Skocz do zawartości
windprospect

dzierżawa ziemii pod elektrownie wiatrowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nazywam się Marek Klonowski. Obecnie pracuje dla firmy WindProspect. Firma realizuje parki wiatrowe w Anglii, Irlandii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i w Polsce. Jeśli wydaje Ci się ze masz dobry teren pod elektrownie wiatrowe (400 - 500 metrów do najbliższych budynków mieszkalnych, najlepiej duży odsłonięty teren), napisz do nas. marek.klonowski[malpa]windprospect.com

Jesteśmy w stanie zapłacić nawet do 5000 euro rocznie za jeden wiatrak na twoim polu (wiatraki musza być od siebie także oddalone o około 350 do 500m, ale jeśli zmieści się ich 10 możesz dostawać od nas przez najbliższe 30 lat nawet 50tys euro rocznie co daje około 15tyś złotych miesięcznie !!!) . Na wszystkie pytania chętnie odpowiem. pozdrawiam. Marek

 

p.s. do tego twoja ziemia dalej nadaje się do uprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja podpisalem umowe na 4 elektrownie wiatrowe o wysokosci 150 metrow ale zaplata to 0,5% procent od sprzedanej energi , troche malo ,no nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam ok 10ha pola na odslonietym terenie w okolicy kamienska. Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwa inwestycja na tym terenie i jakie bede mial z tego korzysci?? Ile sztuk wiatrakow moglo by powstac na tym terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 ha na uboczu, jak nigdzie nie wieje to tam jest wiaterek, jak obok lekko dmucha to tam ostro wieje! Chyba jakiś przeciąg. Mazowieckie, pole prostokątne 400*800 m brzegiem idzie linia wysokiego napięcia. Ile można tam postawić, może jakiś kontakt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja podpisałem umowe z brytyjską firmą postawią wiatraki ( 60 sztuk ) 2-2,5 mga czynsz dzierżawny 10000 € rocznie za wiatrak chyba dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja podpisałem umowe z brytyjską firmą postawią wiatraki ( 60 sztuk ) 2-2,5 mga czynsz dzierżawny 10000 € rocznie za wiatrak chyba dobrze ?

Eeee, jakoś mi się nie chce wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do pana marcina ktory posiada firme w okolicach czestochowy o ponowne podanie email poniewaz przypadkowo skasowalem prywatna wiadomosc od pana a mam kilka pytan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Stanisław11 wiesz nie musisz mam umowe i wiem co na niej pisze tak właściwie moge podać namiary do nich jak ktoś będzie chciał pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie orjetuje sie ktos czy mozna uzyskac dotacje z Uni Europejskiej do malego przydomowego wiatraka o mocy 6 KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja podpisałem umowe z brytyjską firmą postawią wiatraki ( 60 sztuk ) 2-2,5 mga czynsz dzierżawny 10000 € rocznie za wiatrak chyba dobrze ?

 

 

Płacimy 3% od sprzedanej energii I zielonych certyfikatow

Na obecna chwile 120 zł/MWh za energie i 230 zł/MWh za certyfikaty

 

Co dla jednej turbiny powiedzmy 2,3 MW Enercon daje :

 

 

365*24=8760 godzin w roku

 

Turbina pracuje z pelna moca gdy wiatr jest wiekszy niz 12 m/s wiec w roku w zaleznosci od miejsca wspolczynnik ktory mowi o wykozystaniu wiatru wynosi od 0,2 do 0,3. Dla ponizszego przykladu przyjme 0,25.

 

 

Energia produkowana rocznie przez turbine

8760*0,25*2,3=5037 MWh

 

I roczny zysk dla wlasciciela gruntów:

 

3% * 5037 * (120+230) = 52888 zł

 

 

Tyle rolnik dostanie za jedna turbine (przy wspolczynniku wykozystania wiatru 0,25)

Dodatkowo co roku wzrasta cena energii wiec także naleznosc dla wlasciciela

 

 

Pozdrawiam

Marek Klonowski

 

p.s. dodatkowo płacimy 1000 euro za podpisanie umowy dzierzawy od reki oraz 10 000 euro z dniem rozpoczecia budowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze kupicie ziemię na wlasność.Pytam gdyż jakoś nie widzę sensu ekonomicznego płacic komuś 50 tyś?rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra uwaga gargamel ,tutaj cos jest smierdzacego ,a koledzy rolnicy pamietajcie ze podpisujecie umowy dokumenty z potezna firma wiec ..... radary w ruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za takie pieniądze kupicie ziemię na wlasność.Pytam gdyż jakoś nie widzę sensu ekonomicznego płacic komuś 50 tyś?rok.

 

Bardzo chetnie kupiłbym ziemie na własnośc jakbym mial pieniadze i pewnosc ze bedzie mozna wybudowac farme wiatrowa i podłączyc ja do sieci. Niestety pieniedzy nie mam a wiatraki zaczynaja przynosic dochody dopiero jak sie krecą wiec z czego bym splacał ewentualna pozyczke przez pierwsze dwa lata gdybym kupił ziemię ?

 

Dodatkowo pieniadze na same wiatraki tez sa pozyczone (zazwyczaj od Banku na 5% i 15 lat) i przez pierwsze 7 do 15 lat (zalezy jak wieje) wiatraki sie kreca ale cala kasa idzie na spłate tego kredytu, eksploatacje, oplaty dla wlasciciela ziemi i podatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,choć wydaje mi sie że 50tyś to dużo.Fajnie wyglądają wiatraczane fermy u naszych zachodnich sąsidów,przejeżdżając przejscie w Jędrzychowicach sa ich po drodze cale stada ,jeżdzę najczęsciej nocą ale jest tego sporo i nierzadko więcej jak 50szt na jednej farmie.Widać że dbają tam o ten temat.Nie chodziło mi o podejrzenia tylko o wielkość kwoty za dzierżawę ,a ta jest duza i sądze że za połowę tez chętnych by nie brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już podjął współpracę z tą firmą, bo starałem się szukać kontaktu w necie, ale żadnego adresu, ani numeru telefonu nie znalazłem, tylko możliwy jest kontakt przez maila, czy to nie wydaje się Wam dziwne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszał ktoś o firmie Windprojekt z Inowrocławia ,a może ktoś z nią wspópracuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś już podjął współpracę z tą firmą, bo starałem się szukać kontaktu w necie, ale żadnego adresu, ani numeru telefonu nie znalazłem, tylko możliwy jest kontakt przez maila, czy to nie wydaje się Wam dziwne ?

 

Na stronie konkurencji za wiele nie ma nic w PL chyba nie robili.

 

A co do Windprojektu, to przeciez jest ich strona:

 

http://windprojekt.pl

 

no i kontakty

http://windprojekt.pl/kontakt.html

 

Znajomy z nimi wspólpracował i jest bardzo zadowolony. Konkretni ludzie, z tego co wiem, to w całej Polsce działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteśmy w stanie zapłacić nawet do 5000 euro rocznie za jeden wiatrak na twoim polu

.....

52888 zł

Tyle rolnik dostanie za jedna turbine

....

p.s. dodatkowo płacimy 1000 euro za podpisanie umowy dzierzawy od reki oraz 10 000 euro z dniem rozpoczecia budowy !

...

Bardzo chetnie kupiłbym ziemie na własnośc jakbym mial pieniadze i pewnosc ze bedzie mozna wybudowac farme wiatrowa i podłączyc ja do sieci. Niestety pieniedzy nie mam

 

Jak się ma jeden wpis do drugiego?

Raz płacicie 52 tys. zł + 1 tys. EU za podpisanie + 10 tys. EU od ręki,

potem nagle 5 tys. EU,

a na końcu: "niestety nie mamy pieniędzy".

To wiecie co robicie? Zapłaciliście już komuś i wiecie ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry gargamel, źle klikło mi się cytowanie, chodziło o teksty Windprospectu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś sprawdzał, czy w naszych Polskich warunkach wiatr da takie zarobki?

Z tego co wiem - nikt nie stawia wiatraków bez wcześniejszych badań. Pewnie kojarzycie takie wysokie, smukłe wieże zakończone "szpikulcem" (mnie trochę przypominają małe, przesyłowe anteny radiowe.) Dopiero mając wyniki takich badań można określić przyszłe zyski.

A - jeszcze jedno - u nas kilka takich widziała i ciekawa jestem, jaki będzie efekt, bo firma planuje postawić kilkadziesiąt wiatraków, ale na jednym polu, a wzdłuż gór - promień co najmniej 35 - 40 km.

POzdrawiam wszystkich miłośników "czystej energii"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...