Skocz do zawartości
Gr0shek

Choroba Piskląt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kilka dni temu dostałem 22 pisklęta. 1 odrazu był jakiś niemrawy, więc na wszelki wypadek go odseparowalem. Następnego dnia znalazłem na jakiejś stronie internetowej że napewno choruje on na białą biegunke. kurowalem go przez 2dni kwaśnym mlekiem, ale niestety zdechł. kilka kolejnych dni przypatrywalem sie reszcie kurczaczków czy aby na pewno żaden sie od niego nie zaraził, ale żaden nie ma objawów tej choroby.Wszystkie jedzą normalnie, piją normalnie, piszczą, nie są osowiałe i nie mają sklejonego kuperka.

 

9 z nich wyrósł z boku szyji bąbel wielkości końcówki kcióka mężczyzny. znajduje się on zaraz pod skórą.

 

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Kilka dni temu dostałem 22 pisklęta. 1 odrazu był jakiś niemrawy, więc na wszelki wypadek go odseparowalem. Następnego dnia znalazłem na jakiejś stronie internetowej że napewno choruje on na białą biegunke. kurowalem go przez 2dni kwaśnym mlekiem, ale niestety zdechł. kilka kolejnych dni przypatrywalem sie reszcie kurczaczków czy aby na pewno żaden sie od niego nie zaraził, ale żaden nie ma objawów tej choroby.Wszystkie jedzą normalnie, piją normalnie, piszczą, nie są osowiałe i nie mają sklejonego kuperka.

 

9 z nich wyrósł z boku szyji bąbel wielkości końcówki kcióka mężczyzny. znajduje się on zaraz pod skórą.

 

Co to może być?

 

Zagrzybione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były zagrzybione, to już by zdechły.

Przy takiej ilości i tak skromnie opisanych objawach nikt nic nie zwyrokuje.

Każdy wet każdy podać enrofloksacyne i tyle. W jakich dawkach na 22szt? zielonego pojęcia nie mam.

Do tego pojawia się również problem szczepień ...

I oczywiście kosmetycznie brojlerek, po co cytować wypowiedź, jeśli jest tylko jedna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...