Skocz do zawartości
alicja8181.

potrzebuje pomocy-krowa

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w sprawie mojej krówki. Jest to krówka z pierwszym cielakiem urodzonym 2 tyg. temu.Niestety zerwała się z łańcucha w oborze i dorwała do pszenżyta, zażarła się go pewnie sporo, laksuje i nie żuje. Nie wiem czy alarmować weta, bo nie mam kasy a z 200 pójdzie, jak pomóc jej teraz? Zaznaczam,jeszcze że ucztowała wczoraj, nie dawałam jej jeszcze wody i jest na sianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na tym nie znam, ale Tata mówi, że jak je siano to jest dobrze..; i wody możesz jej dać; pozdr. Anka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki! W sumie je siano, ale nie tak dużo, boję się nadal wypuścić na trawe, bo i tak wystarczająco z niej leci.Dzięki za porady! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jej jeszcze dać drożdży(ok.20dkg); rozpuścić w ciepłej wodzie

Drożdże piekarnicze minimum pół kilograma.

Ja to robię tak:

5-6 kostek rozpuszczam w 1-2 litrach ciepłej wody i dodaję szklankę cukru. po 10-15 minutach, jak drożdże "ruszą" dolewam wody letniej do pełnego wiadra i wlewam do pyska sondą ( mam taką pompkę do drenczu, odkupiłem od mojego weta jak sobie sprawił nową).

Proponuję podać też Neopropiovet 150 g ( lub coś podobnego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dzięki za szczegóły, sami musimy sobie też sprawić pompkę do wlewek bo bez tego ciężko.Ogólnie krowa poradziła sobie z tym bez większych problemów, jednak spadła trochę z wagi i pewnie się nie dowiem jakie spustoszenie stało się w jej żołądku, no ale żyje:) Jeszcze raz dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...