Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:18 Wto 10 Gru 2019

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Doradca_1

PostWysłany: 07:55 Sro 15 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dopisałem najważniejszego czyli tego, że nie możesz zmieniać zakresu rzeczowego planowanej inwestycji ani kwoty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doradca_1

PostWysłany: 07:50 Sro 15 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tzn. tak: Jak przyslą do poprawy to mozesz poprawiac co chcesz. Tylko te wszystkie nowe poprawione rzeczy oczywiscie druk i wysyłka. Ja mialem taki przypadek, ze zrobilem pełny PRG a sprawdzający mial troche inna wizje i w zasadzie od nowa wszystko robilem
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:46 Wto 14 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki bardzo za cenne wskazówki, kontrowersje budzi tylko jedna kwestia Very Happy , otóż czy będę mógł poprawić wszystko, tzn na wezwaniu zazwyczaj wskazywane są konkretne pola/kolumny/wiersze, rzadziej cała tabele bądź strona, czy zatem mogę zmienić wartość innego pola np. w zestawieniu RF, niż to do którego korekty zostałem wezwany?
Powrót do góry
Doradca_1

PostWysłany: 19:48 Wto 14 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kissmy!
Wszelkie pola z tą małą 2 /dwójeczką/ wypełnij obowiązkowo. Jeśli czegoś nie jesteś pewien, wstaw cokolwiek co przewiduje instrukcja. Potem bedziesz mógł to poprawić - a jak nie bedzie - to nie bedzie co "poprawiać". Co do celu inwestycji jesli w PRG nie ujmiesz ziemniaków - raczej nikłe szanse na powodzenie inwestycji w sprzęt właśnie do ziemniaków. Co więcej jeśli tych ziemniaków nie miałeś w OB 2008 to i tak kicha bo ten rok jst rokiem bazowym. Jeśli wpiszesz ziemniaki na 2009 to może to być traktowane /zakup tej maszyny/ jako zwiększanie działalności - a więc pełny PRG. Jeśli coś zamotałem to sorry, jakby co mogę służyć pomocą w kontrowersyjnych sprawach. Pozdrawiam
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 16:58 Wto 14 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie prawidłowo wypełniony wniosek ( w poprzednich edycjach wystarczył wypełniony), ale nawet w wypadku wymaganych pół instrukcja wskazuje, iż w wypadku błędów i tak ARiMR będzie wzywała do ich poprawienia zamiast odrzucić wniosek
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 13:21 Wto 14 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obowiązkowo należy złożyć:
1. prawidłowo wypełniony wniosek
2. PRG
3. wszystkie niezbędne oświadczenia - zgodnie z załącznikami ARiMR
4. dowód osobisty
5. dokumenty potwierdzające kwalifikacje lub staż pracy w rolnictwie
6. pozostałe mogą być dostarczone w terminie późniejszym już na wezwanie ARiMR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kissmy...

PostWysłany: 09:44 Wto 14 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmian w określonych częściach wniosku (bez wezwania) przeprowadzać nie można i tutaj pojawia się pytanie czy wstawienie krzyżyka, kreski czy też literki zamiast cyferki oznacza wypełnienie pola?
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 21:20 Pon 13 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konieczne jest dostarczenie części załączników (te obowiązkowe są wyszczególnione),

ja natomiast prosiłbym o wskazanie jakich zmian można dokonać w planie rzeczowo - finansowym już po złożeniu wniosku oraz czy cel (tzn realizowana inwestycja) może być związany tylko z działalnością prowadzoną na gruntach dzierżawionych od osób prywatnych? (tzn. posiadam swoje grunty i uzyskuje z nich 4 ESU, jednak ziemniaki uprawiam tylko na gruntach dzierżawionych - nie uwzględniam ich w obliczeniach wielkości ekonomicznej - i chciałbym zrealizować inwestycję związaną z zakupem maszyn do produkcji ziemniaków)
Powrót do góry
werkaa

PostWysłany: 19:17 Pon 13 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy na kwietniowy nabór wniosków na modernizacje mogę złożyć wniosek z niekompletnymi załoncznikami{mało czasu} i dostarczyć je w póżniejszym terminie.czy taki wniosek niezostanie odrzucony.dziękuje
Powrót do góry
kur-rk

PostWysłany: 19:54 Nie 12 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kod do planu nie jest prawidłowy, ale ta sekwencja znaków kasuje hasło:
[/code]AAABAAABBBBJ
Kod:

okazuje się, że na każdy arkusz jest inne hasło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Doradca_1

PostWysłany: 10:23 Czw 9 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do mocy ciągnika na powierzchnię gruntów rolnych to ARiMR korzysta z ekspertyzy IBMER-u, która została uaktualniona w 2008r. Ekspertyza dostępna jest na stronie ARiMR. dla przykładu gosp. o powierzchni 5-10ha może kupić ciągnik o mocy 30-45kW. czyli 40,8 - 61,2KM. Pamiętać też należy o tym, że IBMER dopuszcza tolerancję 20% w wyliczeniach.
Dzięki kur-rk za kodzik. Przyda się bardzo. A PRG dałoby radę też rozszyfrować? Dużo mam tych wniosków i wiele wymaga "rozbudowania".
Pozdrawiam
Powrót do góry
kur-rk

PostWysłany: 06:57 Czw 9 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
jeżeli robią się komuś kłopoty z wydrukiem plików do modernizacji
hasło do plików:
Kod:
!]

nie dotyczy planu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
hans

PostWysłany: 22:17 Sro 1 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry tok rozumowania........... na vat przechodzisz jak masz podpisana umowe z arimr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
werkaa

PostWysłany: 20:42 Sro 1 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy mogę złożyć wniosek na modernizacje jako rolnik ryczałtowy a na zasady ogólne przejść jesli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony w innym przypadku chciałbym pozostać na ryczałcie.dziękuje
Powrót do góry
abc243

PostWysłany: 07:18 Sro 1 Kwi 2009    Temat postu: ciągnik i areał Odpowiedz z cytatem

Na jaki areał ten ciągnik, czy jest ONW, czy w gospodarstwie są zwierzęta, czy sprzęt posiadany ( pług itp.)w gospodarstwie jest dostosowany do kupowanego ciągnika. Agencja nie zgodzi się na ciągnik , do którego nie pasuje sprzęt w gospodarstwie.Nie znam szczegółów w tej sprawie, nic nie napisałes, co mu powiedziano w agencji?
P.s.
mógł też się zdarzyć nadgorliwy urzędnik, który chciał zabłysnąć głupotą przed przełożonym popisując się skrupulatnością w rozpatrzeniu wniosku
Powrót do góry
Grześ

PostWysłany: 20:11 Wto 31 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dlaczego znajomy może kupić maksymalne 80 konny ciągnik a chciał 100? Agencja na inny nie wyraża zgody!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
abc243

PostWysłany: 11:35 Wto 31 Mar 2009    Temat postu: Kto to wymyślił? Odpowiedz z cytatem

Ludzie!!!! jaki przelicznik KM /ha? Piszecie 5,5Km /ha , czyli na 2ha 11 KM, na 5 ha 27,5KM itd. Ludzie nie dajcie się zwariować , kto to stworzył .Sprzęt dobiera się do areału gospodarstwa, kierunku produkcji w nim , rodzaju gleb( lekkie, cięzkie) , położenia (np.stoki), długości i czasu przejazdów, czy teren jest ONW, czy kupowany sprzęt jest komplementarny do posiadanego itp.Zresztą każdy rolnik wie, jaki potrzebny jest mu ciągnik na na 50 ha, a jaki na 150.Podobnie zresztą kupując sprzęt rolnik musi dopasować go do posiadanego ciągnika ( Mocy).Pozdrawiam ,życzę powodzenia w składaniu wniosków.
Powrót do góry
wnioski

PostWysłany: 19:30 Wto 24 Mar 2009    Temat postu: Wnioski unijne - modernizacja i różnicowanie (POMOC) Odpowiedz z cytatem

Wnioski 2009 r. Oferuję kompleksową pomoc w wypełnianiu wniosków unijnych dot. modernizacji oraz różnicowania gospodarstw rolnych.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy
Nr tel. +48 796-065-429
(w godz. 8.30-17.00, codziennie)
E-mail: wnioski2009@gmail.com
Powrót do góry
kopojno

PostWysłany: 21:53 Pon 23 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem że za 1ha jest 5-5,5 KM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Bee

PostWysłany: 21:19 Pon 23 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja na 20 h moge dostac ciagnik np 130 km? Potrzebuje wiekszej maszyny bo w sumie do obrobienia mam 80 h, ale na siebie tylko 20
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 17:50 Pon 23 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kopojno napisał:
czy ktoś zna ilości hektarów aby móc składać wniosek na zakup ciągnika 70-75KM?

jeśli w gospodarstwie nie ma ciągnika lub jest stary np 20 lat to wystarczy nawet z 5 ha dobór ciągnika to sprawa indywidualna,
najmniejsza pow pod jaką rozpisałem ciągnik 70 KM to 8ha ale były pod niego kupowane maszyny oraz był teren pagórkowaty.
Powrót do góry
kopojno

PostWysłany: 15:51 Pon 23 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś zna ilości hektarów aby móc składać wniosek na zakup ciągnika 70-75KM?
Powrót do góry
masfer5455

PostWysłany: 20:17 Pon 2 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wejdz na ta strone tam znajdziesz odpowiedzi na takie pytania http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=6711&view=getnewpost
Powrót do góry
angelo1233

PostWysłany: 15:47 Nie 1 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy składająć wniosek na MGR trzeba w tym wniosku dokładnie określić jaką maszynę i jakiej marki ma się zamiar kupić?
Np. ciągnik JD 80KM czy można sobie zostawić większe pole do działania wpisując we wniosku: ciągnik o mocy 70-90KM?

No i jak się ma do tego to Zapytanie ofertowe? Tam przecież trzeba konkretnie podać marke, typ, model itp. maszyny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Bee

PostWysłany: 21:21 Pon 23 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Gospodarstwo rolne prowadze od 2007r. W roku ubieglym skorzystałem z dotacji dla Młodego Rolnika. Teraz chciałbym skorzystac z modernizacji. Problem polega na tym, ze jestem w trakcie uzupelniania wyksztalcenia na podyplomowce w zakresie Rolnictwo. W tej sytuacji nie mialbym szans w poprzedniej edycji, czy myslicie, ze nadchodzaca mi to umozliwi?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 11 z 18

Skocz do: