Skocz do zawartości
Brad60

Ile będzie mnie kosztowało wybudowanie domu od zera?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam działkę budowlaną na której chciałbym postawić dom. Ile będzie mnie kosztowało wybudowanie domu od zera?

Myślałem o nieruchomości o powierzchni max 140 m kw, 3 pokoje, kuchnia, przedpokój. Najlepiej parterowy. Jak to wyliczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam działkę budowlaną na której chciałbym postawić dom. Ile będzie mnie kosztowało wybudowanie domu od zera?

Myślałem o nieruchomości o powierzchni max 140 m kw, 3 pokoje, kuchnia, przedpokój. Najlepiej parterowy. Jak to wyliczyć?

No to średniej wielkości dom. Powiem Ci, że bardzo wiele będzie zależało o tym w jakim standardzie chcesz go wykonać. Czy w bardzo wysokim czy jednak wystarczy Ci niższy. O ile wybudowanie domu w stanie surowym nie jest takie kosztowne to jednak wykończenie go pod klucz potrafi swoje kosztować.

Jakie mogą być mniej więcej koszta budowy w 2015 roku. Myślę,ze najmniej trzeba tak szykować ok 140 tys. złotych. Dodatkowo ok 100 tys.na wykończenie. I to w wersji bardziej ekonomicznej. Na pewno warto jest sobie zostawić trochę pieniędzy w zapasie . Zawsze mogą wyskoczyć niespodziewane dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznie się budować własny dom warto poczytać o doświadczeniach innych ludzi, którzy już przeszli tą drogę. Przy budowie trzeba przede wszytskim pamiętać o tym, że zawsze pojawią się nieprzewidziane wydatki i coś pójdzie nie tak. Trzeba się na to przygotować. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku zastanów się czy warto budować dom parterowy. taki dom podobno oznacza mniejsze koszty, ale czy tak jest w rzeczywistości? poczytaj o tym zanim wybierzesz projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile będzie mnie kosztowało wybudowanie domu od zera?

Myślałem o nieruchomości o powierzchni max 140 m kw, 3 pokoje, kuchnia, przedpokój. Najlepiej parterowy. Jak to wyliczyć?

 

Twoje pytanie jest trochę za ogólne. Nie wiemy na przykład, ile taki dom będzie miał okien, jak skomplikowana będzie konstrukcja dachu, jakie technologie energooszczędne chciałbyś zastosować itp.

 

Więc odpowiedź na Twoje pytanie nie będzie mogła być precyzyjna. Można jednak założyć że budowa domu o wskazanych przez ciebie parametrach powinna kosztować około 350 000 złotych (stan pod klucz), pod warunkiem zastosowania tanich rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty budowy wszystko zależny od materiałów jakich użyjesz, co to będzie za dom, jaki projekt, jaka wynajmiesz ekipę budowlaną jakich użyjesz materiałów typu cegły, dachówka, jakie masz możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wiecej informacji to bedzie latwiej odpowiedziec na przyklad jaki masz budzet, jaki rodzaj materialu i wykonczen cie interesuje itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz działkę to już jakiś koszt z głowy, ale pytanie czy masz podciągniętą energię elektryczną, wodę itd? O takich rzeczach również należy pomyśleć zanim zaczniesz, bo to generuje duże koszty. Następnie tak jak wspominano wcześniej materiał budowlany. Mój znajomy ostatnio chciał postawić pomieszczenie gospodarcze przy wolno stojących budynkach inwentarskich. Postawił budynek z pustaka, miał tam mieszkać przez chwilę. Powstał z tego całkiem fajny domek o powierzchni 110 m 2. Środek wykończony naprawdę porządnie i kosztowało go to 200 tys. Żałuje tylko teraz, że nie z cegły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku warto policzyć jakich wymiarów będzie ten dom, następnie ilość potrzebnych materiałów na m2 do tego doliczamy opłaty roboty, projekt i materiały dodatkowe. Ale to tak w bardzo dużym przybliżeniu, coś więcej trudno powiedzieć bez większej ilości szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...