Skocz do zawartości
zniwiarz70

Transport i załadunek swojej paszy

Rekomendowane odpowiedzi

Robię sam pasze i targam ją w workach.Myślę o silosie żeby sobie ulżyć ,ale pojawia się problem jak ją przewież 150 m i załadować do tego silosu.Szukałem gotowego rozwiązania ,ale nie znalazłem .Może ktoś pochwalić się jak to sobie zorganizował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jak zrobisz paszę przewieźć ją na przyczepie i wdmuchać do silosu.

Możesz kupić ssąco tłoczącą ( około 12 tys zł) i z przyczepki bez roboty wdmuchasz do silosu albo tańsze rozwiązanie ( ale trzeba wrzucić na kosz) dmuchawą. Zobacz sobie poniżej.

 

http://www.rolnicze-maszyny.pl/przenosnik-pneumatyczny.php

Mam kolegę co ma świnki i kupuje zboże. Taką za 12 tys dmucha na strych i do silosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat próbował ładować zwykłą na 7 m ledwo dawała .Kupił za 12tys sącotłocząca i juz daje rade ,ale idzie to jakoś wolno.Spalił na poczatku instalacje bo to pożera aż 15 kW .Nie podoba mi się bo strasznie hałasuje ,musi wejsc na silos otworzyć ,zamknąć pokrywę ,pełno wokoło kurzu .Do tego rozwarstwia sie pasza z której mąka osiada w leju i często powoduje zawieszanie.

Pomimo że jest przewożna to nie wyobrażam sobie załadunku drugiego silosu w innym miejscu.Silosy wogóle nie są do tego przystosowane,dmuchanie przez rurę opowietrzajacą z dwoma kolankami strasznie obniża wydajność .W sumie to na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...