Skocz do zawartości
ernicon

Eksport Żywca Wołowegodo Włoch

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę ukrywał jestem nowy w tym przemyśle więc proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego czyli Was drodzy czytelnicy. Otóż parę tygodni temu wpadłem na pomysł sprzedaży naszego żywca wołowego do Włoch i jak do tej pory pozamykałem sprawy tutaj gdzie jestem czyli we Włoszech tzn znalazłem konsultanta który jest specjalistą tu na rynku włoskim i zgodził sie mi pomóc a co za tym poszło i znalazł się odbiorca naszego mięsa oraz masarnie jak i transport. Teraz potrzebuje poszukać firm w Polsce z którymi będę współpracować i które będą mnie gwarantować Żywca Wołowego w takiej klasie i jakości mięsa jaką wybierze konsultant który będzie przy kupnie i sprzedaży żywca oraz takie które będę mógł wywieść i sprzedać tu na miejscu. Jeszcze proszę o nakierowanie mnie jakie dokumenty muszę załatwić, co powinienem może jeszcze wiedzieć żeby to wszystko było Legalne od początku do końca. Wspomnę że moja firma będzie założona we Włoszech.

Dziękuje bardzo za poświęcenie swojego czasu i proszę o drobne radu lub sugestie jak to zrobić żeby było dobrze. POZDRAWIAM AREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezu

Co za amatorszczyzna

Kolejny cwaniaczek co szuka leszczy do skubania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ło Jezu

Co za amatorszczyzna

Kolejny cwaniaczek co szuka leszczy do skubania

JUŻ NIE JEDEN SKUPYWAŁ BYDŁO NA WŁOCHY A POTEM KASY NIEBYŁO WIDAĆ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak we Włoszech ale w Niemczech jest możliwość ubezpieczenia towaru od niewypłacenia środków pieniężnych z tego co wiem do 85% to w dużej mierze umożliwia zredukować ryzyko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś satysfakcjonuje takie ryzyko to i oczywiście, - zawsze lepiej mieć 85% niż nic.

Chociaż odzyskanie tych 85% od ubezpieczyciela też wcale nie jest takie słodkie i proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że z ubezpieczycielami trzeba cierpliwości... Jednak uważam, że nie jest możliwe zredukować ryzyka do zera. Jeśli ktoś chce eksportować to zawsze pierwsze transakcje są o podwyższonym ryzyku. Jak trafisz na rzetelną firmę to możesz mieć zbyt na kilka lat, jednak nigdy bym nie postawił wszystkiego na jedna kartę i dlatego uważam, że ubezpieczenia są najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...