Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:09 Sro 19 Gru 2018

Agrolok
Ceny jaj wylęgowych mięsnych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 08:03 Pon 21 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błąd w obliczeniach, literówka, czy chcesz kolegę zniechęcić?

Jola1 napisał:
przed każdym wstawieniem liczę faktyczny ( tak jak robi to każda firma produkująca jakikolwiek inny produkt np.okna) koszt wyprodukowania 1 jaja przy uzysku od jednej nioski 145 szt( można uzyskać więcej ale to loteria zależy od piskląt ,paszy , rynku) , na dzisiaj przy tych cenach paszy ,szczepień,kosztach kredytu obrotowego, amortyzacji , kosztach pracowniczych oraz energii i ogrzewania -koszt wyprodukowania 1 jaja na dzisiaj wynosi 1,05zł ( inny sposób liczenia kosztów jest liczeniem na cuda np.Tuska).pozdrawiam decyzja należy do ciebie marek marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 07:44 Pon 21 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przed każdym wstawieniem liczę faktyczny ( tak jak robi to każda firma produkująca jakikolwiek inny produkt np.okna) koszt wyprodukowania 1 jaja przy uzysku od jednej nioski 145 szt( można uzyskać więcej ale to loteria zależy od piskląt ,paszy , rynku) , na dzisiaj przy tych cenach paszy ,szczepień,kosztach kredytu obrotowego, amortyzacji , kosztach pracowniczych oraz energii i ogrzewania -koszt wyprodukowania 1 jaja na dzisiaj wynosi 1,05zł ( inny sposób liczenia kosztów jest liczeniem na cuda np.Tuska).pozdrawiam decyzja należy do ciebie marek marek
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 20:22 Nie 20 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za taki szybki odzew na moje pytanie. Myślę jednak, że jest to mniej pracochłonne zajęcie niż hodowla gęsi, więc będę starał się założyć stado. Nie będę jednak kimś znaczącym, bo docelowo chcę mieć ok. 4500 niosek, jednak najpierw będę uczyć się na 450 sztukach. A mam jeszcze jedno pytanie do Koleżanek Kolegów: ile kosztuje wyprodukowanie jednego jajka i jakie są obecnie ceny na rynku? Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 21:15 Pią 18 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do szczepienie zywa szczepionka to slyszalem ze byl taki przypadek jakes pol roku temu kolo kutna ze po szczepieniu zywa szczepionka zaraz po szczepieniu wyskoczyla salmonella, wydaje mi sie ze to kolejny wydatek a 100 % pewnosci nigdy nie ma.
a jesli chodzi o pytanie marka marka to hodowla reprodukcji jest taka jak wszystko inne jak jest dobrze to jest dobrze a jak jest slabo na rynku i nikt sie nie odzywa z wolnego rynku na podkup to jest kicha, w tamtym roku telefony non stop a w tym magazyny pelne jaj ciezko je sprzedac, trzeba poprostu pozadnie pilnowac hodowli latac z waga(wazyc wszystko) i miec troche szczescia i kontakt z dobra wylegarnia a jesli chodzi o szczegoly to musisz sie zkontaktowac z ktoryms z serwisantow od kurczakow
Powrót do góry
marek marek

PostWysłany: 13:14 Pią 18 Lip 2008    Temat postu: Pytanie do wszystkich Odpowiedz z cytatem

Powoli przejmuje działalność drobiarską po Rodzicach. Posiadam kurnik 12 x 75m. Moi Rodzice hodują gęsi a ja chciałbym się „przestawić” na produkcje jaj reprodukcyjnych. Moi znajomi twierdzą, że jest to wymagający, ale wdzięczny materiał do hodowli. Czy którekolwiek Osoba z szanownego gremium może mi powiedzieć coś więcej o tejże hodowli. Chciałbym wiedzieć ile kosztuje produkcja jaja i jak się ona odnosi do ceny w sprzedaży. Z poszanowaniem Marek
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 07:46 Pią 18 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi o salmonellę i oszczepienia dodatkowe żywą szczepionka .pozdrawiam
Powrót do góry
k

