Skocz do zawartości
stajnia.admiral

Cielak-biegunka-przykurcz-porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pozwoliłam sobie założyć nowy temat bo niestety nie znalazłam nic na ten temat. Mianowicie w styczniu dokupiłam do stada(byki opasowe) 4 byczki jeden z nich de facto najlepszy pokrojowo niedawno się mi rozchorował-dostał biegunki domowe sposoby zawodziły więc wybrałam się do weta-wet dał antybiotyk(coś na H) w zastrzykach i dostał serię trzech dawek przez trzy doby domięśniowo. Niestety byczek nie wstaje ma wyraźne przykurcze przednich nóg które po rozmasowaniu ustępują na jakiś czas,biegunka po antybiotyku ustała ale cielę jest tak słabe że ma momenty że nie trzyma łba w górze...

Byczek je z apetytem,pije mieszankę mleczną i dostaje preparat witaminowy ale nie mam pomysłu co dalej zrobić z tym że nie wstaje? Może bardziej doświadczeni Koledzy i Koleżanki mieli podobną sytuację i mogliby mi pomóc swoim doświadczeniem? Szkoda mi tego cielaka .

Wet twierdzi że doszło do zakwasicy mięśniowej . Da się coś jeszcze z tym zrobić? Może go podwiesić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu pirwszych slow jak zachowuje sie cielak mialem wrarzenie ze cielak jest odwodniony . Gdy jednak czytam dalej ze ten cielak pije i je z apetytem to mnie zatkalo. Bendzie trudny przypadek. Wydaje mi sie ze moze to byc zapalenie stawów. Mozna cielakowi posmarowac stawy mascia lodokamforową ale powinien tez dostac leki przeciw zapalne i przeciw bólowe.

Oczywiscie nie mam pewnosci ze to jest zapalenie stawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy każdym zakupie cielaków daję środek Bentawet C. Nawet nie czekam, aż się zacznie biegunka, bo wiadomo, że raczej się zacznie.

Kosztuje mnie 12 zł za kilo, a na cielaka wystarcza zwykle mnie niż 1 kg, sypię go normalnie do żarcia 2 razy na dzień i od kilku lat żadnych biegunek nie miałem. Środek można dostać w zwykłych sklepach, a raz, jak zmówiłem się z sąsiadem i zamówiłem u producenta, to okazało się, że powyżej 20 kg wysyłają na swój koszt. Ten bentawet wygląda jak cement, podobny jest do smecty, którą daję dzieciakowi, jak ma rzadką kupkę Chyba mógłbym chyba dać małemu też ten bentawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi, że cielak zdechl, ale jakby co podaję nr tel. do producenta tego Bentawetu C, co go daję przy biegunkach 601195440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bentawet jest to preparat oparty na korze dębu, a kora dębu jest jednym z najstarszych i najprostszych środków zagęśzcząjących i ściągających. W biegunkach jeśli chodzi o dobór leków bardzo ważny jest wiek cieląt czyli dokładnie ile mają dni czy też tygodni bo w zależności od wieku leczenie może się znacząco różnić. Jeśli chodzi o przykurcze to może być to związane z niedoborem selenu czyli z chorobą białych mięśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na ulotce bentawetu to składa się on przede wszystkim z wyselekcjonowanej mieszaniny glinek montmorylonitowych (800 g/kg), a kora dębu i ziele tymianku są w niedużej ilości- można to sobie tu sprawdzić (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, produkty Bentawet składają się wyłącznie ze składników najwyższej jakosci. Szczerze, sam stosuje je od dłuższego czasu i nigdy się nie zawiodłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...