Skocz do zawartości
Technik rolnik

Dobrostan krów mlecznych - Cross compilance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Orientuje się ktoś, jaka powinna być szerokość od stanowiska do ściany w oborze uwięziowej aby weterynaria się nie przyczepiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce są błędne informacje chociażby o pojemności zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych. Na większości terenów w Polsce obowiązuje 4 miesięczny okres przechowywania obornika a więcnp. zbiornik na gnojówke nie 3 a 2 m3. Tylko na terenach OSN 6 miesięcy.

A co z szerokością korytarza paszowego, tutaj podają minimum 1,5 a co jeśli jest 1m tak jak budowano kiedyś w starych oborach, że krowy mają głowę praktycznie przy ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej starej oborze to krowa stała przy samej ścianie i nikt mi na to nie zwrócił uwagi (nie było przejścia między stanowiskiem a ścianą. W nowej dokładnie już nie pamiętam ale przejścia te są wąskie i mają chyba nie więcej niż 1metr. ogólnie to nie zdarzyło mi się jeszcze żeby się okazało na coś za wąskie, dobre jest bo krowy nie przepychają się przy przeganianiu na korytarz paszowy (chociaż jak któraś chce to przejdzie). Wada jest taka że krowa stoi blisko ściany i ta cała jest osrana tzn opryskana.

aha, nie wiem czy teraz nie zrobiłbym czegoś takiego jak przejście między stanowiskami gdzieś w środku a nie na końcach tak jak mam teraz, bo w tym momencie mam jedno stanowisko w środku wolne i tamtędy najczęściej przechodzę bo na około trzeba się strasznie nabiegać. Jak jest zgodnie z przepisami to nie wiem, piszę własne spostrzeżenia. I zastanów się do czego będziesz używał tego przejścia, czy będziesz tam jeździł jakimś wózkiem czy tylko z widłami. Ja u siebie to tylko z widłami, grabiami i wiadrami chodzę i mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...