Skocz do zawartości
walka78

jaki akumulator do C-360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w c-360 padają mi akumulatory myślę nad zakupem jednego 12V,zamiast dwóch 6V jaki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! A zastanawiales sie kolego czemu ci padaja te akumulatory moze ich nie doladowuje czyli slabe ladowanie pradnicy lub alternatora.Ja posiadam w swoim ursusie 12v-88AH mam go juz cztery lata i jest wszystko ok! nawet w zimie nie ma problemu z odpaleniem.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te akumulatory mają już 7-lat pozatym moja C-360 jest na prądnicy ,mam zamiar zamontować alternator.A tak na marginesie poprzednie akumulatory wytrzymały 11 lat i traktor nie był garażowany ani akumulatory nie były wyciągane na zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam.Zamontowany w 2011 r.

https://photos.app.goo.gl/ZHyJHFhBsdVNVbG97

Obecnie napięcie mu spadło do 10,80 V

https://photos.app.goo.gl/WHECfUpzpPAYmkj67

czyli wytrzymał ok. 7 lat i 5 m-c. bez zaglądania i dolewania wody.Poziom elektrolitu jest nad płytkami i w wszystkich celach jednakowy.Jeszcze "kręcił" ale jakość dziwnie najpierw powoli jak by nie miał siły by po kilku obrotach ruszyć z impetem i uruchomić silnik. Wczoraj kupiłem nowy (12 V/90 Ah /800 A)w technologi Ca-Ca i zobaczymy jak długo wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witaj! A zastanawiales sie kolego czemu ci padaja te akumulatory moze ich nie doladowuje czyli slabe ladowanie pradnicy lub alternatora.Ja posiadam w swoim ursusie 12v-88AH mam go juz cztery lata i jest wszystko ok! nawet w zimie nie ma problemu z odpaleniem.Pozdrawiam

 

ja też jestem zaskoczony, bo ja też mam już co najmniej 4 lata i działa jak złoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nowe akumulatory aktualnie sprzedawane mają coraz krótszą trwałość. Możecie być pewnie że nie wytrzymają jak poprzednie 6 czy 7 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...