Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:14 Sro 25 Lis 2020

Programy rolnośrodowisowe na 2008 r.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robern

PostWysłany: 21:30 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I oczywiście musisz przedstawić plan RS i zasiewy mają się zgadzać.
Co do pozostałych punktów kontroli są "standardowe" czyli stały zestaw pytań Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiesLaw

PostWysłany: 16:33 Pią 9 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie jestem po kontroli z rolnictwa zrownowazonego pytaja o -swiadectwo ukonczenia kursu chemizacyjnego ,atest na opryskiwacz,ewidencje zabiegow +rejestr rolnosrodowiskowy przy wpisywaniu ilosci azotu nalezy pamietac o tym aby nie przekroczyc takiego jaki jest wyliczony w planie nawozowym no i oczywiscie rejestr ma byc prowadzony, u mnie bylo wszystko ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cez4R

PostWysłany: 13:08 Pon 17 Lis 2008    Temat postu: Kiedy płatność Odpowiedz z cytatem

Witam, pierwszy raz korzystam z programów R-Ś. Kiedy mogę spodziewać się płatności z tego tytułu? Słyszałem że w marcu?
Powrót do góry
Doradca_1

PostWysłany: 08:18 Wto 7 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak latają z GPS-em, to najważniejsze przypilnować, żeby szedł po miedzy i urządzenie trzymał na zewnątrz pola /z wychyloną ręką/. Jak coś się nie zgadza to nie zaakceptować pomiaru i niech mierzą taśmą. To tak na przyszłość. Pozdrawiam
Powrót do góry
Alberto

PostWysłany: 21:29 Pon 6 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic przeciwko kontrola tylko niech robią to kompetetnie jak mi zmierzyli pole na którym z dawna z dawnego wychodziło mi 2,26 ha a im GPS wyszło 2,09 ha to ja dziękuje. Okazało się później po moim odwołaniu ze gośc jak mierzył to nie zakończył pomiaru na końcu tylko jakieś 9 metrów przed końcem bo mówi do mnie że pod kątem jest. Na wszelki wypadek obleciałem taśmą i już można spać było spokojnie tylko w papierch musiał poprawiać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Doradca_1

PostWysłany: 13:53 Pon 6 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alberto.
Niestety można się kontroli spodziewać co rok. Nie ma znaczenia, że już miałeś kontrolę. Założone parametry kontrolne możesz spełniać co rok. Ale jeśli miałeś wszystko w porządku, to chyba nie masz czego się obawiać?
Powrót do góry
Alberto

PostWysłany: 10:50 Czw 2 Paź 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy po kontroli w pierwszym roku rolnośrodowiskowego w następnych latach też moga się pojawić są jakieś zasady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
robern

PostWysłany: 08:52 Sob 26 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy rodzaje na danej działce - czyli płodozmian się kłania. W danym roku na wszystkich działkach możesz mieć tą samą roślinę, ale za dwa lata muszą już być z innej grupy.
Powrót do góry
Wladislaw

PostWysłany: 12:13 Sro 23 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy uprawy roślin w gospodarstwie muszą obejmować 3 rodzaje w danym roku, czy trzy rodzaje w ciągu pięcioletniego okresu płodozmianu? Proszę o pewne informacje bo w moim przypadku to istotna sprawa.
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 21:35 Sob 26 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby odpowiedzieć na poniższe pytania to uszczegółowić trzeba kiedy było powiększone gospodarstwo. Jeśli w drugim roku to należało sporządzić nowy plan RŚ i dopiero po dwóch latach jego realizacji można przejść na nowe zasady.
Jeśli powiększasz gospodarstwo realizując już "poplony" to dodatkowe działki będą objęte dopłatami, jeśli złożysz na nie wniosek (wg planu RŚ).
Ekstensywne łąki na terenach Natura 2000 wymagają sporządzenia opinii biegłego.
Jeśli kupisz w tym roku zwierzęta to zgłaszasz je do Instytutu Zootechniki http://www.bioroznorodnosc.izoo.krakow.pl/ i od przyszłego roku zaczynasz je chronić Wink
Oprócz PlanoRS może być IUNGowski NawSald lub podobne.
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 15:02 Sob 26 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Państwa o pomoc Exclamation Exclamation
1 Gospodarstwo realizuje pakiet ochrona glebi wód dodzierżawiło i dokupiło w 2008 roku sporo ziemi czy to prawda że poplony zasiane na tych nowych działkach będą bez dopłat rolnośrodowiskowych.
2. Gospodarstwo realizuje 3 rok pakiet ochrona gleb i wód czy może przejść na nowe zasady, z tego co pamiętam w ustawie jest napisane w trzecim roku realizacji Embarassed tzn po trzecim zasiewie gorczycy czy po drugim zasiewie gorczycy
3.Czy to prawda że składając wniosek dot. ekstensywnych trwałych użytków zielonych konieczna jest opinia konserwatora przyrody, a w pakiecie sady tradycyjne opinia jabłkologa Very Happy
4 Czy jest jeszcze szansa by w tym roku dokupić zwierzęta i skorzystać pakietu ochrona ras rodzimych
5 Jakimi kryteriami posługiwać się przy rolnictwie zrównoważonym mając pładeozmian warzywny,i czy znacie Państwo jakiś program do obliczania bilansu azotu który jest bardziej zrównoważony niż plano Embarassed
Powrót do góry
kissmy...

PostWysłany: 20:41 Sro 23 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

program obejmuje wszystkie działki wchodzące w skład gospodarstwa, płatność nie przysługuje jedynie na obszarach o podwyższonej zawartości azotanów, na których obowiązują podobne ograniczenia co do nawożenia azotem
Powrót do góry
Technik rolnik

PostWysłany: 18:01 Sro 23 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płatnosc do ronictwa zrownowazonego jest do calego gospodarstwa czy tylko do go? Uzytki zielone eksensywne moznawpisywac w dowolenj czsesci kraju czy tylko wna okresonych terenach?
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 09:18 Pią 28 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co będzie jeżeli mam w planach sprzedaż jednej działki. Połowę chcę sprzedać w tym roku i nie będę składał do niej wniosku o dopłaty, a drugą połowę za dwa lata i chciałem na nią złożyć wniosek o dopłaty. Czy jak nie umieszczę jej we wniosku rolnośrodowiskowym-poplony i zrównoważone to będzie to błąd?(nie będzie się zgadzał z wnioskiem o dopłaty) A jak umieszczę we wniosku rolnośrodowiskowym to czy mogę zaplanować jej sprzedaż i w następnych latach nie wpisać w we wnioski o dopłaty rolnośrodowiskowe?
Powrót do góry
kur-rk

PostWysłany: 08:27 Pią 28 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Państwa, należy przeczytać uważnie instrukcję do wniosku rolnośrodowiskowego, ponieważ zasada wypełniania tych wniosków jest inna niż w latach poprzednich. Rolnik przystępując do programu rolnośrodowiskowego na lata 2007-2013 musi wypisać wszystkie działki rolne w gospodarstwie jakie posiada w taki sam sposób jak to były robione w dopłatach bezpośrednich na latach 2005 - 2006. Wniosek rolnośrodowiskowy musi być zgodny z płatnościami bezpośrednimi. W płatnościach bezpośrednich należy w każdej uprawie dodatkowo przypisać nazwę rośliny, bez względu czy jest symbol RS czy go nie ma.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
kur-rk

PostWysłany: 16:34 Nie 9 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uprawa gryki:
www.annales.umcs.lublin.pl/E/2006/02.pdf

uprawa gorczycy:
na ziarno
www.lodr.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=331
na poplony
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/pastewne/gorczyca_na_lata,8a238ab4e38d21575a92.html

natomiast soja:
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/zalecenia_dla_soi,7bf150030e56d1c3c41d.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
ursus 914

PostWysłany: 12:25 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje zainterseowała mnie gryka , gorczyca i soja . Muszę zdobyć jakąś wiedze na temat uprawy i zbioru tych roślin. Może ktoś mi na ten temat coś napisze. Bardzo prosze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szopen72

PostWysłany: 11:39 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gryka gorczyca słonecznik soja
Powrót do góry
ursus 914

PostWysłany: 11:28 Pią 7 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za radę ale rzepak nie wchidzi w grę ponieważ w moich stronach sie go nie uprawia i nie ma kombajnów przystosowanych do zbioru rzepaku, ziemniaki też nie bo świnie są na suchej karmie. A łubin i bobik są w tej samej grupie co mieszanka zbożowo- strączkowa czyli strączkowe. I tu jest problem bo nie ma co zasiać takiego co by można skarmić tucznikami chyba,że coś co by można sprzedać. Proszę o inne propozycje.
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 20:39 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzepak, łubin, bobik. Możesz też ziemniaczki uważyc dla świnek Laughing
Powrót do góry
ursus 914

PostWysłany: 17:15 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prosze o porade chcialbym skorzystać z programu rolnośrodowiskowego - rolnictwo zróżnicowane a uprawiam tylko zboże ponieważ zajmuję się produkcją tuczników. Jedną z trzech grup roślin było by zboże, drugą mieszanka zbożowo - straczkowa . Co by tu można wprowadzić jako trzecie ?
Powrót do góry
rolnikas

PostWysłany: 00:07 Czw 6 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wnioski beda od 15 maca, po co wam wczesniej.
na poczatek udac sie do doradcy rolno ODR i razem zastanowic sie czego chcesz sie podjac.
ale najpierw przeczytaj uwaznie rozporzadzenie zebys wiedział co mozesz u siebie zrobic
wniosek rolno prawie sie niebedzie roznic od starego - beda tylko nowe pakiety i warianty reszta to samo, wiec wypełnic wniosek to bułka z masłem.
zanim ktos z was podejmie decyzje ze jednak chce przystapic do programu niech najpierw wezmie sie za wypelnienie wniosku rolno a pozniej obszarówke, nie na odwrót.
pozdro
Powrót do góry
mariusz_farm

PostWysłany: 14:29 Sro 5 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo wniosek jest w lesie Very Happy
Powrót do góry
Wladislaw

PostWysłany: 14:21 Sro 5 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wzór wniosku jest gdzieś? Bo jest plan rolnośrodowiskowy instrukcja do niego a nie ma wniosku.
Powrót do góry
xsc924

PostWysłany: 21:37 Wto 4 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a juz znalazlem Twisted Evil

jakby to mogl szanowny mod usunac Rolling Eyes
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: