Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:59 Pon 23 Lis 2020

Doplata za orzech wloski - jaka ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł60

PostWysłany: 20:06 Wto 29 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jaka jest łączna suma dopŁat jakie można uzyskać do tej plantacji, oraz czy prowadząc konwencjonalne gospodarstwo można zaŁożyć sad z ekologicznymi orzechami a na pozostaŁych gruntach prowadzić normalne uprawy czy caŁe gospodarstwo musi być eko?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
malnika

PostWysłany: 15:06 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos sie orientuje czy do orzecha jest doplata uzupelniajaca 294zl ??
Powrót do góry
malnika

PostWysłany: 20:43 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam maly sad orzecha i w tym roku planuje dokupic jescze kilkanascie h ale juz gotowego sadu zeby nie zaczynac od nowa bo troche roboty przy tym bylo. no i dopisujac do mojego planu rolnosrodowiskowego nowy sad mam na starych warunkach korzystniejszych niz te co sa teraz.
Sadzonki mam co 10m. ogolnie tanio wychodzi mnie utrzymanie takiego sadu mimo ze wiekszosc prac zlecam okolicznym rolnikom. (talerzowanie, pielenie)
Powrót do góry
ekoplant

PostWysłany: 19:56 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzechotnik napisał:
Z tymi orzeszkami podobno jest nieżle i można zasadzić też na TUZ.Poza tym sadzi się je w szerokim rozstawie tak ,że koszenie spoko.Nieuzytek z drzewami orzechowymi, dopłaty a owocki mozna zbierać za kilka lat-cena nizezła a po Shocked tem drzewo na meble. fajnie.

Witam,
Ja przeszedłem tą drogę przez nieznana i mogę się podzielić jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości np. czy warto i trudno.
Powrót do góry
Grzechotnik

PostWysłany: 10:32 Czw 7 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi orzeszkami podobno jest nieżle i można zasadzić też na TUZ.Poza tym sadzi się je w szerokim rozstawie tak ,że koszenie spoko.Nieuzytek z drzewami orzechowymi, dopłaty a owocki mozna zbierać za kilka lat-cena nizezła a po Shocked tem drzewo na meble. fajnie.
Powrót do góry
Dopuser

PostWysłany: 10:01 Czw 10 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław11 napisał:

W skrócie: wybierasz jednostkę, wypełniasz formularze (to trwa), wpłacasz kasę na konto przyszłych kontroli, itd. Potem robi się Plan Rolno-środowiskowy, ale....nie w tym roku! Przejść zatem mozesz na ekologię i uzyskać certyfikat...

A jak wygląda sprawa z sadzonkami ? Są jakie s ograniczenia jeśli chodzi o źródło pochodzenia ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 09:40 Czw 10 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, muszę ruszyć d...sprzed szklanego ekranu.
W skrócie: wybierasz jednostkę, wypełniasz formularze (to trwa), wpłacasz kasę na konto przyszłych kontroli, itd. Potem robi się Plan Rolno-środowiskowy, ale....nie w tym roku! Przejść zatem mozesz na ekologię i uzyskać certyfikat, ale nie dostaniesz dopłaty z ARiMR, bo w tym roku naboru wniosków nie ma. Ale od przyszłego roku mozesz sie juz starać o to.
Powrót do góry
Dopuser

PostWysłany: 08:58 Czw 10 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanisław11 napisał:
[
Najpierw wybierz sobie Jednostkę Certyfikującą, czyli kontrolującą twoje przyszłe gospodarstwo. Jest ich kilka. Oni powiedzą, co robić dalej.

Przede wszystkim dzięki za odzew.... a propo jednostek certyfikujących: najbliższa jakieś 160km ode mnie Sad

http://www.rolnictwoekologiczne.org.pl/13_150.html

Ciekawe info jest tutaj:

http://www.ijhar-s.gov.pl/index.php?idkat=114

Cytat:
Trzeba sie spieszyć.

? A to dlaczego ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Stanisław11

PostWysłany: 08:25 Czw 10 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopuser napisał:
W ogóle jak założyć krok po kroku gospodarstwo ekologiczne z plantacją orzecha włośkiego ? Przecszedł już ktoś tę "drogę przez mękę" ?

Nie przeszedłem, ale wiem coś niecoś. Najpierw wybierz sobie Jednostkę Certyfikującą, czyli kontrolującą twoje przyszłe gospodarstwo. Jest ich kilka. Oni powiedzą, co robić dalej. Trzeba sie spieszyć.
Powrót do góry
Dopuser

PostWysłany: 09:03 Sro 9 Maj 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle jak założyć krok po kroku gospodarstwo ekologiczne z plantacją orzecha włośkiego ? Przecszedł już ktoś tę "drogę przez mękę" ?
Powrót do góry
Dopuser

PostWysłany: 07:34 Sro 9 Maj 2007    Temat postu: Doplata za orzech wloski - jaka ? Odpowiedz z cytatem

No wlasnie ? Ile wynosi ?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: