Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam panowie u was z zniwami? u mnie kosza od dzis wszystko oprocz pszenicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd jesteś jeśli można wiedzieć bo u nas koło Skierniewic to może za tydzień się wystartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak i jęczniemie jare powoli schodzą z resztą powoli. Ci co pierwsi wystartowali z jęczmieniami jarymi to widać że brakowało in chyba dla zwierzaków bo trochę pokosili i koniec zaczęte kawałki stoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w wielkopolsce dzis rano troche z nieba pokapalo. ale po wczorajszym upalnym dniu 50% zboz pokoszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Północna str.Koszalina dopiero"raczkują" w jęczmieniu ozimy,a podstawowe zboża to jeszcze zielone.Do południa mały deszczyk.Sądzę że na dobre to dopiero się zacznie na początku sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze wczoraj spadlo za pol godz z 50 mm to dzisiaj jeden koles rozpoczal akcje zniwna -kosil sierpem samosiewy zyta na piasku ,malo nie padlem ze smiechu, pare kop uzbieral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jeden poparzony jak co roku w poniedziałek pokosił pszenicę, we wtorek ją zbalotował, w nocy sporo nalało, w środę zwoził słomę koleiny na 30 cm walił ale zwióźł. Ciekawe dlaczego dziś w czwartek nie pojechał gruberem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dowaliło wody,ale ziemia ją wciąga.Ale dwa dni ze słońcem to za mało na wyjazd w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie leje w pszenżycie woda w bruzdach zaczyna puszczać kły w kłosach czy takie ziarno nadaje się do siania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się udało zebrać? U mnie codziennie pada. Chyba trzeba będzie zaorać w grudniu jak przymarznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u nas cala wioska ma skoszone sporadycznie lezy sloma wiekszosc pol zaorana. wielkopolska deszczu nie bylo od soboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w ubiegłym tygodniu skosić rzepak od poprzedniej środy nie ma dnia bez deszczu Na razie mogę pomarzyć o wjechaniu w pole. W lipcu spadło już ponad 200l/m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to może dopiero za 2 tygodnie zacznę. Słoma jeszcze zielona, gnije wszystko na polu i bez kombajnu na bliźniakach chyba nie ma sensu ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w świętokrzyskim chyba zaczniemy od poniedziałku o ile nie popada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 1 ha zrobiłem po 2 dniach bez deszczu i 19% wilgotności miało więc dałem spokój a od jutra w łódzkim znów zapowiadają deszcz

pszenica jeszcze jakoś wygląda ale pszenżyto i żyto to porasta jak w zeszłym roku będzie lipa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mino prognoz przez 3 dni nie spadła ani kropla a miało ponad 55cm dziś dopiero pokropiła. Żniwa na finiszu jeszcze z 3 dni koszenia i kombajny pod dach. Co niektóży suszą zboże pod dachem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camry

 

 

 

Dołączył: 14 Maj 2010

Posty: 64

Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 18:15 Pią 29 Lip 2011 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

u mnie w świętokrzyskim chyba zaczniemy od poniedziałku o ile nie popada

 

Witam.Kolego Camry my z świętokrzyskiego chyba nie zaczniemy w poniedziałek bo dziś już był deszcz a na to mokro to chyba sie nieuda wjeczać w pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moje okolice już dożynkują, dla mnie zostało 2ha jarej pszenicy na lepszej ziemi i jeszcze zielona .Pogodę mamy od tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dzien pogody dzien deszczu. udlao mi sie zebrac rzepak ale wszystko na suszarnie szlo. zboza musza poczekac na lepsza pogode. lipa. zwoleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne 20l/m deszczu, zresztą jak co dzień... jeszcze nie ścięty ani jeden kłos za pszenice płacą u mnie 70 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzis przyoruje obornik i napisze ze na górach na glinie mogło by popadac.dzis u nas mialo padac intensywnie a nie spadla nawet kropla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak do tej pory na ścięcie czegokolwiek były tylko cztery dni ,rzepak wilgotny od 11 do 14 %

Rzepaku jeszcze trochę zostało, pszenica zaczyna porastać .Bardzo potrzebna pogoda i chyba nic nie pozostało jak dać dobrze na tace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...