Skocz do zawartości
mirekmarian

Rotacyjna obroty wałka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam czeską rotacyjną 60 tka kosiłem co najmniej 2tyś obrotów silnika ,teraz mam ciągnik co ma 540 i 1000 obrotów wałka na 540 ob musiałbym trzymać silnik niecałe 2 tyś ob ,,po przełączeniu na 1000 ob wałka silnik powinien mieć ok 1100 obrotów czy można tak kosić czy to jednak za małe obroty by miał silnik a jest z turbiną i by mu szkodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam czeską rotacyjną 60 tka kosiłem co najmniej 2tyś obrotów silnika ,teraz mam ciągnik co ma 540 i 1000 obrotów wałka na 540 ob musiałbym trzymać silnik niecałe 2 tyś ob ,,po przełączeniu na 1000 ob wałka silnik powinien mieć ok 1100 obrotów czy można tak kosić czy to jednak za małe obroty by miał silnik a jest z turbiną i by mu szkodziło
bez znajomości parametrów tego silnika nie sposób odpowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia to bym nie radzil-kosiarka wydawala jakies dziwne dzwieki, przy wlaczaniu walka ciagnik przygasal a i trudno bylo dobrac bieg do obrotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ujedziesz w pierwszym pokosie później spoko. Ja dyskówką 2,1m potrafiłem zadusić 914 na 1000obr wałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem okazję pokosić dwa dni temu pare wałków zebrałem ,i moje obserwację wiadomo wolniej puszczać sprzęgło aby powoli rozkręcić obroty potem już spoko trzymałem 1100-1200 obroty silnika i miałem szybkość ok 12 km na tym biegu ,jak ktoś pisał w pierwszym pokosie jest ciężej ale myślę że powinno iść , inny głos musi być bo nie słychać silnika tak a rotacyjną ,na pewno mniej paliwa się spali na skoszenie danej łąki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...