Skocz do zawartości
danek

Niezapłacona vaktura

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem pewnej firmie z podkarpackiego swoje ziołka na kwote grubo ponad 20 tys i mija prawie dwa miesiace i niemam płatnosci od nich - jak dzwonie do nich to mi tylko obiecuja i zbywaja - moze ktos z Was mi poradzi jak by ich " bardziej zmotywowac " do zapłaty i czy jakies odsetki by mi sie nalezały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Módl sie żeby ci kwote z faktury zapłacili a niemyśl o odsetkach. Najszybszą i najskuteczniejsza metoda to począsnąć osoba odpowiedzialna za placenie faktur, jesli chcesz to załatwić zgodnie z prawem to czeka cie ciężka przeprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba wysłać wezwanie do zapłaty, w którym, możesz naliczyć odsetki ustawowe od przekroczonego terminu płatności oraz musisz wskazać nieodwołalny termin zapłaty należności np. 7 dni. Jeśli kasy nie dostaniesz to jak najszybciej do prawnika aby złożył Ci pozew o zapłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystosuj pismo , wezwanie do zapłaty i podaj podstawę prawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystosuj pismo , wezwanie do zapłaty i podaj podstawę prawną.

 

O jakiej podstawie prawnej mówisz, zastanów się trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odpowiedz i rady.. własnie jestem po dłuzszej rozmowie osobistej z głowna ksiegowa tej firmy i dogadalismy sie na spłaty ratalne - pierwsza rate i mi od reki przelała a jak bedzie z reszta zobaczymy ... Ale powiem wam ze ten kryzys to do nas dotarl nawet herbapol placi z poslizgiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...