Skocz do zawartości
RAFALW

MF 6170

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , właśnie jestem w trakcie wyjmowania i rozbierania skrzyni biegów MF 6170 kolegi , w zeszłym roku po zakupie rozpadło się łożysko igiełkowe na dolnych wałkach i uszkodziło kilka zębatek , kolega dał ciągnik do mechanika który wymienił uszkodzone części , jesienią podczas orki na pierwszym biegu( tak mi powiedział) , zdusiło ciągnik i z pola wrócił na 4 biegu bo na nim tylko nie dławiło silnika , po zdjęciu pokrywy bocznej skrzyni okazało się że zespawalo tryb 4 biegu z z wałkiem .Wymiana części nie jest dla mnie problemem tylko zastanawia mnie przyczyna tego zajścia bo kolega nie pamięta które tryby były wymieniane ,czy możliwe że ten tryb był za ciasny na wałek ?, Smarowanie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że ciągnik nie jest używany intensywnie , miał ktoś może kiedyś podobny przypadek?? U mnie w 3080 zespawalo kiedyś tulejkę trybu żółw- zając i można było jechać tylko na żółwiu ale przyczyną był brak oleju w skrzyni który wyciekł podczas długiej jazdy a w tym przypadku podejrzewam ten tryb że był wymieniany i był za ciasny lub coś w tym stylu , jeżeli ktoś miał coś podobnego to proszę o podpowiedź , ...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...