Skocz do zawartości
korsarz

Waga elektroniczna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest zwykły majsterkowicz zrobić wage elektroniczna ? Mam na myśli kupienie tych czujników a reszte samemu pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i można zrobić, ale po co. Waga łazienkowa to koszt dniówki na zasiłku dla bezrobotnych. Przynajmniej w takich cenach widziałem przeróżne markowe wagi w Leroy Merlin (link). Jeżeli potrzebujesz jakąś specjalną przeróbkę do odmierzania czegoś specyficznego, to proponuję kupić jakąś najtańszą wagę i rozebrać lub przerobić. Ja na tych zasadach przerabiam różne urządzenia. Co do wagi umożliwiającej konfekcjonowanie jakiś produktów to robię zwykłe wahadełka. Jednak mistrzem majsterkowania jest mój znajomy. Zrobił wiatrak z beczki plastikowej, który napędza pompkę napowietrzającą w zimie staw, gdzie hoduje ryby. Dzięki temu staw nigdy tam nie zamarza, a ryby nie duszą się zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym zrobić wage na której zważę max 12 ton wiadomo orginał jest fajny ale troche kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś takiego zrobic. z tym, że:

1 czy ta waga ma coś pokazywać elektronicznie, wyłączać jakieś elektryczne ustrojstwo?

2. czy ta waga ma mieć tylko wskazówkę, która będzie pokazywała obciążenie na ramieniu wagi.

 

Ad.1. czujniki tensometryczne nie są / są względnie tanie/drogie. Natomiast największy problem będzie z inteligencja tej wagi by waga "zrozumiała" kiedy ma coś tam wyłączyć. Waga tensometryczna, hakowa kosztuje jakieś 1500-2000 zł. Do tego musisz dorobić jeszcze jakiś wyłącznik na styczniku-przekaźniku który będzie obsługiwał coś tam (np. żmijkę zasypową).

 

Ad.2. prosta mechanika, kwestia policzenia przeciwwagi, długości ramion, przegubów i przełożeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki tensometryczne - kontynuując odpowiedź kolegi - należy również skalibrować co pewnie nie będzie takie łatwe w warunkach domowych. Inaczej nigdy nie będziesz wiedział czy waga prawidłowo wskazuje pomiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi mi o cos podobnego (link) tam pod spodem chyba cudów niema co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów oczywiście "tam pod spodem" nie ma, są za to czujniki tensometryczne, których jeśli po zamontowaniu nie skalibrujesz to i nie będziesz miał wiarygodnych pomiarów. Taki czujnik musi się "nauczyć" co to jest tona i dopiero wtedy prawidłowo waży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem taka wage (link) robie klatke i ma ona służyć do ważenia byków. Rozmawiałem z gościem o tej dużej wadze i powiedział że koszt elektroniki na czterech czujnikach po 5 ton każdy kosztuje 1500 brutto i jeśli ja sobie pospawam pomost to on przez telefon pokieruje mnie jak tą wage podłączyć i skalibrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla autora postu będzie za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie jest to wykonalne tylko po co kombinować i tracić czas, jak można kupić gotowe za nieduże pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

 

możecie mi powiedzieć, co sądzicie o wagach kpz?

Myślałem o takiej wadze: (link)

Słyszałem, że wagi tej firmy są całkiem dobre, ale jeszcze wolę się upewnić

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wagi mobilne według mnie mają w mobilwag.pl. Dostarczą ci ją, to po pierwsze. Po drugie ma niesamowicie małą wysokość, więc ograniczenie przestrzeni firmowej jest minimalne. Terminy realizacji powiedziałbym błyskawiczne, nawet przy składaniu większych zamówień. Znam firmę prawie od początków jej działalności, czyli rok 2002. Serwisanci profesjonaliści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pokombinować zawsze można. Zapraszam na (link). Mamy przeróżne wagi i czujniki - na pewno coś się znajdzie odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem na wadze nie warto oszczędzać, ponieważ tanie wagi potrafią bardzo przekłamywać, nie wspominając o tym, że ą bardzo awaryjne. Kiedyś kupiłem tanią wagę paletową i za długo mi nie posłużyła. Teraz mam solidną, która służy mi bez zarzutów od kilku dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu są dobre wagi platformowe Axisa (polski producent) (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moim zdaniem bardzo dobrej jakości są wagi z Wagi Wielkopolska. Ja kupowałem tam sprzęt i kilku moich znajomych, także mogę ręczyć za solidny sprzęt i fachowe doradztwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waga jak waga, kup taką ze średniej półki. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, by takie urządzenie jak waga mogło skrywać jakąś skomplikowaną technologię. Oczywiście nie ma co przesadnie oszczędzać na tym urządzeniu, ale prosty model nie musi być przecież zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wagi nie są drogie, chyba dłużej ci zejdzie z zrobieniem jej a nie zawsze masz pewność, że ci wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wagi z Wag Wielkopolskich i jestem z niej bardzo zadowolony. Wybór jest bardzo duży, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jaki temat o wagach waga jak waga - moim zdaniem tu filozofii nie ma...

Wazne zeby dobrze wskazywała wagę, a jaka jest i za ile to nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrej jakości wagi można dostać w Wagach Wielkopolskich. Korzystam z takiego urządzenia w domu. Jest bardzo dokładne i nie ma żadnego problemu z jego obsługą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...