Skocz do zawartości
selan

Ranczo czy Zootechnik - kto poradzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stado bydła mięsnego ok. 200 sztuk i chcę nabyć program do prowadzenia księgi rejestracji i drukowania zgłoszeń.

Szukam czegoś prostego, bo nie mam dużo doświadczenia z komputerem.

Interesowałem się dwoma programami: Ranczo z ITagry i Zootechnik z Agropower.

 

Czy ktoś ma doświadczenia z nimi i mógłby doradzić mi jeden z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli potrzebujesz coś taniego, a znasz podstawy arkusza kalkulacyjnego, można zrobić bazę danych stada. Do tego drobić arkusz lub plik raportu do zgłoszeń i wszystko działa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i testowałem Ranczo i próbowałem uruchomić Zootechnika - przyznam, że na moje potrzeby wystarcza Ranczo. Księga rejestracji i dokumenty dla ARiMR w komplecie, używanie proste, instalacja bez problemu. Przy tym dużo tańszy od Zootechnika.

Ja potrzebuję programu na 100 sztuk.

Ranczo kosztuje 250 zl, a Zootechnik aż 1200zł !!!!

 

Na moje potrzeby (bydło mięsne) Ranczo wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleca Ranczo , jak niżej napisano program prosty i niezawodny . Nie przeciąża komputera .

Ostatnia wersja posiada funkcje : księga stada , obrót stada , selekcja według wybranych kryteriów , terminarz zacieleń , rejestr zabiegów weterynaryjnych , notatki . Wszystkie wydruki zgodne ze wzorem ARiMR . Można utworzyć kopię bazy danych na płycie . Jestem chyba jednym z pierwszych użytkowników tego programu i jestem z niego bardzo zadowolony .

Próbowałem uruchomić Zootechnika , i jak zwykle nie mogłem uruchomić serwera SQL . Poza tym komputer blokował mi się tak rozbudowanym programem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady. Chyba zdecyduje sie na Ranczo - prosty, wystarczajacy, a w dodatku mila i szybka obsluga przez telefon (mialem pare pytan i szybko mi pomogli). No i tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odpowiedzieć na post kur-rk:

 

Owszem, można zrobić samemu moduł wydruków zgłoszeń, ale radzę zastanowić się, czy warto to robić własnymi siłami. Na przykład zgłoszenie do rejestru - zawiera 422 pola (!). Pozostałe dokumenty też niewiele mniej. Proponuję przemyśleć, czy Pan/Pani ma czas na mozolne "rzeźbienie" tych dokumentów.

A dokument musi być CAŁKOWIECIE zgodny ze wzorcem ARiMR, bo w przypadku odstępstw agencje odmawiają ich przyjmowania.

 

Robiąc samemu można "zakopać" się w pracy, a efektem mogą być problemy z przyjmowaniem dokumentów w Agencji. Proponuję zdać się na gotowe produkty - Ranczo naprawdę nie jest drogie, a oprócz drukowania dokumentów robi jeszcze wiele innych rzeczy (patrz strona www.itagra.pl).

 

Dziękuję za ciepłe uwagi nt. Ranczo, pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jeśli potrzebujesz coś taniego, a znasz podstawy arkusza kalkulacyjnego, można zrobić bazę danych stada. Do tego drobić arkusz lub plik raportu do zgłoszeń i wszystko działa.

Pozdrawiam.

 

Witam. Stworzyłem program w Excelu do prowadzenia stada, które liczyło 160 krów dojnych. Nie miałem kasy na komercyjne programy. Działa świetnie, wiem wszystko o każdej krowie.

Możecie ściągnąć ten arkusz z moich stron z "pliki do pobrania" albo "download":

www.zootechnik.com

www.cattle-manager.com

Zapraszam

Ps. Jeżeli chcecie w Ecelu mogę pomóc stworzyć dowolny program do zarządzania stadem. Piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...