Skocz do zawartości
ania_08

zdjęcia działek z satelity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowa na forum i nie wiem czy dobrze zamieściłam temat jeżeli nie proszę o przeniesienie.

Mam problem ponieważ potrzebuję ustalić na podstawie zdjęć z satelity bądź innych działkę w jednej miejscowości , znam adres numer działki. Chcę by zdjęcie przedstawiało dokładnie wszystko a chodzi mi przede wszystkim o drzewa wiem że na geoportalu jest coś takiego ale nie umiem sobie sama z tym poradzić. Ponieważ potrzebuję też zdjęcie z lat wstecz a mianowicie z 2006 roku. Ponieważ właściciel posesji tej ściął drzewo dęba bez wymaganego zezwolenia i gmina prowadząc postępowanie administracyjne nie jest w stanie ustalić kiedy to miało miejsce ktoś mi podpowiedział że na zdjęciach z satelity powinno być widać jak ktoś by wiedział jak to zrobić była bym wdzięczna ewentualnie namiary na firmę która zajmuje się tym profesjonalnie ponieważ ma to być dowodem w postępowaniu administracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program fajny ale jakoś nie moge dojść do tego jak to ustawić i nie wiem czy nie brakuje mi jakiś sterowników ponieważ zaras po uruchomieniu sie wyłancza i wyskakuje problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podejrzewam że materiały uzyskane w ten sposób(Google i Geoportal)nie mają mocy prawnej.

Cyt.z regulaminu Geoportalu

"P: Czy istnieje możliwość wykorzystania materiałów dostępnych w warstwach geoportalu do celów komercyjnych, naukowych itp.?

O: W obecnym stanie prawnym materiały są prawnie chronione i w celu wykorzystania należy je pozyskać z właściwego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej oraz uiścić stosowne opłaty. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie że to jest płatne ale jeżeli gmina wystąpi z takim pismem z urzędu to koszty oni ponoszą i dalej będą widzieli co zrobić by takie zdjęcia miały moc prawną i ze osoba która ścina drzewa pod ochroną odpowie w końcu za to bo ci ludzie są bezkarni i nadal wycinają drzewa pisałam do wszystkich fundacji w Polsce jak również do ministerstwa środowiska i ktoś mi właśnie powiedział że na zdjęciach z satelity powinno być widać korony drzew a tam gdzie rosło to drzewo co zostało ścięte były tylko 4 szt. I budynki więc powinno być widać dlatego zapytałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wyciął,to widocznie miał powód.A Ty nie przesadzasz czasami tą chęcią "dokopania" komuś.Drzewo nowe urośnie,a wróg zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem było brak pieniędzy na alkochol i to kosztem niszczenia środowiska chyba jest coś nie tak w polsce ludzie płacą wysokie kary za to że wycinają dzewa bez wymaganego zezwolenia w dodatku tamtym ludziom groziły zawaleniem domu im nie rosło sobe nikomu nie przeszkadzało więc kara powinna być teaz on ściana dzewa w lesie bo mu wolno coś chyba jes nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, niszczenie środowiska.A jak to się ma do stosunków międzyludzkich.Rozmawiałem niedawno z inwestorem budującym linię energetyczną.Czyli "dobra"służące wszystkim,który za zezwolenie za wycinkę drzew rosnących na trasie budowy linii (ok.30km.)wybulił ok.1miliona zł.A pieniądze te pasują do ochrony środowiska,jak pięść do nosa.Jak sądzisz,kto za to zapłaci?Czy nie przyszli odbiorcy?Osobiście uważam że cała ideła ochrony środowiska została poważnie wypaczona przez różnych "oszołomów",którzy wykazują inicjatywę aby utrzymać "ciepłe" posadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale tu chodzi o pijaka który kosztem niszczenia środowiska ścina dzewa pod ochroną bo był to 80 letni dąb o obwodzie 203 cm więc chyba powinien za to zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jeśli nie ściął dęba bartka tylko jakis tam dąb ktory posadził jego dziadek czy cos w tym stylu to o co cała sprawa? po co chcesz go pozwać? niech każdy sobie scina co chce na swojej działce z pozwoleniem czy bez, jak urząd sie kapnie to go ukarze, ale odgrywanie w takiej sytuacji roli kapusia nie jest dobrą sprawą. Dlatego lepiej sie zastanów, bo tak jak napisał ktos poniżej po czyms takim zyskasz wroga na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz prawa i nie masz pojęcia że na swej działce nie wolno wyciąć żadnego drzewa pod ochroną bez wymaganego zezwolenia Ministerstwo Ochrony Środowiska przewiduje za to wysokie kary nie wierzysz zetnij drzewo na swojej działce się przekonasz. A propo tego pana co ściął drzewo jest to człowiek który zrobił dużo krzywdy mi i moim dzieciom więc nie widzę podstaw by mu też problemów nie zrobić ja zapytałam tylko czy można na zdjęciach z satelity sprawdzić działki a jest mi to potrzebne by gmina tą kare mu wymierzyła były 3 decyzje administracyjne gdzie musiał zapłacić 254 tysiące ale nie można ustalić daty wycięcia stąd mi potrzebna były te zdjęcia bo można na tej podstawie to stwierdzić ponieważ tam był 4 drzewa a są 3 i na zdjęciach to widać a ten pan powinien za to zapłacić ci co znają tą osobę uważają że wreszcie dostanie za swoje bo ktoś kto bije małe dzieci i wyrzuca je na bruk zimą nie jest normalny a taki wróg jak on nie jest groźny ponieważ poza alkoholem nic nie widzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej ja uważam że to jest adekwatne co przeszły moje dzieci przez dwa lata przez tego człowieka on zniszczył moim dzieciom dzieciństwo ja mu życie czyli bylibyśmy kwita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekmie odpuść sobie ,mam taką osobę w swojej wiosce "pachołek rydzyka " i z doświadczenia wiem że tacy ludzie nie odpuszczają ,co do mapki to kolega udowadniał urzędowi czas postawienia ogrodzenia nawet mam namiary na instytucję wydającą takowe mapy do celów sądowych jednak w tych okolicznościach ich nie zamieszczę na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet mam namiary na instytucję wydającą takowe mapy do celów sądowych jednak w tych okolicznościach ich nie zamieszczę na forum

jeżeli można prosiłabym namiary mój e mail : anna_1981.81@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest. Nawet nie wiem czy nie najlepsza. Koseś mam nadzieję, że nie wysłałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że nie, za kogo mnie masz:)Jeśli ktoś złamał prawo to są od tego organa ścigania !!! a do kapusiów mam wstręt i nie ważne kto na kogo i do kogo donosi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak koledzy szukałem czegoś innego i trafiłem na ten watek i zaciekawiło mnie jak to chłop uparty broni drugiego chłopa

 

forumowicza ładna młoda blondynka nic sie od Was starych wyjadaczy nie dowiedziała

 

Ale za to sama podała troche informacji . Co ciekawe dla wszystkich farmerów i rolników mapki tzw orto foto mapy maja wielka moc dowodowa jest na nich data wykonania zdjec jest napisane kto wykonał i jest podana godzina wykonia .

 

Bez której kogokolwiek z tych informacji kazdy z was ma prawo rzadać uzupełnienia braków formalnych przez instytucje płatnicza.

 

Ze Sady nie wychwyciły tego w sprawach o dopłaty aż sie człowiekowi nie chce wierzyć

 

Drugim razem was sie nie spyta i szerokim łukiem ominie to forum

ale co was Koniunkture macie dobra to nie ma co sie patrzeć na ludzi

 

pzdr Farmerów i farmerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...