Skocz do zawartości
Pęczek

Zbiór małych pęczków, kompleksowa usługa z pola do magazynu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, chodzi o zbiór małych pęczków z pola do magazynu. Pragnę się dowiedzieć jakie są u was koszty z tym związane. Dodam że W mojej okolicy koszty związane z zatrudnieniem samych ludzi pomijając transport po drodze to około 1 zł za szt. Jak według was ma się sprawa w poszczególnych rejonach naszego kraju. Oraz czy sama taka operacja jest dla was dużym problemem czy jednak spokojnie sobie z tym radzicie a także jaką dzienną wydajność zbioru przy jakiej liczbie ludzi i jakim rodzaju sprzętu jesteście w stanie osiągnąć? Serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to ponieważ chcę nabyć maszynę i świadczyć nią usługi. Maszyna ta umożliwia zbiór małych pęczków za pomocą ładowarki. działa to w ten sposób że maszyna zbiera pęczki i formuje z nich bele oraz obwiązuje ją czterema sznurkami na podobę jak w prasach wysokiego zgniotu. w taką belę wchodzi 9, 18 lub 21 pęczków po przywiezieniu można ją rozciąć i układać małe pęczki na szopach pod dachem lub w stodołach bez rozcinania. wydajność tej maszyny to 900-1000 małych pęczków na godzinę, więc w godzinę formuje około 50 bel gotowych do załadunku i rozładunku turem lub ładowarką. Reasumując mamy dużo szybszy zbiór bez konieczności najmowania dużej ilości ludzi oraz dużo szybszy i łatwiejszy transport słomy jeżeli pola są oddalone. Wymiary beli 21szt to około 2,4/1,4/0.9m natomiast 18szt to około 2,3/1,4/0,9m co za tym idzie można je pakować na tiry pod plandekę lub w kontener idealnie wykorzystując dostępne na naczepie miejsce. Bele 9szt nadają się idealnie do siana na sianokiszonkę bez problemu można je owijać w folię. Proszę śmiało pytać o wszystko chętnie porozmawiam na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uprawiam rzodkiewkę i młodą cebulkę , który sprzedaję na pęczki .

Chętnie podzielę się zyskiem pod warunkiem, że mi to wszystko zapęczkujesz , tak by w jednym pęczku było dokładnie 15 rzodkiewek lub 18 cebulki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
] W mojej okolicy koszty związane z zatrudnieniem samych ludzi pomijając transport po drodze to około 1 zł za szt. Jak według was ma się sprawa w poszczególnych rejonach naszego kraju. .

W/g mnie to nie wiem gdzie Ty mieszkasz , ale 1 zł za pęczek to stanowczo za dużo.

Wyobraż sobie że ja sprzedaję w dobrych latach pęczek rzodkiewki po 60 gr , a cebulki po 1 zł.

Wobec czego za pęczkowanie więcej jak 10-20 gr od sztuki za chuchu nie dam , chyba ze gumkę do związania pęczków dostarczysz sam , oraz sam wyrwiesz warzywa.

W takim wypadku mogę negocjować do 15 gr w przypadku rzodkiewki , lub 20-25 gr za cebulkę.

Przy moim kwaterunku i wyżywieniu , stawkę obniżam o 30 zł za dniówkę.

Co do kwaterunku hotel *** to nie jest , ale wszelkie niedostatki , wynagradzają młode Ukrainki , które rownież zatrudniam ,a są wspóllokatorkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Lanz , są Regiony gdzie ludzie na snopki (małe kostki) mówią "pęczek".Co swego czasu było dla mnie też zaskoczeniem , ale rozmowa była w realu i nie porozumienie zostało szybko wyjaśnione.Tak jak u mnie pole się "opryskuje" a u innych się "pryszcze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO niestety drobne nieporozumienie dialektu poszczególnych regionów... Chodzi o słomę małą kostkę dokładnie. przepraszam za niedokładne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na duże mówi się bele , a na małe beliki . Ci co jeszcze je presuja malą kostkę , zwana belikami ,wykorzystują szynę , która sama podaje je na przyczepę i wystarczy jeden człowiek który je układa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...