Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kolego wrzuciles ciekawy temat. ciekaw jestem czy to dziala czy przereklamowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem trochę przeciw Firmie na "S" i moje uwagi mogą być tendencyjne ale...

Strasznie nie lubię jak ktoś mówi, że to najlepszy produkt na rynku. Może być równie dobry, porównywalny z innymi na rynku - ale nie najlepszy. A oni piszą tak:

"Stimudigest to specjalna mieszanka paszowa której skarmianie przynosi określone korzyści fizjologiczne. Stimudigest jest produktem powstałym w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzonych w Sano Agrar Institut. Jest to najlepszy preparat dostępny na rynku.... Nakład wynosi tylko 1 kg Stimudigest, a uratować można krowę, której wartość jest 100 razy większa. Nawet przy lżejszych przypadkach podanie Stimudigest pozwoli krowie wrócić do zdrowia i zwiększy jej wydajność, przez co podanie Stimudigest zwraca się kilkakrotnie.... Nakład na 1 kg Stimudigest dzięki wzrostowi wydajności o 5 l dziennie zwraca się już po 10 dniach laktacji. A wiadomo, że zwiększona wydajność krów będzie utrzymywała się do końca laktacji. Licząc tylko 200 dni laktacji po 5 l mleka dziennie więcej dodatkowe korzyści wyniosą ponad tysiąc zł."

 

Na problem atonii żwacza i problemów z pobieraniem pasz jest kilka sposobów równie dobrych a znacznie tańszych. Moim sposobem na to jak żwacz nie pracuje ( nie czuję ruchów żwacza w lewym dole głodowym) jest :rozrabiam 0,5 kg drożdży ze szklanką cukru w 1 l.letniej wodzy, jak drożdże zaczną rosnąć dolewam wody do 3-4 litrów i wlewam do pyska. Po godzinie poprawiam 2 litrami Pepsi(koszt ok.10 zł). Po 8-10 godzinach podaję Neopropiowet z Ruchamaxem (koszt ok 15 zł) ( albo jak kał ma jak koń daję 1 wlew z soli glauberskiej - koszt ok 6 zł). Z zasady 1-2 takie wlewy pomagają.

Jeżeli to nie pomaga wołam weta, bo może to być przemieszczenie trawieńca a wtedy robimy najpierw drench z:

1 pójło poporodowe, neopropiowet, ruchamax, ketofarm, gliceryna. wszystko w 40 litrach wody i sondą do pyska. ( koszt ok 30 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...