Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:26 Czw 24 Wrz 2020

Hamulce pneumatyczne jedno i dwu obwodowe
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masfer5455

PostWysłany: 09:29 Sob 14 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam db 8000 metal tech dwu obw ham doczepiam do mf5455 z dwu obw ham z tylu do db 8000 doczepiam autosan 47b jedno obw ham pod czerwone gniazdo i dziala ba nawet ta db 8000 mozna podpiac pod ciagnik z iedno przewodowa instalacja pod czerwona wtyke tylko trzeba wtyke na zwykla zmienic i bez zaslepiania zoltej i dzialaja hamulce!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
miko45

PostWysłany: 22:04 Czw 13 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gedii co usuwasz moje tematy Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gedii

PostWysłany: 21:59 Czw 13 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powtórze się w instalacjach jednoobiegowych po naciśnięciu hamulca powietrze jest odcinane przez zawów. a w dwóprzewodowych po naciśnieciu hamulca zawór puszcza powierze ipompuje do przyczep. przynajmniej ja tak mam w JD i mfie.
po rozmowie na gg z jednym z użytkowników tego forum pisze jeszcze coś takiego:
Jeśli ciągnik ma hamulce dwu obwodowe to nie idzei donichpodpiąć "przyczepy jedno obwodowej".
ale można przyczepe z hamulcamidwu obwodowymi do ciągnika z jinstalcjąjedno obiegową.(poprzez zaślepienie jednego wężażółtego).

Ostatnio zmieniony przez gedii dnia 22:22 Czw 13 Gru 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
piootr

PostWysłany: 17:39 Czw 13 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gedii napisał:

i jedyne co idzie zrobić to zmienić czerwoną końcówke na zwykłą ale przyczepa zacznie hamować dopiero jak by się odczepiła!

A jaka to różnica czy odczepisz z 1 obwodówki zlączke czy naciszniesz hamulec Question

Mógłbyś cyknąć fotke zaworu przy przyczepie bo ja mam w HL 8011 zawór od 2 obwodowego i podłączony przewód w miejsce czerwonego i hamuje
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 20:05 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STOI Very Happy instalacje mam nieprzerabianą a musiałem przyczepe ciągać MTZ-tem znajomy mi to pokazał
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 18:06 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
bodajże żółta napisałem bo nie pamiętam czy jedna czy druga. A chcesz założyć się o piwo?? Very Happy

tak o piwo jeśli nie masz przerobionej instalacji w ciągniku albo przyczepie to nie idzie tego zrobić. poniważ żółty zawór dział odwrotnie jak w jedno obiegowym.
a czerwony jest zasilaniem na stałe! Smile
wiem bo znajomy też nad tym myślał bo kupił sobie fenda i do tego jedną DB12000 i ciąga z tyłu jeszcze HLke i chiał ją podłączyć nie idzie bez przeróbek tego zrobić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
marcin82

PostWysłany: 17:45 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodajże żółta napisałem bo nie pamiętam czy jedna czy druga. A chcesz założyć się o piwo?? Very Happy
Powrót do góry
gedii

PostWysłany: 16:33 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:
plus dwuobwodowego to to że zmieniając końcówke bodajze zółtą na tą od jednoobwodowego mamy zwykłe hamulce ciągnikowe Very Happy

nie prawda!!
czrwona ciągle podaj powietrze a żólta działa odwrotnie jak normalny jedno obiegowy. w jedno obiegowym hamujać odcinasz powietrze
a w dwu obiegowympodczas hamowania żółta podaje powietrze.
i jedyne co idzie zrobić to zmienić czerwoną końcówke na zwykłą ale przyczepa zacznie hamować dopiero jak by się odczepiła!
no chyba że przyczepy masz przerobione.
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 23:37 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaro napisał:
marcin82 napisał:
plus dwuobwodowego to to że zmieniając końcówke bodajze zółtą na tą od jednoobwodowego mamy zwykłe hamulce ciągnikowe Very Happy

Hmm-jesteś tego pewien ?

tak, mam tak zrobiona jedną przyczepe MTZ nie ma 2 obwodowej instalacji a przyczepa hamuje więc działa. Sprawdz Very Happy
Powrót do góry
bialy2005

PostWysłany: 20:49 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co ktos mi kiedys mówił dwuobwodowe sa o tyle lepsze ze powietrze nie jest spuszczane po każdym uzyciu hamulcy tak jak w jedno obwodowych, tylko wraca spowrotem, ale to tylko co słyszałem nigdy nie używałem 2 obwodowych w swoim zetorze. i chyba tak jest bo kiedys wcisnałem to jedyn ssało powietrze( żółtym) a czerwonym pompowało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
bart123i

PostWysłany: 19:55 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej niebardzo bo wtedy po co ta 3 cia końcówka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jaro

PostWysłany: 19:51 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin82 napisał:

Hmm-jesteś tego pewien ?
Powrót do góry
bart123i

PostWysłany: 16:34 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja w tym ciągniku mam 3 końcówki
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 16:20 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
bart123i

PostWysłany: 16:16 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ups... sorki nie czytałem tej strony i sie powtórzyłem Smile
Powrót do góry
bart123i

PostWysłany: 16:11 Pon 3 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w dwu obwodowym jeden przeód łączy zbiornik przyczepy ze sprężarką a drugi steruje zaworem ( gdy wciskamy pedał to nadal powietrze leci do butli w przyczepie)
Powrót do góry
miccao

PostWysłany: 16:53 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko napisał:
wybitnie kompromitujące błędy, które będą się pojawiać, w miarę możliwości będę poprawiał

Pozwolę sobie je wyłapywać Twisted Evil Cool
Powrót do góry
vjano

PostWysłany: 13:56 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie będziemy bawić się w nauczycieli języka polskiego;P wybitnie kompromitujące błędy, które będą się pojawiać, w miarę możliwości będę poprawiał ale na forum jestem od niedawna także mało realne jest abym przeglądnął każdy z kilku tysięcy postów tylko po to aby zamienić w jakimś poście "ż" na "rz" itp Wink
Powrót do góry
miccao

PostWysłany: 12:58 Nie 11 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko napisał:
poprawione

W wielu tematach są błędy... Z resztą w tym także jeszcze są... Poprawny jet tylko następujący zapis: "(...) jedno- i dwuobwodowe" Rolling Eyes
Powrót do góry
MarcinC-360

PostWysłany: 22:41 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od razu widać działalność nowego MOD-a Smile
Powrót do góry
Janek44

PostWysłany: 22:39 Pią 9 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@mav
Czy ja pisałem coś innego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
miccao

PostWysłany: 21:51 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko napisał:
poprawione

I już mi się nowy MOD podoba Laughing
Powrót do góry
vjano

PostWysłany: 19:57 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miccao napisał:
Ciekawe czy MOD zamierza poprawić tytuł tego tematu... Jak to w ogóle wygląda "pnęmatyczne" Mad

poprawione
Powrót do góry
miccao

PostWysłany: 12:50 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mav napisał:
Co do sterowania siłą hamowania nie mozesz tego regulowac z ciągnika który ma u.jednobwodowy no chyba ze odrazu puscisz hamulec zeby sie uzupełniło (pulsacyjnie)

Ja mam w przyczepie żylety i dlatego chcąc przyhamować np. z góry hamuję pulsacyjnie tak, żeby szczęki nie zdążyły się mocno zacisnąć. Na poczatku trudno wyczuć ten moment ale to kwestia wprawy. Ojciec raz o tym zapomniał i przycisnął z góry - kierownica odbita na brzuchu - BEZCENNE Laughing
Powrót do góry
mav

PostWysłany: 12:20 Czw 8 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@piootr cos ci nie działa nie powinno tak być, w ten sposob spuszczałbys powietrze z przyczepy wogole go nie uzupełniając.

@Janek44

masz racje co do tego ze ciągnik nie spuszcza powietrza (tak napisałem bo myslałem ze kazdy zrozumie ze chodzi o zawór w ciągniku Smile )

jak nacisniemy pedał hamulca w u.jednobwodowym z zaworem w ciągniku jednoobwodowym!, to zawór w ciagnik sie zamyka odcinajac ciśnienie i otwiera otwór zpuszczajac powietrze z przewowdu prowadzacego do zaworu w przczepie (słyszymo to naciskajac pedał hamulca, charakterystyczny sykniecie),

bo nie ma innego sposobu zeby sterowac zaworem w przyczepie z ciągnika. Steruje sie poprzez spadek lub wzrost cisnienia w przewodzie od zaworu w ciagniku do zaworu w przyczepie. Jak nie ma w tym że przewodzie ciśnienia to przyczepa hamuje bo zawór sie automatycznie zamyka, a jak jest ciśnienie to zawur w przyczepie jest otwarty i jest uzupełniane powietrze w całym układzie. Filozofi w tym większej jak widać nie ma Wink

to samo jak bys rozpioł przewód pomiedzy ciagnikiem a przyczepą(a w ciagniku nie byłby wcisniety pedał hamulca). Spadnie cisnienie w przewodzie do zaworu w przyczepie i przyczepa sama zahamuje.

Co do sterowania siłą hamowania, owszem jest na zaworze w przyczepje wajcha która mozna ustalic poziom do którego ten zawór sie bedzie zamykał. Im zawór sie mniej domyka tym przyczepa słabiej hamuje. Ale nie mozesz tego regulowac z ciągnika który ma u.jednobwodowy. Bo naciskajac hamulec spuszczasz cisnieni z przewodu, a nie da sie tylko zmiejszyc cisnienia, no chyba ze odrazu puscisz hamulec zeby sie uzupełniło (pulsacyjnie)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: