Skocz do zawartości
pestek6

jakie wybrać wyposażenie indyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.Mianowicie chcę kupić wyposażenie do tuczu mieszańca indyka.w gre wchodzą 2 firmy INDOOR i HODOWCA.Chodzi mi o linie karmienia,ogrzewanie olejowe i wentylacja.Obie oferty są podobne cenowo a jak z jakością tych firm Indoor ma karmienie SKA,nagrzewnice nie znam firmy a wentylacja multifan.Hodowca ma Roxela, wentylację Fancom-a a nagrzewnice ermafa.co powiecie o tych firmach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że gazowe ermafki są super a jak z olejowymi bo nigdy nie miałem z nimi doczynienia i jak przedstawia się zużycie paliwa.one będą na tuczarni tak więc długo nie będą pracowały,myślę nad dwiema 80 kv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wybierasz nagrzewnice olejowe. Przecież wiadomo, że jest to najdroższy sposób ogrzewania.

Samo stwierdzenie, że kupisz 2x80kw też nic nie mówi jeśli nie podałeś wielkości obiektu i wieku w jakim przenosisz indyki na tuczarnię.

Na marginesie wolę nagrzewnice SuperStar od Ermaf-a i tylko ich używam, pewnie jest to kwestia gustu ale jak mi walnęły 2 szt Ermafa po gwarancji i okazało się, że za naprawę trzeba zapłacić ponad 2 tys za sztukę to pozbyłem się Ermaf-ów.

SuperStary użytkuję 4 rok bezawaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodziło mi o jakość tych produktów z której firmy wybrać.Ale jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat obiektu to ma on 900m kwadratowych i mogła by wystarczyć jedna nagrzewnica 100 kv ale ze względów bezpieczeństwa w razie awarii wolę mieć 2 gdyby jedna uległa awarii druga bedzie podtrzymywać temp.Dlaczego olejowa,ponieważ nie bedę musiał płacić kosztów dzierżawy i podłączenia zbiornika gazu.będę jej używał przez 2-3 tyg. 3 razy w roku.ptaki bedę przeżucał w wieku 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale zauważ: (nie mam pojęcia o nagrzewnicach olejowych bo ich nie używam więc o sprawach technicznych nie chcę się wypowiadać)

 

1. nie musisz dzierżawić zbiornika, możesz go kupić. Dzisiaj zakup nowego zbiornika 4850 l to koszt ok 4tys zł netto, łącznie z podłączeniem zapłacisz nie więcej jak 6 tys netto,

2. policz zużycie oleju i gazu rocznie, nie wiem jak z olejem ale gazu na 900 m kw to wypalisz nie więcej jak 12 tys litrów

3. koszt gazu przy własnych zbiornikach to dzisiaj nie więcej jak 1,60 zł netto

4. koszt oleju pewnie min 4 zł netto (i też musisz kupić jakiś zbiornik)

5. policz dokładnie wszystko i pamiętaj, że nie robisz tego na rok

 

Oczywiście żebyś źle mnie nie zrozumiał. Nie namawiam ani nie zachęcam do żadnego rozwiązania. Po prostu podaję główne (wydaje mi się) punkty które należy rozpatrzeć przed podjęciem decyzji, przynajmniej ja bym tak zrobił.

Warto byłoby podjechać do kogoś kto użytkuje nagrzewnice olejowe i pogadać w realu (chyba że sam je użytkujesz ? wtedy moje wywody są kompletnie bez sensu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie użytkuję olejówki ale przedstawiciel mówił że tak średnio na dogrzany budynek taka 100kv pali ok 12 litrów na dobę.

Na uzytkowanym budynku mam butle 4800 litrów z Ameri gas w dzierzawie i cieszę sie bo w już minęła umowa z nimi i będę mógł złozyć im rezygnacę.w listopadzie kupowałem u nich gaz po 3.70 ;( a u kogo można kupić tanio gaz i jakie są warunki współpracy z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12to ona pali na godzine

 

Jak widzisz Merc próbujemy tutaj merytorycznie porozmawiać więc jak masz pisać bez sensu to nie pisz wcale a poczytaj, to nam wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestek, teraz za gaz (ostatnia faktura, z 15.02) płaciłem 1,50 zł netto.

W ubiegłym roku listopad, grudzień nigdy nie płaciłem więcej jak 1,70 netto.

Oczywiście ja nigdy nie tankuję mniej jak 20.000 tys litrów. Chcąc zobaczyć jak AmeriGas robi Cię w przysłowiowego "balona" zadzwoń do nich i spytaj po ile przywiozą Ci gaz do Twojego zbiornika. Oczywiście sie nie przedstawiaj i nie mów, że masz u nich dzierżawę. Myślę, że już w tym momencie zobaczysz różnicę.

Co do innych firm, które wożą gaz to: Orlen, AXAN, CHEM-LINE, GASPOL i jeszcze kilka innych.

Tylko nie łudź się nadzieją, że jak wydzierżawisz od nich zbiornik to będą Ci wozić taniej niż Ameri (może pierwszą dostawę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do MERC-a tak ona pali 12 litrów na godz. ale na dogrzanym kurniku ona bedzie chodziła na max-a może z 10 min w ciągu godz.

Zadzwoniłem do Ameriii z powiastką rezygnacji i odrazu inaczej gadali tak więc przy następnym tankowaniu zobaczymy z jaką ceną wyskoczą.Ale na ten nowy budynek muszę podzwonić po firmach i wysłuchać jakie oferty przedstawią.Chyba jednak zdecyduję się na gazówki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy pokazywane były na targach ferma w łodzi. Pod uwagę wziął bym jescze ofertę firmy Fermo. Mieli pokazane bardzo fajne systemy.Była jescze jedna firmai (link) która ma takie systemy paszowe dla indyków ale na ich stoisku nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesują oferty z INDORA i HODOWCY.Są to firmy do których mam bardzo blisko ok 50 km.w razie awarii,szybko można coś zdziałać;)A różne rzeczy mogą się przydarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...