Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:49 Nie 15 Wrz 2019

temat na dziś - Fotowoltaika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kajetann

PostWysłany: 09:08 Pią 13 Wrz 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba ważna jest też możliwość otrzymania dofinansowania. Czy ktoś korzystał? na jakiej zasadzie są przyznawane te dofinansowania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pszeniczny

PostWysłany: 08:44 Sro 31 Lip 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie rozwiązanie jest naprawdę opłacalne. Jeśli masz powierzchnię, którą możesz na to przeznaczyć, to dlaczego by nie skorzystać. Ja podjąłem się już jakiś czas temu przy pomocy Oze-Biomar. Panowie pomogli w niezwykle profesjonalny sposób, montując przy tym urządzenia najwyższej jakości. Warto było przeznaczyć na to pieniądze
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 19:48 Nie 26 Lut 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy coś nowego w temacie elektrowni 1MW ???
Chodzi mi coś takiego po głowie, a mam wolny teren z linią średniego napięcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
fotow

PostWysłany: 23:41 Wto 22 Gru 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio miało już się w końcu coś zmienić, bo ustawa o Prosumencie miała w końcu wejść w życie 1 stycznia 2016. Tylko oczywiście partia rządząca musiała znów odłożyć jej wejście do lipca 2016... 500 zł na dziecko ważniejsze...
Powrót do góry
mariuszowy

PostWysłany: 12:49 Czw 6 Sie 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

da rade jakos zrecznie ominac ten problem?
Powrót do góry
bomm4

PostWysłany: 15:38 Pon 30 Gru 2013    Temat postu: Fotowoltaika Odpowiedz z cytatem

Posiadam ok 6 hektarów gruntu kl V i VI na pomorzu , poszukuję dzierżawcy pod budowe ferm fotowoltaicznych , teren urozmaicony a przez działkę przebiega linia sn. czekam na odpowiedzi. pozdrawiam Adam!! 783011692
Powrót do góry
ciemnyarek

PostWysłany: 09:48 Czw 5 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich!
Mam ofertę firmy która chce zainstalować na moim polu instalacje fotowoltaiczną.Oferta jest w miarę sensowna.Tylko mam dylemat jak może układać się współpraca w ciągu dłuższego okresu czasu.Boję się że po kilku,kilkunastu latach firma się zwinie i zostawi mnie z kłopotem na polu.W sumie instalacje fotowoltaiczną można szybciej usunąć z pola jak kilkudziesięciometrowy wiatrak.Ale wątpliwości są...
Różne rzeczy się słyszy o wiatrakach,ale widzę że w niektórych miejscach kręcą się już od kilku lat i jest cicho.Podejrzewam ze w razie kłopotów z firmami obsługującymi takie elektrownie byłoby coś słychać.Może nie taki diabeł straszny?
Czy ktoś może już ma jakieś doświadczenie we współpracy przy takich projektach?
Powrót do góry
Gobru

PostWysłany: 09:23 Czw 5 Gru 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inwestycja w teorii rzeczywiście zdaje się atrakcyjna. Przeczytałem na tej stronie, że:
Przykładowa cena kompletnej instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW wynosi 1.537.500 €.
Zwrot nakładów inwestycyjnych dla takiej przykładowej elektrowni o mocy 1 MW to:
Roczny przychód wg. Nowej Ustawy o OZE ok. 230.000 €
Umowa z Zakładem Energetycznym - na 15 lat - łączny przychód za ten czas ok. 3.450.000 €

Dane tam podane są przykładowe i tylko mniej więcej mają zobrazować jak to wygląda, ale jeżeli są realne, to zysk może się okazać całkiem konkretny. Oczywiście jako inwestycja na długi okres czasu.
Powrót do góry
fotolek

PostWysłany: 20:08 Pią 29 Lis 2013    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jak temat dalej aktualny? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
erdem

PostWysłany: 18:06 Pią 30 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ta ustawa wypali to po co mi jacyś posrednicy.
sam inwestuje 200tyś zakladam baterie do 40kW nie musze płacić zadnych podatków i prowadzic dzialalnosci a jeśli faktyvcznie jest jak wyczytałem to moge miec z tego 40tyś rocznie .
Zakladajac działalnosć gospodarczą moge mieć instalacje do 100kW .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
windprospect

PostWysłany: 13:38 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w poczatkowym watku pomylilem sie tu :

0.12*5MW*365(dni)*24(h)= 1050 MWh - rocznie wyprodukowanej energii a powinno być 5256 MWh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
windprospect

PostWysłany: 13:10 Pią 9 Lis 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile sory pomyłka o jedno zero .... dodatkowo od czasu napisania posta ukazała się nowsza wersja ustawy ze zmniejszonym współczynnikiem korekcyjnym (2.85 zostaje tylko na dachy )

dobra upraszczam temat jak polecił mi kolega czytelnik ppr

za 1ha (dachu lub słabej ziemi ) pod fotowoltaike - oferta to 10 000 PLN rocznie.
jest szansa na więcej za atrakcyjny teren lub dach ...