PostWysłany: 12:45 Czw 17 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez wstawialem w maju i narazie nie moge narzekac wiem tylko ze w tym czasie wybili im jakies stado praprarpdzicielski w szkocji.
co to jest "ESKA" czy to chodzi o mareka?
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 21:53 Sro 16 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wstawiałem z końcem maja , materjal lęgnięty w niemczech . Jakość ptaków dobra . Kolega wstawiał tydzień przede mną i podobna opinioa . Nie szczepię na "eske" chyba że to się " jakoś " inaczej nazywa . Mój mail. kamyk@pro.onet.pl .
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 16:12 Sro 16 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś ostatnio wstawiał Rossa308 , jak jakość piskląt ,zdrowotność bo ostatnimi czasy słyszałam niezbyt pochlebne opinie.Czy ktoś szczepi na "eSke" żywą szczepionką , co z wynikami w ZHW po takim szczepieniu?.pozdrawiam
Powrót do góry
dzordz40

PostWysłany: 17:53 Wto 8 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam moi drodzy nie jestem hodowca ale mam pytanie na ile kur brojlerow pzypada jeden kogut bardzo bym potzebowal 10 kur i 2 koguty jezeli to wystarczy czy ktos moglby mi odspzedac z gory bardzo dziekuje jestem z opolskiego nr tel 781442216 lub prosze o mejla mk 0069@Gmail.com ja sie odbiore
Powrót do góry
dzordz40

PostWysłany: 17:52 Wto 8 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam moi drodzy nie jestem hodowca ale mam pytanie na ile kur brojlerow pzypada jeden kogut bardzo bym potzebowal 10 kur i 2 koguty jezeli to wystarczy czy ktos moglby mi odspzedac z gory bardzo dziekuje jestem z opolskiego nr tel 781442216 lub prosze o mejla mk 0069@Gmail.com ja sie odbiore
Powrót do góry
dzordz40

PostWysłany: 16:51 Wto 8 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurczak

PostWysłany: 20:20 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tam sobie radzicie ze sprzedażą jaj, jaka cena i terminy płatności ?
przyblokowało się trochę Crying or Very sad
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 12:26 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno kury zdałem do Lech -Drobiu po 2,3zł zestawy po byku 621 klatek 9 skrzyń w górę , w ponoiedziłek powinienem mieć rozliczenie ciekawe jak to wyjdzie w praktyce . Wcześniej z Zalewem nie współpracowałem. Confused
A co do prognoz to mimo lekko mniejszych wstawień w styczniu to i tak to 20% więcej niż w 2006r.
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 12:21 Nie 29 Cze 2008    Temat postu: gniazda Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o oświetlenie to powinno ono oświetlać wejście do gniazda . Miałem ostatnio rozmowę z kolegą , który posiada gniazda Venckmatik od ponad 10 lat z ruchomą podłogą i w tych gniazdach montowali podświetlenie od środka gniazda dla zmotywowania kur ( w tych gniazdach tylna ściana jest wykonana z półprzezroczystego tworzywa ).Jeżeli masz rząd oświetlenia nad gniazdami to radziłbym albo je wyłączyć i brakujące LUX-y dać na pozostałe dwie linie lub rozśrodkować na boki ciągu gniazda.
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 06:22 Sob 28 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki "kamyk"za info na temat gniazd automatycznych ,sama chcę zamontować i najprawdopodobniej jensen chociaż co do ceny to na dzisiaj venkomatik jest tańszy ale podobno jensen sprawdza się lepiej ,mniej jaj ściółkowych, powiedz mi więcej na temat oświetlenia czy masz je zamontowane na windach czy nisko na stałe , mam 3 nitki a może wystarczy tą nad gniazdami opuścić niżej aby nie dawała cienia .
ceny żywca kurzego dzwoniło do mnie Zalewo 2,3 netto.pozdrawiam
Powrót do góry
k

PostWysłany: 17:56 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez przesady z ta szklana kula jasnowidzem nie jestem a rynek jest nie przewidywalny ze wszystko moze sie szybko zmienic, na razie faktycznie nie widac przesłanek zeby cos mialo sie ruszyc ale pamietajmy ze niedlugo wchdza stada styczniowe (z ptasiej grypy ) troche tych wstawien bylo wtedy mniej i tak naprawde mam nadzieje ze moze to wlasnie bedzie jakoms bodzcem by cokolwiek cos sie ruszylo jednakze szklanej kuli nie mam moj drogi rysiu wiec nic ci nie moge obiecac. zeby jeszcze ta zlotowka nie byla taka mocna.
pozdrawiam
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 10:12 Nie 22 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k napisał:
z tego co sie zorientowalem to jeszcze lipiec bedzie ciezki ale w sierpniu moze znow brakowac jaj, takze trzeba sie jeszcze pomeczyc

To znaczy??? W szklanej kuli tak widać? Prosimy o uzasadnienie.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 18:30 Sob 21 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to stado które zdejmujesz w 57 tyg to co to jest ross hub czy cobb?
z tego co sie zorientowalem to jeszcze lipiec bedzie ciezki ale w sierpniu moze znow brakowac jaj, takze trzeba sie jeszcze pomeczyc
Powrót do góry
kamyk

PostWysłany: 22:24 Czw 19 Cze 2008    Temat postu: gniazda automatyczne Odpowiedz z cytatem

posiadam gniazda automatyczne od 2002 roku Jansena i Venkomatika.Oba chwalę . Jansen jest delikatniejszy , dużo elementów zatrzaskowych ,które po jakimś czasie mogą ulec urwaniu ( zastępuje te elementy poskami zaciskowymi do montażu kabli.. ) . Sporo miejsc namnarzania się Ptaszyńca .
Venkomatik - posiadam wersję z ruchomą tylną ścianą i listwami zębatymi wykonanymi ze stali , płyty ścian grubości 18mm , konstrukcja solidna .
Powiem tyle gdy kupowałem gniazda na następne kurniki głównie interesowała mnie CENA i decyzja w moim przypadku padała zawsze na Jansena , był ok 10% tańszy .
Co do szerokości rusztu to jednak moim zdaniem nie jest istotne stwierdzenie , że ruszt ma być szeroki lub wąski , to zależy jak szeroki mamy kurnik . Szerokość rusztu powinna być min 1,5m max 2,2m . Ja mam kurniki 11,5m szerokości i ruszty o szerokości 2m przy wysokości deski 20cm ( pod rusztem są konały nawozowe ) i 1,5m przy desce 40cm ( płaska posadzka).
Rónic nie ma . Ważna rzecz oświetlenie kurnika powinno być umiejscowione nad ściółką ostatecznie pionowo nad deską rusztową , tak żeby nie dawać cienia . Pojenie min 70cm od gniazda . Na ruszcie musi być miejsce dla kur które idą do gniazd "za plecami " kur pijących wodę . Pasza wyłącznie na ściółce inaczej brak zapłodnienia pod koniec produkcji gdy kura jest wytarta i na początku gdy zaczynają "rzadzić " koguty.Narazie tyle ...
Cena jaj u SZTUDERA 70 gr baza . Robi bokami ale odbiera . Ciasno na rynku .
Zdejmuje stado do ubju wjest w 57 tyg. Jeśli macie jakieś info kto i za ile to napiszcie . Oferowane terminy na początek lipca LECHDRÓB 2,3 , BESKID 1,8-2 , EKODRÓB 2 zł.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 19:31 Wto 3 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no szalu to raczej nie ma (zeby tak bylo jak rok temu?)
czy sa szanse ze sie ruszy?
pozdrawiam
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 18:03 Pią 30 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

70-72netto kontraktacja.
Szansa jest, szału ni ma.
Powrót do góry
Drobiarz

PostWysłany: 15:46 Pią 30 Maj 2008    Temat postu: Cena jaj Odpowiedz z cytatem

Koleżanki i koledzy, jaka jest aktualna cena jaj wylęgowego i czy wogóle istnieje szansa sprzedania jaja na wolnym rynku ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kurczak

PostWysłany: 17:56 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taśma do usuwania pomiotu byłaby wskazana, ale nie montowałem ze względu na koszty, i w sumie na tym poziomie znajomosci rzeczy - nie zamontowałbym.
nie wiem czy ta tasma od Van genta jest lepsza, ale bardziej mi się podoba, plastik jest twardy i miałem wrażenie , że jaja będa sie tłukły.
Na pewno taśma z Jansena jest dużo lepsza w utrzymaniu higieny.
bo w ta z VanGenta niestety wbija się kurz i brud i trzeba w ciągu rzutu to myć lub prać.
Powrót do góry
k

PostWysłany: 08:47 Wto 20 Maj 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rusztach drewnianych slyszalem ze lepiej nadaja sie do hodowli konsumpcji,
powiedz mi czy dzis wybralbys van genta czy jansena i jak jest u cie z pomiotem tzn czy masz problemy gowienkami pod rusztem bo slyszalem ze najlepiej jak jest tasma do usuwania pomiotu wtedy jest lepsze powietrze szczegolnie latem nie ma tyle much i innych robakow ktore sie tam pod spodem legna ( w praktyce nie mam zielonego pojecia dlatego zadaje takie pytania) i jescze wspomniales tu o tasmie do jaj ze jest z tworzywa - dlaczego jest lepsza od tej plastikowej?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20

Skocz do: