Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:32 Sob 27 Lut 2021

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1411, 1412, 1413  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ale jaja

PostWysłany: 16:44 Pią 26 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

L -0.40 M - 0.35
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Demiurg

PostWysłany: 13:57 Pią 26 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem napisał:
eksport ??? a to skąd na rynku pojawia się jajko z zachodu tańsze o 5 gr od naszego?

export = to znaczy za granice PL Wink

I tak jedne jest droższe, a inne do nich jeździ. W przyszłym tyg. się u nich M wyrówna z naszą.
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 08:05 Czw 25 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

thunder13 napisał:
jest cenanienaceny napisał:
Morus napisał:
Jak się czyta na „igrt” co nie których te brednie ze kupią jajo stała współpraca z wieloletnim doświadczeniem itp... A przychodzi lato lub inna sytuacja wiadomo jaka i już wtedy niema współpracy i 3/4 odbiorców jedzie na urlop 2 msc śmiech na sali Laughing Laughing Laughing

Tu się mylisz mam odbiorców kilku i kilkunasto paletowych z którymi działam grubo ponad 10 lat także nie każdy jest jak mówisz. W moim odczuciu DOBREGO klienta trzeba umieć przytrzymać i napewno twoja filozofia tu nie za działa. Oczywiście ze są cwaniaki bajkopisarze, ale tacy się odkrywają przy pierwszym dołku. Może masz tych samych handlarzy co jest cenaniemaceny on tez jest strasznie przez nich sponiewierany. Pisałem jemu napisze i tobie po chu.... z nimi handlujesz, przecież to jest numer na raz???
Pełna zgoda. Sam mam wiernych stałych. Może nie biorą dużo, ale biorą zawsze. Mniej, więcej, taniej, drożej ale są prawdziwie stali.

I o to właśnie chodzi według mnie przynajmniej, może dlatego nie mam takiej opinii o "pijawkach" bo zwyczajnie ich nie potrzebuje, ale gdybym był przodownikiem ceny na górce i kazał całować się w d.... to pewnie musiał bym.
Mlodykurak i morus wy jesteście na siebie skazani
Powrót do góry
nie wiem

PostWysłany: 08:03 Czw 25 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eksport ??? a to skąd na rynku pojawia się jajko z zachodu tańsze o 5 gr od naszego?
Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 07:57 Czw 25 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlodykurak napisał:
Będzie pęknięcie i wielkie buuuum!!! radość nie będzie trwała wiecznie, korzystajcie

Odpowiedział bym ci złośliwie, właśnie korzystamy !!
Ludzie a jaka to cena M pod 30 L ponad 30 miesiąc do świąt pytam, to ile powinno być ????????
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 07:21 Czw 25 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny :
L-0,34-36
M-0,30-32
bez problemu płacą za całe lufy Cool
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 07:04 Czw 25 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widać co niektórzy nie wytrzymują presji z podwyżkami. Prawda jest taka że jedyni drugich mało rozumieją. Każdy mówi że ma koszty i nerwy z prowadzeniem swojej firmy.Gdyby handlujący byłby pewnie teraz hodowcą to by dalej sprzedawał m stały odbiorcą po 23 gr. nie patrząc że w sakiewce pusto.ok niech będzie 26 gr żeby było trochę taniej niż cena rynkowa.A teraz co się dzieje jak cena tanieje taki handlujący pewnie od razu obwieszcza klientom że będzie taniej. A dlaczego nie mówi że przy takich skokach przy spadku najwięcej zarabia. Wiem są tak zwane hieny które od razu wydzwaniają po większych klientach ze ma taką cenę.Ale kij ma dwa końce gdyby nie on to by cena nie spadało na dół i byś nie maił podstaw do zbicia ceny u swojego dostawcy.Trzeba być na tyle elastycznym by przetrwać te próby ataku i utrzymać klienta w końcu karmi cię cały rok. Ostatnimi czasy rynek jest bardzo dynamiczny ale tendencja podobna co święta m mocno drożeje a L sporo droższa niż 2 gr od m. Dwa razu do roku przychodzi magiczny dołek cenowy dosłownie koło 2 tygodni przy jednym dołku i cena odbija do góry. Ci co grają na giełdzie na wzrostach i spadkach taka sytuacja by nie dziwiła lecz wręcz by powiedzieli że jest bardzo regularna gdyby patrząc na wykresy.
Pozdrawiam

p
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 23:45 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlodykurak napisał:
Będzie pęknięcie i wielkie buuuum!!! radość nie będzie trwała wiecznie, korzystajcie
Już o tym mówiłem i również się zgadam. Im szybciej ceny rosną to jeszcze szybciej będą spadały, właściwie przez samych producentów, a nie handlarzy. Ci pierwsi będą nadprodukować i trzymać kurę na kurze, a Ci drudzy zrobią sobie w tym czasie wolne i będą "stali" za jakiś czas.
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 23:42 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest cenanienaceny napisał:
Morus napisał:
Jak się czyta na „igrt” co nie których te brednie ze kupią jajo stała współpraca z wieloletnim doświadczeniem itp... A przychodzi lato lub inna sytuacja wiadomo jaka i już wtedy niema współpracy i 3/4 odbiorców jedzie na urlop 2 msc śmiech na sali Laughing Laughing Laughing

Tu się mylisz mam odbiorców kilku i kilkunasto paletowych z którymi działam grubo ponad 10 lat także nie każdy jest jak mówisz. W moim odczuciu DOBREGO klienta trzeba umieć przytrzymać i napewno twoja filozofia tu nie za działa. Oczywiście ze są cwaniaki bajkopisarze, ale tacy się odkrywają przy pierwszym dołku. Może masz tych samych handlarzy co jest cenaniemaceny on tez jest strasznie przez nich sponiewierany. Pisałem jemu napisze i tobie po chu.... z nimi handlujesz, przecież to jest numer na raz???
Pełna zgoda. Sam mam wiernych stałych. Może nie biorą dużo, ale biorą zawsze. Mniej, więcej, taniej, drożej ale są prawdziwie stali.
Powrót do góry
Mlodykurak

PostWysłany: 22:49 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jest cenanienaceny

PostWysłany: 21:37 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morus napisał:

Powrót do góry
Xxx123

PostWysłany: 21:34 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa cena co jest teraz powinna już być na początku roku biorąc koszty produkcji które musi ponosić hodowca bo jakby nie patrzył koszta wystrzeliły w kosmos a narazie niezapowiada że będzie taniej.
Powrót do góry
Morus

PostWysłany: 20:41 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 19:07 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edit: końca przyszłego tygodnia.
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 18:29 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M 0,30-0,32
L 0,36-0,38
XL 0,42

wybijalnie 5 zł/kg
Smile

Jajeczny jak możesz mieć pusty magazyn ? Z jaja się na pietruszkę przerzuciłeś ? Wink

U mnie produkcja w rezerwacji do przyszłego tygodnia.
Ps.
Jajo już jeździ do naszego wschodniego sąsiada.
Powrót do góry
fRYDERYK

PostWysłany: 15:31 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurki 17-to tygodniowe Lohmann Brown. Zostało kilka tysięcy na sprzedaż. Tel: 601 932 118
Powrót do góry
jajeczny

PostWysłany: 07:02 Sro 24 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

megakura napisał:
...
magazyn pusty

U mnie od marca zeszłego roku pusty i się nie chwalę. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
megakura

PostWysłany: 10:05 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krem
1a 0,42
1b 0,34
2a 0,30
braz
1a 0,36
1b 0,22
2a 0,30

magazyn pusty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
ffermiarz

PostWysłany: 09:10 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IIa 0,28
Ib 0,3
L 0,36
pzdr
Powrót do góry
jest cenaniemaceny

PostWysłany: 07:25 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzajcie ceny na dziś :
L-0,36
M-0,30
XL-0,45
Powrót do góry
JajkujeOd87

PostWysłany: 07:19 Wto 23 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijamy
M-0,53
L-0,61
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 20:50 Pon 22 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlkp m po 40 ale co niektórzy maja promocję poniżej 30
http://www.jajkakubiaczyk.pl/
Powrót do góry
2.70netto

PostWysłany: 16:50 Pon 22 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M-0,43 L-0,47 wielkopolska
Powrót do góry
Xxx123

PostWysłany: 10:36 Nie 21 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.google.com/amp/s/www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Pierwszy-przypadek-zakazenia-czlowieka-nowym-wirusem-ptasiej-grypy-A-H5N8-8060836
Powrót do góry
thunder13

PostWysłany: 09:37 Pią 19 Lut 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
thunder13 napisał:
zawsze "stali" mogą zaimportować jajo z Ukrainy... a nie zaraz tam nie ma jaja bo wybijają ostro a ichniejszy potentat jest w czarnej... https://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/jeden-z-najwiekszych-producentow-jaj-w-europie-na-krawedzi-bankructwa,194879.html
Może to być jeden z powodów zwyżki cen, bardziej prawdopodobny niż "ukryte" po piwnicach i pustostanach jaja.

Już podobny temat linkowałem chyba tydzień temu. Smile
Przemysł nie dostał papu i zassał towar (Ukr), nałożyły się zatowarowania na sieci już przedświąteczne, jak ruszy gastronomia to dodatkowo się nałoży. Dodatkowo ptasia w Azji przerzedziła globalną produkcje jaj. Zaraz zaczną wschodni nasi sąsiedzi brać od nas towar bo u nich ponoć o 50% wyższa cena za jaja. Dodatkowo pszenica u nich jakieś 1050-1100 co znacząco podbija im koszty...
Do świąt przedzie szła taka kumulacja tylu czynników.
otóż to...
https://agroprofil.pl/aktualnosci/azjahpai-podbija-ceny-jaj-wzrost-az-o-49/
Czekamy kiedy w w Polsce w detalu ceny sięruszą, bo może być dłuższa i wyższa podwyżka niż po fipronilu....
1zł za L to by była niezła cena 😁... bo teraz to największe selekty XXL u mnie jeszcze są tańsze....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1411, 1412, 1413  Następny
Strona 1 z 1413

Skocz do: