Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:43 Pon 15 Lip 2019

Modernizacja gospodarstw 2007-2013
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pichol13

PostWysłany: 22:37 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a bardzo to przeszkadza że mam dwa ciągniki ursusa 3512 ma 15lat i 60 3P ma ponad 20 to muszę je sprzedać. i proszę jakie muszę wymogi spełniać do tego ciągnika new hollanda T5050 ma 96 koni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pichol13

PostWysłany: 22:25 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się właśnie nad wyborem i tak się pytam ale chyba wezmę new hollanda T5050 on ma 96 koni to mam szanse na dofinansowanie:)
Powrót do góry
gover

PostWysłany: 21:48 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak udokumentujesz 35ha UR (najlepiej pow. 40) to przejdzie. Jeszcze jak dołożysz do tego, że te grunty będą dalej (10km) to tym bardziej.

Tak się zastanawiam... przy Twoim areale... jak dostaniesz ten większy ciągnik to co nim będziesz robił? Bo sprzęt do niego to drugie tyle co on kosztuje ( i to ten podstawowy)..... No chyba, że orać będzxiesz nie wzdłuż swego pola tylko poprzecznie... razem i sąsiadom...

:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pichol13

PostWysłany: 21:10 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co muszę mieć żeby złożyć na powyżej 100 konny ciągnik więcej ziemi bo jak tak to od szfagierki w dierżawe wezmę
Powrót do góry
gover

PostWysłany: 18:28 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To do 100km bez problemu będziesz miał. Powyżej 100 raczej nie masz co zawracać sobie głowy bo marrrrrrne szanse. Jak sprawę chcesz załatwić szybko i bez nerwów to ciągnik 80-90km jest najlepszym wyjściem. Przy 100 już będziesz musiał uzasadnić nieco dokładniej ten wybór dla prowadzącego pracownika ARiMR.
Powrót do góry
pichol13

PostWysłany: 15:57 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak mam tylko połowe ziemi 10 km od domu to da radęSmile
Powrót do góry
gover

PostWysłany: 15:14 Pon 3 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marno widzę ten ciągnik... ze 120km. Ale do 100 nie powinno być biedy. A jeszcze jak masz tę glebę ponad 10km od domu to z pewnością..... da rade.
Powrót do góry
pichol13

PostWysłany: 22:30 Nie 2 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy jak mam nie całe 20ha i chciałbym kupić ciągnik 100-120km czy mam szanse na dofinansowanie z arimr proszę o szybką odpowiedź.Mam 20 świń i posiadam dwa ciągniki 60 3p i ursusa 3512.i pola obsiane zbożem.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 15:12 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lola, wejdź na strony ARiMR, wszystko tam jest ładnie pokazane. Możesz ściągnąć wniosek wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Oczywiście zdążysz to wszystko zgromadzić i złożyć.
Pamiętaj, że do 17 czy 18 stycznia przyjmowane będą wnioski tylko od producentów bydła mlecznego. Później przez kolejne dwa tygodnie od pozostałych, ale tylko w przypadku, gdy nie zostaną wyczerpane środki przez "mleczarzy".
Powrót do góry
lola

PostWysłany: 15:06 Czw 30 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym się zapytać czy dużo jest załatwiania dokumentacji przy składaniu takich wniosków ,zdążyłabym jeszcze w styczniu ,interesują mnie pieniądze na prasę i utwardzenie podwórka .Proszę o wypowiedzi.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 08:57 Pią 24 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet gdyby nie można to kto Ci udowodni, że to robisz?
We wniosku o dotację tego napisać nie możesz bo program dotyczy modernizacji własnego gosp rolnego.
Jeśli chcesz robić na legalu to jest program różnicowanie działalności.
Powrót do góry
alwaro

PostWysłany: 21:36 Sro 22 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy maszyny wziete na modernizacje mozna wykorzystywac usługowo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 09:40 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daniel11441 napisał:
witam, czy mamy sznsę dostać ciągnik
ok.80km z turem na 25ha przy 23ESU i kwocie mlecznej 125tys jeżeli pierwszy raz skorzystamy z MGR i kupiliśmy 2 lata temu Forterrę 11441 za gotówkę i z ciągników do 20lat jest jeszcze Zetor 5211 z 1991r.?

To się okarze jak złożysz wniosek. Moim zdaniem tak.
Powrót do góry
Jaro8038

PostWysłany: 09:38 Pią 17 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deutz112 napisał:
witam
chciałbym się dowiedzieć jakie wymogi trzeba spełnić ,aby dostać dofinansowanie na modernizacje gospodarstwa mlecznego,na które wnioski będą przyjmowane w styczniu 2011 i na co mógłbym je wykorzystać ,mam niewielkie gospodarstwo i jeszcze nigdy nie korzystałem z takich środków.