namiary na zlokalizowanie działki w geoportalu potzrebuję jedynie na maila marek.klonowski (at ) windprospect.com

pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
frirendż

PostWysłany: 14:56 Pią 5 Paź 2012    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od kiedy 2% z 1 mln to 200.000 zł?
Powrót do góry
windprospect

PostWysłany: 11:56 Sro 19 Wrz 2012    Temat postu: temat na dziś - Fotowoltaika Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie. Dawno tu nie zaglądałem ale założony w 2007 roku wątek dalej żyje... temat dzierżawy terenów dalej na topie...

do rzeczy:

1. Duże komercyjne farmy wiatrowe (duże obszary pow 200 ha ). Sytuacja wygląda w tej chwili tak że inwestycje tego typu są strasznie ciężkie pod względem możliwości przyłączeniowych naszego starego wysłużonego systemu elektroenergetycznego, dodatkowo biurokracji i komplikacji związanymi z decyzją środowiskowa, oraz akceptacją społeczną - krótko mówiąc temat hardcore...

2. Pojedyncze turbiny wiatrowe (tyle co by kręcący wirnik nie wystawał poza obręb działki - chyba że dogadane z sąsiadem że coś będzie mu fruwać ). Temat ciągle możliwy do realizacji i dzierżawa na poziomie 2% od przychodów realna. Wymagania odnośnie działki sa znane... dobre wietrzne miejsce, conajmniej 500 m od budynków i linia 15 kV niedaleko. Z dala od lasów i obszarów chronionych. (możliwe też mniejsze wiatraki np. 500 kW wtedy może być bliżej budynków ale warunkiem jest super lokalizacja)

3. FOTOWOLTAIKA - NOWY TEMAT
W związku z tym że nasz "sprytny" rząd Smile przygotowuje nową ustawę OZE(wiecej na moim blogu - http://mikrogeneracja.blogspot.ie/2012/08/mini-mikro-piko-bello-nowa-ustawa-oze.html) rośnie zainteresowanie tematem. Zwłaszcza że taryfy za export energii z fotowoltaiki mają być spore (2.85 zielonego certyfikatu lub 1.1 zł za 1kWh).

Charakterystyka dobrego terenu pod PV:
- słaba klasa ziemi 4ta 5ta nieużytek (wiąże się to z odrolnieniem terenów i oplatami, w krajach gdzie już fotowoltaika ruszyła wogóle jest zakaz budowy na ziemi )
- idealny teren znajduje się na południu polski (więcej słońca i większe możliwości przyłączeniowe bo nie ma wiatraków Smile ) ale dzięki wysokim taryfom opłacalne to będzie praktycznie na całym terenie Polski
- idealny teren jest pochylony okolo 30 stopni na południe (wtedy poprostu zmieści się dużo więcej paneli bo nie będą na siebie rzucały cienia i nie będzie trzeba ich odsywać od siebie). Oczywiście płaski teren jak najbardziej się nadaje. Na 1 MW potrzeba około 2 do 3 hektarów terenu (mniej jak jest pochylony)
- odległość od linii 15kV lub stacji transformotorowej jest znaczną zaletą. Jeśli chodzi o linie 110 kV to do takiej linii zeby się wpiąć trzeba conajmniej 40 MW zbudować a więc około 100 ha terenu potrzebne
- możliwa też jest instalacja na dachach. Idealny dach jest skierowany na południe i pochylony około 30 stopni.

Jeśli chodzi o czynsz dzierżawny to jest propozycja 2 % od sprzedaży energii i zielonych certyfikatów co w przypadku instalacji o mocy 5MW na południu polski (dobre warunki ) daje około 150 000 pln !
0.12*5MW*365(dni)*24(h)= 1050 MWh - rocznie wyprodukowanej energii
1050*198zł + 1050*(2.85*260zł)= 1mln zł dochodu rocznie
2% z 1mln = 200 000 pln (napisałem wyżej 150 000 pln - specjalnie mniej żeby nie było rozczarowań ).
wiecej informacji jak to się liczy na blogu - http://mikrogeneracja.blogspot.ie/2012/05/finanse-czyli-czy-to-sie-opaca.html

Więc zapraszam do wysyłania propozycji terenów, najlepiej odrazu tak żebym mógł sobie w geoportalu sprawdzić dokladna lokalizację. moze byc ten sam email marek.klonowski (at ) windprospect.com

kilka zdjec jak wyglada tego typu instalacja leżąca i śledząca słońce oraz pare print screenów z softu w którym się liczy opłacalnośc tematu
https://picasaweb.google.com/103157988773336191910/PvSolScreeny?authkey=Gv1sRgCJ6WxoHvmoirTw

na koniec chcialbym wszystkich zaprosic na moja stronę http://www.mikrogeneracja.com/ bo nowa ustawa oze wprowadza coś specjalego dla każdego (że niby każdy rolnik z odpowiednim kawałkiem dachu lub terenu może być producentem energii i nie potrzebuje koncesji (do 40 kW) i wiele innych uproszczeń administracyjnych - a jak będzie pożyjemy zobaczymy )

pozdrawiam
Marek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: