Skocz do zawartości
sake85

jaki kantor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję kantoru do wymiany walut, który oferuje dobre kursy, czy jesteście w stanie coś polecić?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach najlepsze to chyba ta internetowe Zwłaszcza że można bardzo szybko porównać ceny w poszczególnych kantorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dzisiejszych czasach najlepsze to chyba ta internetowe Zwłaszcza że można bardzo szybko porównać ceny w poszczególnych kantorach.

 

racja! w tradycyjnym kantorze nie dostaniesz tyle co w kantorze onlineowym a do tego dochodzi wygoda, bo nie trzeba wychodzić z domu, do tego można wszystko monitorować na bieżąco

 

kiedyś korzystałem z porównywarki, w której znalazłem kilku faworytów, ostatecznie skorzystałem z kontora internetowego i nie żałuję, bo udało mi się sprzedać walutę po wysokim kursie

 

jeżeli wymieniasz większe kwoty to polecam zadzwonić i podpytać o lepszą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

A proszę mi jeszcze ewentualnie napisać, czy w wymienionym przez Pana kantorze trzeba zakładać jakieś specjalne rachunki? Jak długo trwa wymiana pieniędzy? Czy istnieje jakieś ryzyko związane z wymianą pieniędzy przez internet?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu

 

jeśli chodzi o specjalne rachunki to zależy co masz na myśli... to polega na tym, że po prostu rejestrujesz się w serwisie - nic skomplikowanego i przelewasz ze swojego rachunku polskiego/zagranicznego środki w danej walucie, którą następnie wymieniasz; po dokonaniu transakcji możesz przelać pieniądze na wybrane przez siebie konto bankowe, niekoniecznie swoje (może być moje )

 

jeśli chodzi o czas to są opcje ekspersowe i normalne, ja zawsze korzystam z tych ekonomicznych i tego samego dnia lub na następny dzień pieniądze mam na koncie

 

ryzyko? ryzyko zawsze isnieje, niezależnie od sytuacji... w przypadku kantoronline jest raczej bezpiecznie i piszę to na podstawie moich doświadczeń, opinii w internecie oraz zaufania do spółek akcyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdecydowanie polecam internetową wymianę walut. W zestawieniu o koantorach można znaleźć więcej informacji na ten temat - listę kantorów, opis całej procedury, opinie użytkowników. Moim zdaniem - pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Poszukuję kantoru do wymiany walut, który oferuje dobre kursy, czy jesteście w stanie coś polecić?

 

Pozdrawiam!

 

Podstawowe pytanie w jakiej miejscowości szukasz tego kantoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zdania, że warto jest mieć znajomości w kantorze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcesz niski kurs, to skorzystaj z kantoru internetowego - Amronet jest ok. Wszystko jest bezpieczne i sprawdzone, spokojnie, bez stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam przez Internet, w kantorze Amronet. Wolę mieć walutę na rękę niż kartę walutową. Opłaca mi się zresztą, bo Amronet oferuje korzystne kursy, a wymiana przebiega sprawnie. Spread zastąpiony stałą prowizją:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam chwilę zastanowić się nad tym, jak wybieramy kantor internetowy. Wiem, że wiele osób poleca liderów w tej branży, niemniej jednak polecam zawsze samemu sprawdzić co się opłaca, a nie wierzyć na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja polecę lidera w tej branży, a jakże - Lider Walut. Korzystam z jego usług i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo prosty w obsłudze i oferuje świetne kursy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto dołożyć wszelkich starań związanych ze znalezieniem dobrego kursu. Należy uważać jednak na strony oferujące porównywania a do wszelkich opinii podchodzić ostrożnie. Nigdy nie wiadomo, czy strona, która pokazuje nam dany kantor jako numer jeden nie jest przez niego sponsorowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lider Walut to solidna firma. Nie jest jednak tak wiekowy jak niektóre inne kantory w necie. W sumie to jego siła, bo nie wykorzystuje pozycji i oferuje stale dobre kursy, a to spory plus, bo dinozaury tej branży często podbijają stawiki. Jak dla mnie to najzdrowszy kompromis miedzy kantorem rozpoznawalnym a dobrym kursem. Na pewno moje osobiste top 3. Czy to lider, oszczędnie powiem, że jest na dobrej drodze. Z pewnością jest bardzo przyjazny początkującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem zwolenniczką kantorów internetowych. Jak dla mnie nie ma większej różnicy, z którego z kantorów internetowych skorzystamy, byle by tylko trzymać się z dala od stacjonarnych. Dziwi mnie to, jakim cudem one wciąż jeszcze utrzymują tak wysokie kursy. Chyba jeszcze niewiele osób wie o możliwości wymiany gotówki bez konieczności biegania po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kantor online. Porównaj sobie proponowane przez nich kursy z konkurencją, a dojdziesz do tego samego wniosku. Ja akurat mieszkam w Szwajcarii i wymianiam internetowo franka na złótówki, żeby wspomóc finansowo rodzine, którą mam w Polsce, dlatego zależało mi na dobrym kursie. Dlatego wybrałem ten kantor internetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie postępujesz, e-kantory to świetna sprawa, by obniżyć koszty przelewów na polskie konto, ja kiedy zarabiałem w GBP robiłem tak samo, tyle że za pośrednictwem amronet. Jakby nie patrzeć internetowa wymiana walut stanowi wiele korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...