Skocz do zawartości
SUZI25

Żywienia kiszonym ziarnem z kukurydzy

Rekomendowane odpowiedzi

W żywieniu bydła to nowość , ale bardzo dobra pasza . Nie mam doświadczenia w żywieniu tą paszą , ale trochę o niej czytałem więc może będę mógł odpowiedzieć na konkretne pytania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakisiłem ziarno tak pod koniec października. Kiedy najlerpiej było by dawać tą kiszonkę i jaki jest najlepszy sposób aby wybierać tą kiszonkę z dołu (bo to kisi się w dołach)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kisić w dołach ziemnych wyłożonych folią . Kiszonkę z ziarna kukurydzy najlepiej dawać krowom w pierwszym okresie laktacji , kiedy najwięcej potrzebują energii . Wybierać trzeba tak jak każdą kiszonkę , ściana powinna być równo odcięta aby się nie napowietrzała . Czym , szpadel , łopata , coś co zostawi równa płaszczyznę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Witam, jeżeli chodzi o kiszone ziarno kukurydzy, moja firma wykonuje tą usługę. Kisi się to w foliowych rękawach, przy zastosowaniu gniotownika i kwasu mrówkowego. Dawkowanie to ok 2-3 kg na dzień.

pzdr

quote="SUZI25"]Ja zakisiłem ziarno tak pod koniec października. Kiedy najlerpiej było by dawać tą kiszonkę i jaki jest najlepszy sposób aby wybierać tą kiszonkę z dołu (bo to kisi się w dołach)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To z radości , poczułem gęsi

Jak gęsi, to może te koło Płocka!!! My tu choroby żadnej nie chcemy więc może jakieś badania na ptasią grypę u tego psa!!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pies23.gif

Z szacunkiem dla mojego kolegi .

O jeju, no bo teraz to nawet kurą z podwórka mógł się zarazić!!! To jej gorsze niż wścieklizna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...