Przeczytaj projekt i będziesz wiedział, chcesz abyśmy kilkadziesiąt stron wytycznych Ci referowali ? Przejdź do ARiMR i tam doradca przez 3 godziny wszystko Ci wytłumaczy, również w ODR maja niezbędna ku temu wiedzę. Nie da się tu wszystkich szczegółów opisywać. Wyjaśniamy tutaj konkretne zapytania i problemy a nie ogóły.
Ale najpierw zacznij od siebie i sam poczytaj wszystkie dokumenty dotyczące PROW i MG.
Powrót do góry
deutz112

PostWysłany: 20:15 Czw 16 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
chciałbym się dowiedzieć jakie wymogi trzeba spełnić ,aby dostać dofinansowanie na modernizacje gospodarstwa mlecznego,na które wnioski będą przyjmowane w styczniu 2011 i na co mógłbym je wykorzystać ,mam niewielkie gospodarstwo i jeszcze nigdy nie korzystałem z takich środków.
Powrót do góry
daniel11441

PostWysłany: 17:04 Czw 16 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, czy mamy sznsę dostać ciągnik
ok.80km z turem na 25ha przy 23ESU i kwocie mlecznej 125tys jeżeli pierwszy raz skorzystamy z MGR i kupiliśmy 2 lata temu Forterrę 11441 za gotówkę i z ciągników do 20lat jest jeszcze Zetor 5211 z 1991r.?
Powrót do góry
paweł0128

PostWysłany: 23:43 Czw 9 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do sądu nadaje się sprawa kto wzią w leasing a teraz nie może sobie wpisać do wniosku a znam takich kilka osób to dopiero lipa kiedyś nie było problemu a teraz nie można jak użytkowałeś maszynę wcześniej wpisać do wniosku Sad
Powrót do góry
EdiPower

PostWysłany: 09:48 Czw 9 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście myślę że sprawa nadaje się pod sąd. Rozumiem że wielkopolska wykorzystała już swój limit na modernizację ale pieniądze na modernizacje gospodarstw mlecznych to całkiem inna pula. Te pieniądze miały być przecież formą odszkodowania za straty z przed 2 lat i początkowo gospodarstwa mleczne w zależności od wielkości posiadanej kwoty mlecznej miały dostać żywą gotówkę ale oczywiście później zmieniono to na pomysł z przekazaniem do ARiMR i wykorzystaniem poprzez PROW. W takiej sytuacji byłem pewien że chociaż pieniędzy będzie mało ale nabór w Wielkopolsce na pewno będzie a tu okazało się że ktoś zapomniał o priorytetach. Ta sytuacja jest dla mnie niezrozumiała i bardzo krzywdząca Evil or Very Mad
Powrót do góry
lisek

PostWysłany: 20:21 Wto 7 Gru 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korsarz napisał:
Ja tam niewiem jak oni dzielili tą kase na hektary w województwie czy na mieszkańców ale wydaje mi się że akurat wielkopolska jest województwem gdzie jest silne rolictwo i są robione duże inwestycje dlatego brakło kasy.

Brakło ma modernizacje, naboru na mikroprzedsiębiorstwa i różnicowanie taż już raczej nie będzie.
Wygląda na to, że w Warszawie uważają , że Wielkopolska już się wystarczająco zmodernizowała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 08:41 Pon 29 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prowadząc produkcję zwierzęcą będziesz musiał dostać z weterynarii dokument o nazwie dobrostan zwierząt czy coś w tym stylu.
Do gospodarstwa przyjeżdża lekarz vet i wypełnia ankietę. Na tej podstawie napiszą czy w gosp. rolnym zapewniony jest dobrostan czy nie. Oczywiście wcześniej musisz im złożyć podanie, że takiego zaświadczenia potrzebujesz.
Powrót do góry
alwaro

PostWysłany: 20:37 Pią 26 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zadaniem przyszła edycja modernizacji w tych woj. tylko dla mleczarzy do istne przegiecie sa tacy co korzystali już dwa razy i sa mleczarzami to im 3 raz maja prawo a co z tymi co ani razu nie skorzystali albo z chodowcami czegokolwiek niz krowy mleczne albo z młodymi co nie mieli jeszcze szansy paranoja!!!i tak sie tworzy gospodarstwa różnej predkości wiecej sie szkodzi jak pomaga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Medio

PostWysłany: 14:50 Pią 26 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam proszę o info czy jeśli chce zakupić ciągnik rolniczy w ramach programu "Modernizacja.." prowadząc produkcję roślinna i zwierzęcą będzie mi potrzebny jakiś załącznik od weterynarii?
Jaki jest ewentualny termin wydania takiego zaświadczenia przez weterynarię i czego dotyczy kontrola?
Z góry dziekuję za pomoc
Powrót do góry
krzysiekb37

PostWysłany: 10:16 Pią 26 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje
Powrót do góry
tekmie

PostWysłany: 09:22 Pią 26 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po kliknięciu w rośliny uprawne u dołu podanej str. wyświetliło "rośliny pastewne niemotylkowe: kapusta pastewna, kukurydza, słonecznik pastewny, facelia"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tekmie

PostWysłany: 09:18 Pią 26 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Ja nie wypełniałem,ale tu jest wykaz grup roślin uprawnych http://pl.advantacell.com/wiki/Ro%C5%9Bliny_uprawne gdzie facelia jest zaliczona do miododajnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 3 z 18

Skocz do: