Skocz do zawartości
jarekvip99

Jak kredyt najlepszy na zakup ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic 5 ha ziemi cena to 200 tys za wszystko moj wklad wlasny to 50 tys a 150 tys kredyt. jak wziasc najlepiej? z czesciowa splata kapitalu czy z doplata do odsetek? bylby na 5 lat gora na 8. jakie sa odsetki przy ktorym kredycie? jak z ta czesciowa splata kapitalu czy Panstwo splaci mi 35% kredytu czy jeden dostaje 35% a inny 20% jest to jakos uzaleznione? wiem ze najlepiej w banku popytac ale tam powiedza mi po lebkach a wy tutaj maciena pewno doswiadczenie z podobnymi kredytami. z tymi 5 ha co kupie bede mial 23,5 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt preferencyjny na zakup gruntów (zgodnie z nomenklaturą ARiMR nKZ):

1. środki własne min 20%

2. okres kredytowania max 15 lat, w tym max 2 lata karencji

3. oprocentowanie dla Klienta 2% (może wzrosnąć ale to już redyskonto weksli musiałoby być nie wiem jak wysoko oprocentowane)

4. prowizja dla Banku max 1%

 

Kredyt z częściową spłata kapitału (tzw. CSK):

1. środki własne min 20%

2. kwota pomocy nie może być wyższa niż 75 tys zł i nie wyższa niż 35% wysokości kredytu (w Twoim przypadku 52.500 zł)

3. Okres spłaty kredytu nie może być krótszy niż 5 lat i nie może być dłuższy niż 10 lat

4. oprocentowanie kredytu ustalane jest przez Bank na zasadach komercyjnych

5. kwota pomocy dzielona jest na dwie części, pierwsza w wysokości 75% przyznanej pomocy wypłacana jest na spłatę kredytu, po zrealizowaniu kredytu i zapłaceniu, w tym przypadku za ziemię. Druga część w wysokości 25% przyznanej pomocy wypłacana jest na koniec okresu kredytowania, jednak nie wcześniej jak po 5 latach od dnia podpisania umowy kredytowej.

6. prowizja od kredytu chyba też jest na zasadach komercyjnych.

 

policz wszystko co bardziej się opłaca bo bez dokonywania obliczeń wydaje mi się, że nKZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w banku jak pytalem to mi powiedzieli ze ten z czesciowa splata kapitalu to ze oni odsteki splacaja w tych 35% ale dla mnie to nie logiczne bo przeciez lepiej wziasc ten na 3% niz na 9% a 1/3 splaca to i tak zostanie prawie 6%. albo ja tego nie rozumiem albo kobitka w banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem co piszesz. Gdybyś uważnie przeczytał mój post poniżej to wiedziałbyś, iż CSK nie dopłaca do odsetek tylko do kapitału więc Bank nie może pomocy zaliczyć na spłatę odsetek.

 

Czasami warto też odwiedzić strony ARiMR aby dowiedzieć się więcej:

 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa-po-01052007.html

 

Tu masz wszystkie odpowiedzi na frapujące Cie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem co mi napisales i ja tez tak rozumialem ale babka w banku mi to inaczej powiedziala. no wiec jesli ze 150tys panstwo by mi splacilo 50 tys i troche to zostaje 100tys kredytu pewnie na oprocentowanie gdzies z 9% to jaki kredyt lepszy jest wedlug Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem darmową pomoc

Dziękuję za pomoc w wyborze i sprawdzeniu na jaki kredyty mnie stać i jaki wybrać,

w ramach wdzięczności polecam Polskie Centrum Finansowe i Tanie kredyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja rozumiem co mi napisales i ja tez tak rozumialem ale babka w banku mi to inaczej powiedziala. no wiec jesli ze 150tys panstwo by mi splacilo 50 tys i troche to zostaje 100tys kredytu pewnie na oprocentowanie gdzies z 9% to jaki kredyt lepszy jest wedlug Ciebie?

 

 

100 tys na 9%, to w kosztach odsetkowych to samo co 400 tys na 2%.

Więc 100 tys na 2% będzie cztery razy tańszym kredytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem darmową pomoc

Dziękuję za pomoc w wyborze i sprawdzeniu na jaki kredyty mnie stać i jaki wybrać,

w ramach wdzięczności polecam Polskie Centrum Finansowe i Tanie kredyty

 

Czy wszyscy myślą, że rolnicy to deb..e.

Nie porównuj innych do swojego poziomu intelektualnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale na forum raczej nie znajdziesz odpowiedzi. Najlepiej udać się do doradcy kredytowego, który dopasuje najlepszą dla Ciebie opcje. Po za tym, jak wygląda sprawa z dofinansowaniami unijnymi? Może udałoby Ci się uzyskać jakąś dotacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, ale na forum raczej nie znajdziesz odpowiedzi. Najlepiej udać się do doradcy kredytowego, który dopasuje najlepszą dla Ciebie opcje. Po za tym, jak wygląda sprawa z hydrookazja unijna? Może udałoby Ci się uzyskać jakąś dotacje.

 

To prawda ale nie wszyscy doradcy są uczciwi na bym się bał pójść do doradcy mam donich awersję, mają jakieś układy i cholera wie co mi doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...