Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:00 Wto 25 Wrz 2018

Agrolok
Wszystko o trzodzie chlewnej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł60

PostWysłany: 23:34 Nie 15 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co z tymi rolnikami co nie mają zarejestrowanych świń.
Znam takich co mają jedną maciore i nigdy nigdzie nie zgłaszali tej hodowli do nich też przyjdą Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zitkar

PostWysłany: 15:32 Sob 14 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł60 napisał:
Witam
Czy odwiedzają wszystkich czy mają jakąś liste?

próbki biorą od wrzystkich ,po trzy razy
Powrót do góry
Paweł60

PostWysłany: 23:09 Pią 13 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy odwiedzają wszystkich czy mają jakąś liste?
Powrót do góry
gregor 80

PostWysłany: 22:30 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tez wycinaja ! Wczoraj rozmawialem z weteryniarzem i mowil ze szczepienia gdzie na wsi byl wynik pozytywny chyba z 3 razy i potem znow krew beda pobierac ! A gdzie niema to dalej probki beda brac !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zitkar

PostWysłany: 21:52 Czw 12 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubuś napisał:
troche to dziwne, bo ja też jestem z Twojej okolicy i mnie lekarz mówił, że zaczynają się szczepienia przeciw aujaszkiemu a nie ponowne branie próbek.
ponowne próbki mają być brane za jakiś czas (dłuższy) po szczepieniach

u nas pierwsze próbki pobierali w maju drugie w pażdzierniku a trzecie właśnie sie odbywają co do tych szczepień o których piszesz to tylko tam sie one odbywają gdzie był wynik pozytywny ,a swoją drogą to macie szczęście w nieszczęściu bo u nas wycinają stada Sad
Powrót do góry
kubuś

PostWysłany: 17:23 Pon 9 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche to dziwne, bo ja też jestem z Twojej okolicy i mnie lekarz mówił, że zaczynają się szczepienia przeciw aujaszkiemu a nie ponowne branie próbek.
ponowne próbki mają być brane za jakiś czas (dłuższy) po szczepieniach
Powrót do góry
gregor 80

PostWysłany: 15:10 Pon 9 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj sie dowiedzialem ze w naszej okolicy zaczynaja drugi raz pobierac krew od swin na chorobe aujszkiego ! Teraz ponoc maja brac wiecej probek ! Smieszy mnie ta cala sytuacja bo nawet lekarz weterynari nie umial mi wytlumaczyc czym ta choroba sie obiawia ja przedtem brali probki !
Powrót do góry
soltysdaniel

PostWysłany: 14:47 Nie 8 Lut 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! mam pytanie czy ktorys z hodowców uzywa moze koncentratów firmy Blattin np Blattivit 15 10 % jesli tak to prosze o opinie,ja stosuje je od niedawna i na razie czekam na wyniki ale z obserwacji moich wynika ze jest dobrze.Pozdrawiam
Powrót do góry
gregor 80

PostWysłany: 23:14 Nie 25 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupowalem knurka jesienia mil 6 miesiecy od Linkow z szadku cena 900 zl czysty pbz !
Powrót do góry
Mariusz Nowak

PostWysłany: 10:49 Nie 25 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam chciałbym sie poradzic jakie knury uwazacie za najlepsze?Gdzie kupowac najlepiej,i jak to cenowo wyglada.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Paweł60

PostWysłany: 23:55 Sob 24 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką temperature ma mieć woda do picia dla warchlaków i tuczników Question
Powrót do góry
pol308

PostWysłany: 17:39 Sro 21 Sty 2009    Temat postu: skup Odpowiedz z cytatem

w jakiej cenie jest teraz 1kg żywca w skupie?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
wetman

PostWysłany: 20:52 Pon 1 Gru 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok! Nieźle "dźwięczysz" jak Cię wkurzyc! To dobrze. A możesz mi (rozumiem, że fizjologię znasz na pamięć) powiedzieć na czym w skrócie polega ten "przyspieszacz" metabolizmu, bo ze strony podanej to same peany, a mnie trzeba czystej informacji. Jako lekarz mam pewien wpływ na hodowców, łatwiej uwierzą mnie niż gościowi ze Szwajcarii w garniturze. Ale oczywiście prawda jest tylko jedna! Daję Ci namiar na mój e-mail na priva. Czekam z zainteresowaniem, ale nie do emerytury! Pozdrowienia. Laughing
Powrót do góry
Bioma

PostWysłany: 22:23 Czw 27 Lis 2008    Temat postu: male rozszerzenie Odpowiedz z cytatem

Nie masz niestety udostepnionego maila, fotek nie moge wiec dokleic. Przyslij mi wiec na prywatna poczte to Ci wysle conieco.

Jestes lekarzem weterynarii wiec masz tu sciezke do miejsc po fachu
www.bioma.com kliknij w Geola polewej na marginesie i masz nasze produkty dla zwierzat domowych akwariow ptakow gospodarstw domowych i calej reszty, nizej oferta do sieci sklepow na dzialy z pozywieniem dla psow i kotow ,wroc i kliknij na Sweet Pharma to sa preparaty dla ludzi na rozne dolegliwosci. ( to dziala bo srodek na odchuzanie bierze sam wynalazca formuly i zjechal z blisko 200kg do prawie 100kg w ciagu jednego roku bez zadnej diety - mam Go na codzien przed oczami).
wroc kliknij na Ekola jest to odnoga firmy zajmujaca sie w skrocie redystrybucja zywnosci otrzymanej na bazie stosowania produktow Biomy w produkcji calkowicie bez chemii .
Wroc i kliknij na crgielki na lewym pasku pod Geolife kliknij na certificats - masz tam wszystie najwazniejsze jednostki certyfikujace ktore byly sitem dla naszych produktow. Jest nawet certyfikat wydany przez odpowiednik naszego Ministerstwa Zdrowia.

Jako jedyni posiadamy preparaty o klasie toksycznosci ZERO
Exclamation
Mozesz je zaaplikowac niemowlakom bez gotowania

A teraz klikaj gdzie chcesz to troche zobaczysz strukture tej machiny.

Czesc danych technicznych z zootechniki masz w opracowaniach na www.geolife.ch pod nazwa Kopros jak chcesz to wysle Ci rozszerzenie po polsku.

Moze jakis film z terenu na DVD? Sprewdz tez na www.geolife.ch pod labo essai w j. francuskim tam masz nprzyklady testow w roznych krajach sprzed lat ale tylko na warzywkach.

Cos jeszcze w druku? Mam tego na tony z 80 ciu lat badan i 15 lat testow.

Pozdrawiam i milej nieprzespanej nocki Smile

Mariusz Rosolowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Bioma

PostWysłany: 21:25 Czw 27 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Wetman.

Zajrzyj na strony www.bioma.com lub www.geolife.ch zmarnuj jeden wieczor
i zobaczysz, ze to nie krzak. To, ze nie wierzysz to normalne,wiekszosc tak reaguje i wcale sie nie dziwie bo jak pierwszy raz spotkalem sie z tym preparatem to tez myslelem, ze to kolejne naciaganie na horyzoncie. Poszperalem po internecie i zetknalem sie na pierwszy rzut oka z takimi samymi produktami w tak wielu miejscach, ze tylko sie w moim przekonaniu utwierdzilem. Dalem spokoj. Po roku przez przypadek trafilem do ogrodnictwa ktore zrobilo proby rok wczesniej a w tym czasie stosowali te preparaty juz na calej powierzchni upraw. Wlasciciel oprowadzil mnie po calosci a w jednym z tuneli pokazal mi jak wyglada porownanie uprawy ,,tradycyjnej'' z ta traktowana preparatami. Nic wiecej juz mowic nie musial. Dotarlem do producenta a ze jestem wiekszym niedowiarkiem niz myslisz poprosilem o dokumentacje szczegolowa by dowiedziec sie w czym tkwi sedno i jaka jest roznica w porownaniu z tym co juz wczesniej znalazlem na rynku. Poswiecilem rok na wyjazdy spotkania z firmowymi mikrobiologamii bo chcialem wiedziec wiecej by mi cos nie umknelo lub zaskoczylo potem. Im dalej brnalem, tym wygladalo to jeszcze bardziej niesamowicie.
Dzis pracuje w firmie Bioma i wiem dlaczego. Rzeczywiscie mamy bardzo dobry produkt.
Dam Ci przyklad z ostatniego kontraktu z ubieglego tygodnia z Kanady. Najwiekszy producent kurczakow stamtad zrobil wiosna test na jednym kurniku 1000m2 10 tys kurczakow. Normalny cykl tuczu 48 dni. Po zastosowaniu preparatu cykl do tej samej wagi skrocil mu sie o tydzien. Na preparat wydal 600 USD. Zyskal tydzien czasu i w ciagu tuczu zuzyl o 10% mniej paszy niz tradycyjnie w ciagu tych 41 dni. Zyskal wiec juz dwukrotnie. Upadki spadly do mniej niz 0,2% (porownaj ile maja na kurnikach)
a do tego przy uboju okazalo sie ze nie znalezli zadnej chorej sztuki. Musial sie tlumaczyc skad wzial mieso o takich parametrach. Podziel teraz 600USD przez kilogramy miesa ktore otrzymal. Jaki masz koszt? -Zaden!!!

Podpisal kontrakt na cala swoja produkcje plus na dystrybucje na terenie Kanady. Dzis minal tydzien.
Jak myslisz, ile czasu uplynie jak do Polski trafia jeszcze tansze i tym razem dobrej jakosci mrozone udka z Kanady? Sam sobie odpowiedz.
I tak pomalu w kazdej dziedzinie lacznie z ta ropa z ktorej posmiewasz.

Ja wiem jedno - madry Polak po szkodzie. A ja tu jestem po to, zeby tak sie nie stalo i biadolace towarzystwo obudzilo sie, bo za pare lat nawet kurzu ogona wyscigu juz nie bedziemy widziec.
Exclamation Exclamation

Jak mi sie uda to wysle Tobie pare fotek z terenu na maila (to tak zebys nie mogl zasnac przez pare dni)

Pozdrawiam

Mariusz Rosolowski
mymm2008@hotmail.com
+41 79 3755515
Powrót do góry
wetman

PostWysłany: 00:59 Czw 27 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, że po dodaniu do oleju napędowego spala się on do czystej wody i tlenu w formie niezjonizowanej? To rzeczywiście rewelacja! Jeśli jescze dodatkowo, tak zupełnie przypadkiem kosztuje grosze, to ja wysyłam prośbę do Sztokholmu o NOBLA!
Piszmy na trzeźwo, a zresztą po co! Pozdrowienia. Laughing
Powrót do góry
Bioma

PostWysłany: 12:07 Sro 26 Lis 2008    Temat postu: nowa generacja preparatow Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przebywam obecnie w Szwajcarii i zaczynam prace w firmie ktora opatentowala niedawno cala game preparatow biologicznych przydatnych
w zootechnice produkcji rolnej oczyszczalniach i wielu innych dziedzinach Rewelacja absolutna!!!

