ze był plebiscyt na debila roku,ludzie wysylali sms i takie rożne i zgadnijcie kto wygral ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta menda (autor) nie wie chyba że gdyby rolników nie było to by biedak nie miał co jeść. No może jadłby karmę dla kotów która jest robiona głównie z padniętych zwierząt.

 

Niech hu... przyjedzie do mnie popracować na parę dni. Ja będę sobie leżał a on będzie o piątej rano wstawał i doił krowy.

 

Te miastowe to przynajmniej mają urlopy i do roboty wstają sobie o siódmej a rolnik co nawet w niedziele trzeba wstawać rano kiedy w mieście ludzie sobie śpią.

 

A. i niech sie odwali od dzieci baran jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta menda (autor) nie wie chyba że gdyby rolników nie było to by biedak nie miał co jeść. No może jadłby karmę dla kotów która jest robiona głównie z padniętych zwierząt.

 

Niech hu... przyjedzie do mnie popracować na parę dni. Ja będę sobie leżał a on będzie o piątej rano wstawał i doił krowy.

 

Te miastowe to przynajmniej mają urlopy i do roboty wstają sobie o siódmej a rolnik co nawet w niedziele trzeba wstawać rano kiedy w mieście ludzie sobie śpią.

 

A. i niech sie odwali od dzieci baran jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.. wiesz, jeśli nie chce się odwalić w takim miejscu, co to kratki są inni mili panowie mogą mu to wybić z głowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł

 

Jakiś kanał TV powinien zrobić reality show do tytułem ROLMEN (żeby tak bardziej z angielska brzmiało )

Bierze się gościa z miasta (oczywiście), gość dostaje powiedzmy 10 czy 20 ha, jakiś traktorek, parę "mućków" coś tam jeszcze i przez jeden sezon (rok) pracuje na tym, tak żeby się z tego utrzymać itd...

 

Ciekawe jak długo .... wytrzymają ... hehe

 

pozdrawiam!!

 

P.S.

Do właścicieli stacji TV !!

Jakby ktoś wykorzystał ten pomysł, ja roszczę sobie % od zysków z tytułu praw autorskich !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pracuje bo taki debil napisze głupoty a potem mieszczuchy myślą że naprawdę dostajemy kupe kasy z tej Uni!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abuk14 napisał:

Tomcio910 napisał:

jak taki ten chu...madry t niech se kupi 3 ha ziemi i zostanie rolnikiem ...i wtedy zobaczy jak to fajnie

 

Wiesz... uważasz, że rolnictwo to kara. Przecież nikt ci nie każe być rolnikiem .

 

 

Dokładnie!

 

Popieram w 100%

mu nie chodzilo o to ze rolnictwo to kara ale o szacunek do pracy innych ludzi w tym przypadku rolników. wierz mi czasem jesli człowiek urodzi sie w wsi to moze nie kara ale ma wieksze trudności w ksztalceniu, dostepie do srodków komunikacji miedzu ludzkich co moze byc poważna trudnościa w skaczeniu studiów, zdobyciu dobrej pracy itp.. takie teksty tylko pogłebiaja ciemnote ludzka i prowadzą do stereotypów ale przynam nie tylko wsród ludnosci miejskiej dam przyklad uprawiam cebule od klku lat w zeszlym roku cena za cebule była wieksz niz w inne lata to odrazu znajomi mi ciagle dup... truli ze ile ja to mam kasy , cytat"ej no wez postaw bogaczu" ale nie widzieli tego ze przez pare lat wclae tak dobrze sie na tym nie wychodzilom, zapomnieli o tym jak ja przez mesiac wyrywalem chwasty po kolanach wraz z cala rodzina oni pukali sie w głowe poza tym taka uprawa wymaga inwestycji i mnostwo, powtarzam mnóstwo pracy a oni swoje jakie swinie tanie a ja mam tylke kasy z tego.. to ja tylko jedno na to odp wezcie zasiejcie chociaz 1ha i sie przekonacie jak to jest... moze zamkiną swoje jap... tak samo jak miastowe zmieni by swoje zdanie po tygdniu.. wspólczuje producenta mleka i innym pracochłonnym dziła produkcji bo oni sa najbardziej pokrzywdzeni tym tekstem jakimi to niby sa rolnicy nierobami.

Jeśli mały chciał telewizor plazmowy, proszę bardzo, dostawał go. Jeśli chciał kolorowe ksero, nie ma problemu, przywozili ksero. Miał ochotę hodować rybki - tata jechał po akwarium i panowie z zoologicznego przyjeżdżali montować akwarium na całą ścianę, żeby dzieciak miał frajdę. Na wakacje jeździli na Seszele
brak słów!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech pracuje bo taki debil napisze głupoty a potem mieszczuchy myślą że naprawdę dostajemy kupe kasy z tej Uni!!!

 

Ja spotkałem się z opinią że dopłaty dostajemy co miesiąc i że nie mamy co z kasą robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten artykuł jest prawdziwy! Znam rodzinę pod Warszawą, żyją z własnej kapusty, dokupuja ją jeszcze od sasiadów i kiszą... sprzedają kiszoną do sklepów... i to wszystko.

 

Żyją aksamitnie... a szczególnie intelektualni nie są... ale stale zmieniają auta...

 

Znaleźli niszę finansową... ot co!

 

Oczywiście, jak wszyscy rzuca się na produkcję kiszonki - to interes się skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze tylko niech ci którzy ich neguja niech sami spróbują prowadzic takie gospodarstwo i przedsiębiorstwo bo napewno nie jest to łatwe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnictwo samo w sobie jest nieopłacalne już od wielu, wielu lat... A żeby nie rozpisywać się zbyt dużo dam najlepszy tego przykład - na zachodzie juz dawno zorientowano się co się święci i zaczęto do rolnictwa dopłacać - efekt? Gospodarka WYSOKO rozwinięta itd itp. A weźmy taką Afrykę - rolnictwa brak, bieda, płacz i zgrzytanie zębów. Zbyt egzotycznie? Pod uwagę można wziąc także biedne, słabo rozwinięte kraje europejskie (ożeż no...Polska mi się nasuwa na myśl...) - kraje te bez wsparcia rolnictwa skazane są na... albo nie bedę kończył wiadomo o co chodzi... I niech odpier***ą się od rolników zasr**e mieszczuchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przez takich "dziennikarzy" co piszą takie głupoty mieszczuchy uważają, ze nic nie robim. Takie artykuły tylko dolewają oliwy do ognia. Jak nie było dopłat był spokój, a teraz raptem zaczeło ich to interesować. Niech mieszczuchy chociarz jeden miesiąc powstają o 5 rano a pójdą spać około północy. Wtedy zobaczymy jacy będą cwani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo napisał że jak chcą to pójdą na ulicę i zrobią blokadę. Przepraszam ale jakoś nie zauważyłem strajków rolników ostatnimi czasy ale pielęgniarek i nauczycieli. Te blokady rolników były robione bo była bardzo ciężka sytuacja w rolnictwie a teraz strajki lekarzy są bo jest ciężka sytuacja w NFZcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...