Skocz do zawartości
ew@

NADANIE NUMERU GOSPODARSTWA

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PYTANIE ODNOŚNIE NADANIA NUMERU GOSPODARSTWA W SYTUACJI GDY MAŁŻEŃSTWO POSIADA DWA ODRĘBNE GOSPODARSTWA W TYM JEDNO Z MAŁŻONKÓW OTRZYMAŁO NUMER CZY DRUGI WSPÓŁMAŁŻONEK MOŻE RÓWNIEŻ UBIEGAĆ SIĘ O NADANIE NUMERU?

CHODZI MI TUTAJ O TEN NUMER GDYŻ POTRZEBNY JEST ON DO ZŁOŻENIA WNIOSKU O DOPŁATY BEZPOŚREDNIE.

JEŚLI KTOŚ JEST W TEN TEMAT ZAGŁĘBIONY TO PROSZĘ O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada pisania postów na forach; "Nie krzyczymy!" czyli w naszym rozumieniu nie piszemy z dużych liter, nie uważamy, że nasza sprawa jest najważniejsza na forum - to tak na przyszłość.

Pytanie postaw również bardziej precyzyjnie - bo co oznacza w Twoim rozumieniu sformułowanie: "w sytuacji gdy małżeństwo posiada dwa odrębne gospodarstwa?" nie jest to zapis jednoznacznie zrozumiały ? czy wspólnie macie dwa gospodarstwa ? czy jedno ze współmałżonków ma gospodarstwo i drugie ze współmałżonków ma odrębne gospodarstwo ? i w żadnym przypadku nie ma współwłasności ? czy jest współwłasność?

 

Numer nadawany jest dla gospodarstwa rolnego i teraz jeśli macie dwa oddzielne gospodarstwa rolne, gdzie żadne z Was nie jest współwłaścicielem u drugiego, to możecie się ubiegać o nadanie drugiego numeru.

W żadnym innym przypadku ARiMR nie nada drugiego numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i myślę że duże litery nie mają tu większego znaczenia.Jeśli ktoś pisze na forum to w jakimś sensie jest o ważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARiMR nie nada małżeństwu dwóch numerów, nawet w przypadku rozdzielności majątkowej. Sądy administracyjne już wydały podobne wyroki. Sens ich jest taki, że skoro system dopłat jest dobrowolny to człowiek musi się podporządkować agencji. Jak nie chce tego zrobić to niech nie stara się o numer i dopłaty. A ARiMR ma przepis, że małżeństwo ma jeden numer nawet jak gospodarstwo jest w dwóch innych województwach. Co innego jak obecni małżonkowie mieli przed lubem swoje numery, co się dzieje wtedy dalej to juz bardziej skomplikowana sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawa jest dość zagmatwana jak na moje oko.

Głosy są podzielone jedni mówią że nie ma takiego prawa inni że jak najbardziej można się ubiegać o nadanie numeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wyroki sądów administracyjnych. ja też chciałem żeby żona miała swoje gospodarstwo z produkcją trzody w jednym miejscu, a ja roślinne 30 km dalej w innym powiecie. Zrezygnowałem po lekturze stanowiska sądów w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...