Posiadamy w swojej ofercie produkt o nazwie Kopros ktory rozwiazuje wiele problemow na raz:
-stosowany jest jako oprysk (zwyklym opryskiwaczem) na sciolke a jeszcze
epiej bezposrednio na zwierzeta
-blyskawicznie rozklada (kompostuje obornik ,gnojowice i inne odpadki
oslinne
-obniza obietosc obornika o ok 70%,
-podwyzsza wartosc jako nawozu
-mozliwosc wywozu gnojowicy i obornika praktycznie na biezaco na pola
proces jest bardzo szybki)
-nie ma potrzeby napowietrzania (pryzma i basen same produkuja potrzebny
o rozkladu tlen) nie trzeba mieszadel
-uniemozliwia rozwoj much i innych pasozytow(plaga w gospodarstwach)
-redukuje ilosc bakterii coli i innych patogenow chorobotworczych rowniez
a skorze racicach zwierzat
-rozklada amoniak w ciagu 2-3 dni (zanika rowniez odor i nie ma go rowniez
ozniej na polach)
-zwierzeta lepiej oddychaja i maja lepsza kondycje
-zwierzeta mniej choruja mniej antybiotykow , mniej padniec
-czas dorastania do wagi skraca sie o ok 10%
-mniejsze zuzycie pasz na jednostke przyrostu
-mieso ma lepsza jakosc
-latwiej utrzymac czystosc
-oczyszcza skore zwierzat kanaly sciekowe ruszta wyciagi mechaniczne sciany
obor i tuczarni
-nie uwalnia dwutlenku wegla do atmosfery tylko wiaze wegiel w
owstajacym komposcie
-jako jedyny produkt na swiecie umozliwia produkcje rolna bez emisji gazow
ieplarnianych
-kwota emisyjna niezuzywana moze byc sprzedana na wolnym rynku
-oczyszcza otoczenie obor gnojowisk i przecieki gnojowicy na powierzchni
raz w glab gruntu a takze w wodzie stojacej plynacej lub ciekach
odziemnych
-poprawa warunkow bytowych zwierzat i pracy i zamieszkania w okolicy (brak
okuczliwego odoru)
-wraz z obornikiem proces czesciowo przenosi sie na pola przyspieszajac
ozklad martwej materii organicznej
-kompletnie nieszkodliwy dla otoczenia (klasa toksycznosci ,,zero"-mozna sie
apic bez obawy)
-wylacznie naturalny na bazie enzymow
-latwy do stosowania (1x na 2 tyg potem rzadziej)
-atesty w Szwajcarii UE i poza

Posiadamy preparaty do stosowania przy wszystkich uprawach rolnych, sadowniczych warzywniczych kwiaciarskich w tunelach i szklarniach wysypiskach rowniez toksycznych skazeniach w tym ropopochodnymi we wszystkichmozliwych srodowiskach, w oczyszczalniach sciekow przemyslowych i przydomowych biogazowniach skladowiskach odpadow.Jako jedyni posiadamy przetestowany z powodzeniem w Czarnobylu preparat rozkladajacy opady radioaktywne w ciagu zaledwie miesiaca!

Ilosc zastosowan jest ogromna wymienilem tylko niewielki wycinek

Sa to preparaty 100% biologiczne bez zadnej chemii OGM czy w inny sposob modyfikowane,zadnych super-bakterii
Nie maja zadnych odpowiednikow do ktorych mozna by je porownac.

Zainteresowanym przesle dokumentacje na maila(czesc juz gotowa po polsku) (pelna jest po angielsku i francusku). Preparaty sa juz dostepne ale na razie wysylka bezposrednio ze Szwajcarii

Dolaczylem do tego zespolu bo uwazam ze czeka nas rewolucja w rolnictwie ochronie srodowiska i wielu innych dziedzinach.
Bede przygotowywal produkty do wjscia na polski rynek. W wielu krajach prowadzone sa obecnie rozmowy w celu uruchomienia dystrybucji, w wielu dystrybucja juz zaczyna dzialac pelna para.

Ze wzgledu na swiezosc tematu i ogrom pracy jakis czas jeszcze bedziemy prowadzic dystrybucje ze Szwajcarii. Komorka polska tutaj bedzie sie rozrastac na miare zaangazowania w Polsce.

Poszukujemy chetnych ktorzy beda w Polsce pierwszymi - duze rabaty dla pierwszych ktorzy podejma wspolprace na caly jej okres
Poszukujemy przedstawicieli w celu dystrybucji.
Oferujemy znakomite produkty i szkolenie rowniez po polsku dla zainteresowanych.

Nie badzmy w tyle jak zawsze!

Z Powazaniem

Mariusz Rosolowski
Powrót do góry
arczi-74

PostWysłany: 17:02 Pon 17 Lis 2008    Temat postu: Re: do luki21 Odpowiedz z cytatem

arczi-74 napisał:
luki21
Po pierwsze nie wiem co nazywasz pierwiastką ale domyślam się że to locha pierwszy poród.
Daj jej 2ml oxytocyny na wzmocnienie produkcji mleka i teraz ja widzę 2 metody w zależności od tego ile macior ci się prosi tygodniowo (u mnie jest 350 i co tydzień wchodzi około 17-20 na porodówkę).
Jeżeli masz małą ilość to proponuję zamienić prosięta czyli te od tej co się wyprosiła daj loszce lub młodej maciorze która prosiła się w ubiegłym tygodniu (max.7 dni) a te większe 7-io dniowe do tej co ma problem z mlekiem. Większe prosięta są w stanie dłużej i intensywniej stymulować także powinny sobie poradzić.
Jak co to pisz na PM.

sorry nie kuknołem na datę ale może komuś się przyda
Powrót do góry
arczi-74

PostWysłany: 16:59 Pon 17 Lis 2008    Temat postu: do luki21 Odpowiedz z cytatem

luki21
Po pierwsze nie wiem co nazywasz pierwiastką ale domyślam się że to locha pierwszy poród.
Daj jej 2ml oxytocyny na wzmocnienie produkcji mleka i teraz ja widzę 2 metody w zależności od tego ile macior ci się prosi tygodniowo (u mnie jest 350 i co tydzień wchodzi około 17-20 na porodówkę).
Jeżeli masz małą ilość to proponuję zamienić prosięta czyli te od tej co się wyprosiła daj loszce lub młodej maciorze która prosiła się w ubiegłym tygodniu (max.7 dni) a te większe 7-io dniowe do tej co ma problem z mlekiem. Większe prosięta są w stanie dłużej i intensywniej stymulować także powinny sobie poradzić.
Jak co to pisz na PM.
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 08:51 Czw 13 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanko czy opłaca się przeszczepić warchlaki z zakupu na mykoplazmę jeżeli byłu za młodu szczepione?
Powrót do góry
luki21

PostWysłany: 16:07 Pon 10 Lis 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie mam taki problem wczoraj oprosiła mi się pierwiastka porób trwał 8h z pomocą weterynarza który wyciągał prosiaki bo były bardzo duże dwa udusiły się w kanele rodnym żywych wyszło 8szt wczoraj wieczorem okazało się że maciora nie ma mleka co robić? jak się prosiła to było bo sprawdzałem i prosiaki ciągły a teraz nie dostała jakieś zastrzyki ale to nic nie dało....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
Majcher

PostWysłany: 16:13 Nie 7 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MAm do was małe pytanie nie wiecie czasem czy dobre są lochy pietrain ???
Powrót do góry
andrzej56

PostWysłany: 20:28 Czw 21 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hans napisał:
taaaaaaaaaa i starter tez jest bardzo dobry na pszenzycie Rolling Eyes
i warchlak 25kg tez moze wpierniczac pszenzytko do woli...........malo prawdopodobne

Tak jest bardzo dobry!!!
Od czerwca do lipca tak właśnie odchowałem 48 szt. i żadna nie padła. Nie miałem innego zboża jak pszenżyto i troszkę jęczmienia, a tuczniki zakupione
3 marca sprzedane 4 czerwca w średniej wadze 107kg netto- czy to źle?
Miały lepsze przyrosty od żywionych gotową paszą dla tuczników
Powrót do góry
Przemek21

PostWysłany: 20:10 Wto 19 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wetman napisał:
Jęczmień nie jest niezbędny w żywieniu świń. Znam rolników, którzy w ogóle nie używają jęczmienia tylko żyto, pszenżyto i otręby lub owies. Pozdrowienia.

ale trzeba mieć owies a jak widzę cenę za owies 600
i jak sąsiad miało owies że hej z 11 ha zebrał aż 28 balotów słomy to co to jest za ziarno
pszenżyta i tak daje 60% jęczmień 10%

a dla loch daje jęczmień z pszenżytem 50/50 wiem że ciut za dobrze ale czy otręby pszenne są w dobrej cenie jeszcze po ile
Powrót do góry
Majcher

PostWysłany: 10:35 Sob 16 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sano jest bardzo dobra firmą ja używam różnych Koncentratów z Sano i JOsery
U mnie mięsność wychodzi 59-61 mam 110 loch i dwa knurki rasy neckar
U lochy średnia na rok to 25 prosiaków RAsa loch to Naima
na rok sprzedaje 2700 tuczników
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: