Skocz do zawartości
mariusz_farm

Modernizacja gospodarstw 2007-2013

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje nowy temat na forum

Modernizacja gospodarstw 2007

W chwili obecnej jest już min prow 207-2013 oraz spo 2013

jeśli wejdą pozostałe działania będzie ciężko cokolwiek znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe dwa tygodnie może coś więcej wyjaśnią, ale na same ciągniki raczej nie ma co liczyć (takie są wytyczne w Agencji).

Najlepsze są opowieści Pani Prezes o genialnym przygotowaniu Oddziału Regionalnych do przyjmowania wniosków. Chyba nigdy nie była w żadnym (12 sek na jeden wniosek przy 300 wnioskach na godzinę ). To tempo przyjmowania wniosków przez nią założone jest niemożliwe do zrealizowania. A już powoli pojawiają się listy społeczne przed Oddziałami. 9 listopada będzie ciekawie pod Agencją, ale co tam nowa władza będzie się martwić.

Poza tym brakuje jeszcze kopert na regiony bez tego można będzie zbierać wnioski znowu na jakieś chore kwoty i będą wymyślać losowania i inne cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki dylemat może mi ktoś pomże.

 

11 listopada mój znajomy kończy 60 lat, ale chciałby złożyc jeszcze wniosek na ciągnik. Jakby złożył wniosek 9 listopada to mógłby się załapać czy ma sobie nie zawracać tym głowy? Czytałem dokładnie rozporządzenie i w paragrafie 2 jest napisane, że jesli nie ukończył 60 lat to może się ubiegać o pomoc. Natomiast w paragrafie 6 wymienione są warunki jakie trzeba spełniać aby uzyskać pomoc i wylączony jest ten podpunkt dotyczący wieku beneficjenta. Napewno Agencja przez 2 dni nie sprawdzi wniosku i nie podpisze z nim umowy Liczy sie w końcu data złożenia wniosku czy data podpisania umowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adami6:

Niech składa. wg mnie może bezproblemowo - ale najlepiej niech to będzie z datą 9 listopad /nieszczęśliwie 10 to już sobota a trzeba składać osobiście - poczta odpada/.

Ubiegać się /złożyć wniosek/ do 60lat. Otrzymać pomoc /podpisać umowę/ b.o.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze pomoc ze starego prowu na budowe płyty i wykończenie obory nie wymaga karencji 1 rok na następne fundusze?

Coś tam w dobrostanie pisze ze cielaki nie mogą być czepiane itd jak jest wiecej jak 6 sztuk to moge czepiac jak mam mniej?

Czy jest szansa żeby przeszła kontrola jak rewelacji żadnych w oborach nie mam drzwi ze zwykłych desek, jakiś tam świetlikw dachu, korytarza paszowego jako takiego nie ma bo wąziutka obora i w jednym rzędzie wszystko stoi, młodzierz ma jakieś tam stanowiska ale też mordami do ściany, sufit to tylko folia podbita do krokwi. Wymiary itd by się może i zgadzały tylko ogólne wrażenie może trochę zniechęcać wiec poprawiac to czy dać sobie spokój, i czego czepiają się na tej kontroli z agencji przy bydle mlecznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam w waszych woj. komitety kolejkowe??

W Pomorskim podobno to można się jeszcze na dzień dzisiejszy na 300 któreś miejsce wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłosili w piatek!!! czyli wychodzi ze jeden dizeń na przyjmowanie, sobota pewnie nieczynne i swoi będą mogli składac, jak by nie mogi ogłosic w poniedziałek!!! ja mam miejsce 190 w zachodniopomorskim robie inwestycje na 300 koła, codizennie trzeba sie odhcaczac rano i wieczorem. PARANOJA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu ktoś sprzedaje miejsca w kolejce?? za takie numery znowu będziecie mieli chyba losowanie; albo przetasowania w ARiMR (które zasadniczo już nastąpiły pod hasłem zmiana na stołki, z których tak szybko nas nie usuną) przyczynią się do kilkuletniego rozpatrywania wniosków, tak czy inaczej życzę wytrwałości a władzy dobrych pomysłów na rozwiązanie tego jak i innych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam pod lubelskim oddziałem??

Jak tak czytam ten temat to nie rozumiem po co te całe dotacje i ta cała unia europejska i wogóle po co robić komuś nadzieje, ja wierze tylko w to że dopłaty bezpośrednie dostane a nic innego unia nam nie da, żeby chłop musiał chodzić i poprawiać obszarówke bo jakiś idiota zaprojektował tak formularz że muszą byc 2 zera przed przecinkiem , i dużo dużo innych takich przykładów, a w teleekspresie znowu pokażą jak chłopi skaładają wnioski na mionowe inwestycje i jaka to wielka szansa dostać kasę za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie zrobilem Plan rozwoju gospodarstwa. Nie jest taki trudny na jaki wyglada. Pozdrawiam
Mam pytanie,jak wypełniałeś tabelki 6.1 do 6.12-Nadwyżka bezpośrednia dla działalności roślinnej?Czy wpisywałeś w każdej tabelce jedną rośline?proszę pilnie o odpowiedź,bo utknołem i nie wiem,jak powinno być.Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.Radek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to prawsa ze ma być losowanie znowu w PROW?

 

Nie będzie losowania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 17 października Decyduje kolejność złożenia wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu oddz.regionalnych sa juz listy spoleczne, ale zadnej mocy prawnej takie listy nie maja.

Z tego wzgledu moga byc jaja, jak ktos tzw. z zewnatrz bedzie chcial wejsc do arimr to moga "delikatnie" odmowic. Chlop zywemu nie popusci.

Bez policji sie nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie zrobilem Plan rozwoju gospodarstwa. Nie jest taki trudny na jaki wyglada. Pozdrawiam
Mam pytanie,jak wypełniałeś tabelki 6.1 do 6.12-Nadwyżka bezpośrednia dla działalności roślinnej?Czy wpisywałeś w każdej tabelce jedną rośline?proszę pilnie o odpowiedź,bo utknołem i nie wiem,jak powinno być.Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.Radek.

 

Dla każdej rośliny musisz wypełnić jedną tabelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No własnie zrobilem Plan rozwoju gospodarstwa. Nie jest taki trudny na jaki wyglada. Pozdrawiam
Mam pytanie,jak wypełniałeś tabelki 6.1 do 6.12-Nadwyżka bezpośrednia dla działalności roślinnej?Czy wpisywałeś w każdej tabelce jedną rośline?proszę pilnie o odpowiedź,bo utknołem i nie wiem,jak powinno być.Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.Radek.

 

Dla każdej rośliny musisz wypełnić jedną tabelkę.

Bardzo Ci dziękuje,biorę się do roboty.Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie caly PRG jest skopany. W tabeli 10 gdzie sa do wypelnie nia nadwyzki bezposrednie z produkcji roslinnej,wszedzie sa 0 a komorki nie odoluja sie do zadnych innych i nie mozna ich wypelnic.Macie tez z tym problem?Przeciez nie bede tego recznie liczyl!pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka, ja to zrobilem to proste, trzeba najpierw zrobic plan zaisewów na 5 lat i poplony jak ktos ma, to na arkuszu nr 2, i komp generuje tabele w 6 arkusu i wtedy wypełniacie je, i to na koniec w 10 arkuszu sie pojawia w nadwyżce, to jest bardzo proste!!!!!

 

 

 

 

Wg mnie caly PRG jest skopany. W tabeli 10 gdzie sa do wypelnie nia nadwyzki bezposrednie z produkcji roslinnej,wszedzie sa 0 a komorki nie odoluja sie do zadnych innych i nie mozna ich wypelnic.Macie tez z tym problem?Przeciez nie bede tego recznie liczyl!pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,nie zauważyłem:)Dopiero się zorientowałem teraz jak zacząłem wypełniać wszystko od początku:)a komórki ostatniej tabeli odwołują się do pozostałych w 2 i 6 i jest ok:)pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na dobra sprawe to tymi listami bedzie mozna sobie d*pe podetrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak na dobra sprawe to tymi listami bedzie mozna sobie d*pe podetrzec

nie do końca bo kto Cię wpuści jeśli od piatku do piątku ktoś dyżuruje i pilnuje kolejki czy osobiście lub syn czy dziadek, agencja może i nie będzie brać pod uwagę list ale jeśli rolnicy sami wzajemnie będą się pilnować to nie wejdzie osoba spoza listy wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby tylko nie" przecwaniakowali"

a list moze byc 8 .........

a w ramach wyjasnienia nie skladam wniosku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest wynajeta ochrona, po to ludzie pilnuja kolejnosci, zeby 9 był porzadek, mam nadizeje ze sie sprawa nei rypnie, jak jest cisza i porzadek to wszystko bedize ok, stoi toitoika wiec fizjologia zapewniona jeszcze jakas buda z kebabem by sie przydała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby tylko nie" przecwaniakowali"

a list moze byc 8 .........

a w ramach wyjasnienia nie skladam wniosku

jak nie składasz i nie bierzesz udziału w kolejce to nie rób zamętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...