Skocz do zawartości
Jola1

ceny jaj wylęgowch

Rekomendowane odpowiedzi

witam hodowców reprodukcji i nie tylko , co taka cisza na forum piszcie jak sytuacja w jajku wylęgowym, jak ceny na wolnym i kontrakcie? u mnie płd.wsch. ( lubelskie i podkarpacie) na wolnym 0,75-0,80 a kontrakt 0,70 i nie mam zapasów jajko schodzi a co u was piszcie? pozdrawiam i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008 .Pozdrawiam wszystkich hodowców drobiu wszelakiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo. rynek prywatny 0,75 i więcej, kontraktacja 0,7, nie ma żadnych problemów ze zbyciem jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas (podlaskie) w podkupie 0,7. Jeśli można spytać- kto konkretnie u was płaci 0,75 i więcej? Trzeba powoli do cen przedgrypowych wrócić-nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili w strefie zapowietrzonej i w tej nastepnej nie wolno wstawiac kurczat, gdy ten okres sie skonczy pewnie wszyscy beda chcieli naraz wstawiac a sa tu duze ilosci brojlerzystow. ciekawe czy to pozowli juz powoli srubowac cene jaja wylegowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam cena za jajo na dzien dzisiejszy?? na mazowszu wciąż 70-75 choć są próby zbijania ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Powiedzcie mi jaką macie cenę jaj Ja mam 5zł (w cenę jest już wliczony vat) No niestety to nie nie jest zbyt dużo w porównaniu z ceną zboża Jeszcze do tego dochodzi zatrudnienie osoby do mycia tych jajek...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam cena za jajo na dzien dzisiejszy?? na mazowszu wciąż 70-75 choć są próby zbijania ceny

 

ponoć raczej próby kupienia w ogóle. ponoć ok 90 (na poczatku tego tygodnia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam cena za jajo na dzien dzisiejszy?? na mazowszu wciąż 70-75 choć są próby zbijania ceny

 

ponoć raczej próby kupienia w ogóle. ponoć ok 90 (na poczatku tego tygodnia)

 

No u nas takich sygnałów jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Powiedzcie mi jaką macie cenę jaj Ja mam 5zł (w cenę jest już wliczony vat) No niestety to nie nie jest zbyt dużo w porównaniu z ceną zboża Jeszcze do tego dochodzi zatrudnienie osoby do mycia tych jajek...

Pozdrawiam

 

5zł to cena za wytłaczankę czy za kilogram???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj wylęgowych się utrzymują na poziomie 0,7-0,8zł , z pewnością nie obserwuje się nadwyżek ,jaja się nie odkładają przynajmniej na pd-wsch.Polski, ceny pasz w górę na dzisiaj u nas na II okres nieśności 1030zł za tonę . Jak ceny jaj i pasz w innych rejonach - piszcie, wymieniajmy się informacjami. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ceny paszy na tym samym poziomiie, jajo netto 67, 68. Jak tam wolny rynek jest zainteresowanie i jakie ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jaj zależy dla kogo : integracje 68-70 bazowa, wolny rynek 60-80gr . Pasza od wczoraj o 20zł do góry (za pasze na pierwszy okres 1040netto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno , w 2007 r wstawienia reprodukcji mięsnej wzrosly o 20% .Ciekawe czy 2008 r to wchłonie ( troszke salcia... troszke eksport..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze jedno , w 2007 r wstawienia reprodukcji mięsnej wzrosly o 20% .Ciekawe czy 2008 r to wchłonie ( troszke salcia... troszke eksport..)

 

Tja... gdzie to się pomieściło? Hurra optymizm i ryzyko(potencjał trza mić) czy pewne kontrakty?

Troszkę eksport? - oj nie troszkę ino dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cisza w temacie więc sprubuje go ożywić . Jak wasze wylęgarnie podchodzą do tematu przedterminowego zlikwidowania stada z powodu np. salmonelli? Jest to dla nich duży problem gdy mają długoterminowe umowy na zbyt pisklaka . Moje narazie tematu nie ruszają , myśle że takie umowy sprzedaży piskląt powinny mieć uwzględniony temat ryzyka biologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...