Skocz do zawartości
tm25

Ochrona przed dzikami; informacje i wymiana doświadczeń

Rekomendowane odpowiedzi

Ochrona upraw przed dzikami (i ew. innymi zwierzętami) to problem. Są w sprzedaży jakieś odstraszacie: pachnidła (a raczej wprost przeciwnie, bo strasznie śmierdzą), są wyjce elektroniczne, są pastuchy elektryczne i bardzo dużo elektryzatorów. Ale nie mogę znaleźć opinii użytkowników, którzy zastosowali te rozwiązania.

Myślę że warto stworzyć specjalną grupę tematyczną, gdzie pomieszczą się te wszystkie różne sprawy, służące rolnikowi w obronie jego upraw przed zwierzyną leśną, niszczącą jego pracę. Wkrótce wiosna, dziki wrócą, one bardzo lubią kukurydzę (i nasiona świeżo zasiane i kolby jesienią). Temat nie pasuje ani do „maszyn”, ani do „pogawędek”, do innych grup też nie.

Pozdrawiam tm25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest wzięcie za dupę zarządców terenu; koła łowieckie i nadleśnictwa.

Jak zmusiłem ich do dokładnego liczenia strat i wypłaty odszkodowania to tera pilnuję i już się dowiadują gdzie co będę siał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z kolegów zna elektryzator Corral Super N3000 i wie, jakie zakłócenia w funkcjonowaniu tego elektryzatora są na nim sygnalizowane przez czerwoną lampkę? (przerwanie ogrodzenia? inne?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...