Skocz do zawartości
Mariusz_91

John Deere 6520 wolno podnosi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z JD 6520 przestał zbyt szybko podnosić (akurat stało się to w czasie gdy było siane) niekiedy gdy ma podnieś jest przez chwilę ma taki czas zwłoki dopiero po chwili zaczyna podnosić, ale też wolno (wcześniej tego nie było). Kiedy jadę nim na prostym odcinku i trochę skręcę lekko kierownicą to tak cały czas jakby pompę było słychać, pracuje tak jakby mało oleju miał. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu przy orce (pług obracany) po obróceniu pługa nie odbiła do końca (rączka) i było włączone jak gdyby obracanie pługa przez jakiś czas, czy mogło się tam coś stać?? Jakiś zawór poszedł?? Czy co:?::?: Krótko przed orką miał wymieniony olej i filtry w tylnym moście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma EHR Może przyczyna jest w elektrozaworach hydraulicznych któryś puszcza zacieńcie się lub orig słaby proponował bym się dostać do nich. Zmierz ciśnienie hydrauliczne na wyjściu hydraulicznym zegarem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma EHR. W takim razie muszę posprawdzać. Ma może ktoś jakiś schemat jak się do nich dostać albo cokolwiek innego jakąś instrukcje??? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nic nie sprawdzałem, ale takie dziwne objawy ma jeszcze tzn. przed wymianą oleju też miał (ale nie było problemu z podnoszeniem), ale nie wiem czy to prawidłowe działanie czy nie. Niekiedy, gdy się odpala ciągnik przeważnie jak zimny to słychać w kabinie takie buczenie jakby od pompy czy nie wiem od czego, a po chwili to ucicha i jest ok. Kiedy naciskam lewy hamulec jest ok, ale gdy nacisnę prawy to tak dziwnie odbija jakby zapowietrzony był. Jak się naciska hamulce albo kręci kierownicą to z tyłu od razu za kabiną słychać tam takie powietrze jakby przechodziło czy olej tam przechodzi gdzieś w tych zaworach dokładnie nie wiem jak to określić. Filtry nie zostały założone oryginalne tylko zamienniki (sprawdzone), ale ten koło prawego koło zmieniłem na chwilę na stary oryginalny i objaw był ten sam czyli też nie podnosił tak jak powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam problem z JD 6520 przestał zbyt szybko podnosić (akurat stało się to w czasie gdy było siane) niekiedy gdy ma podnieś jest przez chwilę ma taki czas zwłoki dopiero po chwili zaczyna podnosić, ale też wolno (wcześniej tego nie było). Kiedy jadę nim na prostym odcinku i trochę skręcę lekko kierownicą to tak cały czas jakby pompę było słychać, pracuje tak jakby mało oleju miał. Dodam jeszcze, że jakiś czas temu przy orce (pług obracany) po obróceniu pługa nie odbiła do końca (rączka) i było włączone jak gdyby obracanie pługa przez jakiś czas, czy mogło się tam coś stać?? Jakiś zawór poszedł?? Czy co:?::?: Krótko przed orką miał wymieniony olej i filtry w tylnym moście.

 

Problemem okazała się górna pompa hydrauliczna. Po wymianie na nową wszystko działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...